GTAMulti.com - Türkiye'nin Türkçe GTA Sitesi
29 Mart 2023, 15:50:00

GTA V Karakterler

Başlatan lazlow, 08 Aralık 2019, 18:46:40

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lazlowMichael De SantaNed Luke seslendiriyor.

Eski bir profesyonel banka soyguncusu olan Michael, oyunda yönetebileceğimiz üç ana karakterden biridir. Evli ve biri erkek (Jimmy De Santa) biri de kız (Tracey De Santa) olmak üzere iki çocuk sahibidir. Zamanında eski ortakları Trevor ve Brad ile birlikte yıllarca Kuzey Yankton eyaletinde birçok soygun işine girerek soygunlarla hayatını idâme ettiren Michael, zamanla profesyonel bir soyguncu haline gelmiş, ancak suç dünyasında geçirdiği aksiyon dolu yılların ardından hem yaşı gereği, hem ailesinin iyiliği açısından, hem de ailesine daha fazla vakit ayırmak ve iyi bir aile babası olmak adına FIB ile bir anlaşma yapıp tüm bu suç hayatını geride bırakarak "emekli" olmuştur. Yıllar önce FIB'nin önde gelen ajanlarından Dave Norton ile bir anlaşma yapan Michael, FIB tarafından tanık koruma programı altına alınır, kendisine ölmüş süsü vererek soyadıyla beraber kimliğini değiştirir ve ailesiyle birlikte Kuzey Yankton eyaletinden taşınarak San Andreas eyaletinin Los Santos şehrine yerleşip, Los Santos'un zengin kesimlerinden Rockford Hills semtindeki büyük bir malikânede yepyeni ve zengin bir yaşama merhaba der.

Fakat Michael, büyük umutlarla emekli olup Los Santos'a taşınarak hayatında yepyeni bir sayfa açsa da, umduğundan daha azını bularak istediğini elde edememiş, karısı (Amanda De Santa) ve çocuklarıyla arasında problemler yaşamaya başlamıştır. Michael sayesinde Los Santos'ta zenginliğin tadını çıkaran eşi Amanda, artık eşi Michael'a karşı aşkı bitmekte, hatta bundandır ki Michael'ı aldatmaktadır. Üstelik Michael'ın, çocukları arasında da bitmek bilmeyen sorunları vardır: Zengin yaşam, tıpkı Amanda gibi oğlu Jimmy ve kızı Tracey'yi de şımartmış, iyice kadir kıymet bilmez etmiş, kısacası bu yeni zengin yaşam Michael için huzurdan çok mutsuzluk getirmiştir. Aile hayatının kendisini depresyona sürüklemesi, eski aksiyon dolu günlerini özlemesi üzerine ve bazı özel sebeplerden dolayı yeminini bozup koruma programını çiğneyerek, şehirde yeni tanıştığı hırslı genç Franklin ve uzun bir aradan sonra yeniden karşılaştığı eski dostu Trevor ile birlikte yeniden soygun işlerine dönmeye karar vererek bu sefer Los Santos'ta aksiyon dolu soygunların içinde kendisini bulur.

Aynı zamanda bir sinema ve film düşkünü olan Michael, hayatı boyunca bir film yapımcısı olma hayaliyle yaşamaktadır. En büyük hayali, hayranı ve idolü olduğu ünlü film yapımcısı Solomon Richards gibi büyük bir film yapımcısı olmak ve Solomon Richards ile beraber çalışmaktır.


ÖZEL YETENEĞİ

Profesyonel ve başarılı bir silahlı soyguncu olduğundan dolayı silahlar ve nişancılık konusunda usta olan Michael, çatışmalar sırasında Bullet Time tarzında zamanı yavaşlatabilme özelliğine sahiptir. Oyuncular, Michael ile birlikte silahlı çatışmalarda zamanı yavaşlatabilmektedir.Franklin ClintonShawn "Solo" Fonteno seslendiriyor.

