Red Dead Redemption’ın Remaster Versiyonu mu Geliyor?

Reddit’teki bir kullanıcının belirttiği üzere, Google’da “Red Dead Redemption Remaster” araması yaparsanız, en üstteki listede, Amazon’un sitesinde, Red Dead Redemption Remastered için 10 Aralık yayın tarihi ve 49,99 $ fiyatı gözükmektedir. Burada önemli iki soru var: Bunlar sızdırma mı? Söylenti mi?

Ekran görüntülerine göre Amazon’un oyunu, Red Dead Redemption The Outlaws Collection adıyla yayınladığı iddia ediliyor. Orijinal Red Dead Redemption’ın yeniden yapılmış hali olarak tanımlanıyor ve sadece bir remaster değil. Yeni konsollara da çıkacağı söylenen bu oyunda: Işın izleme ve daha hızlı yüklenme süreleri gibi özelliklerin de eklendiği yazmaktadır. Ayrıca genişletilmiş hikaye içeriğinin de yer alacağından; yeni görevler ve yeni yüzlerin olacağından da bahsediliyor. Bu haber, bu ayrıntılarıyla heyecanlandırmadı değil.

Böyle bir remaster oyunu, yıllardır Red Dead Redemption hayranlarının hayali olsa da, Amazon’da Red Dead Redemption The Outlaws Collection’ın yayınlanmış olması, kafalardaki soru işaretlerini ortadan kaldırmadı. Bunun en önemli sebebi: Rockstar Games’in bu konuda herhangi bir açıklama yapmamasıdır. Üstelik, 10 Aralık gibi yakın bir tarihten önce yayına koyulması da inandırıcı gelmiyor.

Bu söylenti, oyuncuları inandırmaktan çok ümit vermektedir. Zaten çok geçmeden yayından kaldırıldı. Bu, büyük ihtimal ya bir yanlışlıktı ya da birilerinin oyuncuları kısa süre de olsa sevindirmesiydi. Bu konuda oyuncular, Rockstar Games’ten resmi bir açıklama gelmesini beklemektedir. Resmi açıklama yapılmadan satışa sunulmaz. Bakalım Rockstar Games, önümüzde hangi oyunları çıkaracak? Belki bir gün resmi olarak Red Dead Redemption’ın remaster versiyonunun duyurusu yapılır. Bekleyelim görelim…