Ekim ayı bilindiği üzere Rockstar Games’in en çok oyun çıkarttığı aydır. Kimi oyunlar birbirine çok yakın zamanlarda çıkmış olup, kimileri de aynı günlerde çıkmıştır. Rockstar Games’in ekim ayında çıkan oyunlarını derledik.

Red Dead Redemption 2 (2018)

Rockstar Games’in kusursuz, GTA’dan sonra en çok sevilen oyunu olup çıkışıyla birlikte büyük ilgi gördü. Çıkışının üzerinden henüz iki yıl geçmesine rağmen hala ilk günkü gibi ilgi görmekte ve çevrimiçi sunucularıyla birlikte oyuncuları günden güne artmakta.

Red Dead Redemption: Undead Nightmare 2010

Red Dead Redemption için ayrıca çıkmış ek paket olan Undead Nightmare ile Red Dead Redemption’un temasına korku unsurlarını getiriyor. Üstelik zombilerle birlikte Red Dead Redemption’un gerçekçi temasına ve hikayesine ters düşse de başarılı bir şekilde oyuna adapte edilmiş.

The Ballad Of Gay Tony (2009)

GTA 4’ün hikayesine yardım edip, olayları başka bir açıyla görmemizi sağlayan, serinin dördüncü oyununun ikinci ek paket oyunu The Ballad Of Gay Tony’de Luis Lopez ile birlikte Liberty City’nin zengin yaşantısına şahit oluyoruz.

Midnight Club: Los Angeles (2008) – Midnight Club Street Racing (2000)

Rockstar Games’in araba yarışı temalı oyunudur. Aracınızı özelleştirin ve parkursuz, süresiz, kuralsız, sokak yarışlarının tadını çıkarın: Midnight Club’a hoş geldiniz.

İlk oyunu 2000 yılının ekiminde yayınlanan serinin şimdiye kadar Midnight Club: Street Racing, Midnight Club II, Midnight Club 3: DUB Edition, Midnight Club: Los Angeles olmak üzere dört ana oyunu var. PS2, Xbox One, PS3, Xbox 360, GBA, PSP platformlarında görülen seri, son olarak 2009’da güncellenmiştir. Serinin, Midnight Club: Los Angeles (2008) – Midnight Club Street Racing (2000) oyunları da farklı yıllarda, ekim ayında çıkmışlardır.

Manhunt 2 (2007)

Rockstar Games’in en çok eleştiriye maruz kalan oyunu Manhunt’ın ikinci oyunda da Pickman adlı projenin bir kurbanı olan Daniel Lamb adlı doktor, Leo Kasper adlı bir kişilik ile cinayet işlemeye başlar. Tedavi edilmek üzere tımarhaneye yatırılsa da elektriklerin kesilmesiyle tekrar Leo ile karşılaşır ve oradan kaçıp ortalığı karıştırır.

Bully (2006)

Rockstar Games’in, GTA’yı biraz olsun okul hayatına götürdüğü Bully oyunuyla birlikte daha sıkı kurallara bağlı yaşasak da Rockstar’ın zeki ama haylaz öğrencisi Jimmy Hopkins ile birlikte Bullworth’ün altını üstüne getiriyoruz.

Grand Theft Auto: Vice City Stories (2006)

GTA’nın 3B serisinin son oyunu olan GTA Vice City Stories ile birçok özellikle birlikte yeniden Vice City’e dönüp Victor Vance ile, 1984 yılının Vice City mafyalarıyla mücadele ediyoruz.

The Warriors (2005)

Rockstar Games, 1979 yapımı Paramount Pictures kült klasik filmine dayanan The Warriors, PlayStation 2 ve Xbox’a çıkarılmış bir film oyunudur. Rockstar Toronto tarafından geliştirilen The Warriors, filmin stilize sinema yolculuğunu 1970’lerin New York’unda gerçekleşen cesur bir interaktif deneyime genişletiyor.

Kendilerine The Warriors, yani Savaşçılar diyen bir sokak çetesinin New York’un karanlık sokaklarında ayakta durma macerası anlatılmaktadır. Savaşçılar, yaşamları için savaşmalı ve sadakatin anlamını öğrenmelidirler.

Grand Theft Auto: Liberty City Stories (2005)

GTA Liberty City’de Salvatore Leone’nin sadık elemanı Toni Cipriani ile Liberty City’nin karanlık dünyasında yaşam savaşı verirken mensup olduğu Leone Mafya Ailesi’nin ayakta durması için çabalıyoruz.

Grand Theft Auto: Advance (2004)

Rockstar Games’in, Game Boy Advance için çıkardığı GTA Advance ile ihanete uğramış Mike’ın, Liberty City’deki intikam hikayesine tanık oluyoruz. Seriden bağımsız gibi gözükse de aslında GTA 3 ve GTA Liberty City’den tanıdık yüzler de görebiliyoruz.

Grand Theft Auto: San Andreas (2004)

GTA serisinin en çok ses getiren oyunlarından, büyük harita, geniş silah seçimi, upuzun hikaye ve birçok yeni özellikle seriye adeta bir devrim yapan San Andreas da Rockstar Games’in ekim ayında çıkardığı oyunlardan.

Max Payne 2: The Fall of Max Payne (2002)

Max Payne 2: The Fall of Max Payne ile Los Angeles’in karanlık sokaklarının hırslı polisi Max Payne ile bu kez aşk ve heyecanla maceraya kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Grand Theft Auto: Vice City (2002)

Grand Theft Auto serisinin en çok oynanan oyunlarından olan GTA Vice City ile Vice City’nin renkli açık dünyasının tadını çıkardık. Her ne kadar küçük bir haritası olsa da oyuncular için vazgeçilmez oyunlardan biri olmayı başardı.

The Italian Job (2001)

Rockstar Games’in Ekim 2002’de PS1 için çıkardığı bir oyundur.

1969 Londra’sı. Charlie Croker, Majesty’s Hapishanesinde üç yıl geçirmiştir ve Bay Bridges tarafından yeni bir iş teklifi alır: Mafya ve Turin Polisi’nin burunlarının dibinden 4.000.000 dolar değerinde külçe altınlarını çalmak.

Grand Theft Auto III (2001)

Rockstar Games’in GTA’yı üç boyutlu bir dünyaya taşıdığı ve günümüzdeki GTA’ya doğru büyük bir adım atan GTA 3 de ekim ayında çıkardığı oyunlarındandır. Şüphesiz 2001 yılı oyun dünyasında ekim ayının en çok ses getiren oyunlarından olmuştur.

Smuggler’s Run 2: Hostile Territory (2001) – Smuggler’s Run (2000)

Rockstar Games’in ilk olarak Ekim 2000’de çıkarılan oyunu Smuggler’s Run’ın ardından Smuggler’s Run Hostile Territory, Smuggler’s Run Warzone adlı oyunları da çıkarak bir üçlemeyi tamamlamıştır. Bu üçleme Ağustos 2002’de çıkan son oyunundan sonra daha da yenilenmemiştir. İlk ve üçüncü oyunu GameCube, ikinci oyunu da PS2 platformlarına çıkarılmıştır.

Grand Theft Auto (1997)

Rockstar Games’in en sevilen oyun serisinin öncüsü, Grand Theft Auto serisinin babası, Grand Theft Auto ya da bildiğimiz GTA 1 de ilk Ekim 1997’de çıkmıştır.