Chamberlain Gangster Families çetesinin üyelerinden ve henüz 25 yaşında bir genç olan Franklin, oyunda yönetebileceğimiz üç ana karakterden biridir. Los Santos'un çete yaşantısının en bol olduğu bölge olan Güney Los Santos'ta doğup büyümüştür. Çok erken yaşlarda uy****rucu satıcılığına başlamış, ancak suç üstü yakalanıp hapse girmiş ve gençliğinin baharını hapislerde geçirmiştir. Hapisten çıktıktan sonra dersini alan Franklin, çete ve uy****rucu işlerine artık tövbe edip kendisine çekidüzen vermeye karar verir ancak doğup büyüdüğü ve yaşadığı mahallede çevresinin, özellikle çetedeki yakın arkadaşı Lamar'ın etkisiyle yeniden çete işlerine sürüklenir ve başı belâdan eksik olmaz. Arkadaşı Lamar bu çete işleriyle oldukça içli dışlıyken, Franklin ise artık Los Santos'un 90'lı yıllarından kalma çete işlerini günümüzde yaşamak istemeyen, çete işlerine uzak bakan, bu bataklıktan kurtulmaya çalışan, ileriye dönük başka hayalleri, umutları ve idealleri olan hırslı bir gençtir. Fakat çevresinin etkisiyle o da bu işlerin içine sürüklenir ve yine çete işlerinin ortasında kendisini bulur.

Lamar ile birlikte lüks ve dolandırıcı bir araba bayisi için repocu olarak çalışmaktadır. Bu bayinin sahibi olan araba satıcısı (Simeon Yetarian), gücü yetmeyen insanlara pahalı spor arabalar satmakta ve ödeme günü geldiğinde de bu insanlar parasını ödeyemediklerinde veya geciktirdiklerinde Franklin repocu olarak arabalarını ellerinden alıp bayiye geri teslim etmektedir. Bu günlerden birinde Michael ile tanışan Franklin, kısa zamanda Michael'ın yakın dostu haline gelir ve bir aileye sahip olmadığı için Michael'ı babası gibi benimser. Michael da zamanla Franklin'i oğlu gibi sever ve hayırsız oğlu Jimmy'den daha iyi bulduğundan dolayı Franklin'i "her zaman sahip olmak istediği evlat" olarak tanımlar. Michael ve Trevor'a Franklin'in de katılmasıyla birlikte tamamlanan üçlü, kolay yoldan sahip olmak üzere peşine düştükleri büyük para için büyük soygunların içinde kendilerini bulur.

Çok küçük yaşlarda annesini kaybetmiş olan Franklin, teyzesi (Denise Clinton) ile birlikte beraber yaşamaya başlamıştır. Franklin, yaşadığı mahalledeki çete ve uy****rucu bataklığından kurtulmak için Michael'ı bir çıkış yolu ve umudu olarak görmektedir. Soygun işlerine geri dönmeye karar veren Michael için de Franklin zamanla hem yakın bir dost, hem de bir iş ortağı olur.


ÖZEL YETENEĞİ

Franklin, şoförlük konusunda ustadır; oyundaki tüm arabalar, motosikletler ondan sorulmaktadır ve genellikle soygunlarda kaçış arabasını kullanan şoför olarak öne çıkmaktadır. Bundan dolayıdır ki repocu olduğu kadar aynı zamanda usta bir şoför olan Franklin, araç sürerken zamanı yavaşlatabilme özelliğine sahiptir. Oyuncular, Franklin ile birlikte herhangi bir kara aracı sürerken zamanı yavaşlatabilmekte ve bu sayede keskin virajları kolay bir şekilde alabilmektedir.Trevor PhilipsSteven Ogg seslendiriyor.

Eski bir askeri pilot ve savaş gazisi olan Trevor, oyunda yönetebileceğimiz üç ana karakterden biridir. Kanada'da doğup büyümüştür. Michael'ın Kuzey Yankton'daki eski deli dostu ve eski suç ortağıdır. Blaine Vilayeti'nin Sandy Shores kasabasında yaşamaktadır. Yıllar önce ülkesinde bir savaş pilotu olarak hizmet vermiş Kanadalı eski bir asker olan Trevor, ilerleyen zamanlarda deli raporu alarak ordudan atılmıştır. Savaş yıllarından sonra ise oldukça sıkıntı içine girmiş, sefilliğe düşmüş ve yeraltı dünyasında kendisini bulmuştur. Yaşadığı sorunlar onu onurlu bir savaş gazisinden psikopat bir uy****rucu bağımlısına dönüştürmüştür. Geçip giden yıllar kendisini iyiden iyiye perişan eder ve bir keş hâline dönüşerek karanlık, kirli işlere bulaşır. Bu sıralarda da Kuzey Yankton'da Michael ile tanışan Trevor, paraya ihtiyacı olduğu için geçmişte Michael ve diğer ortakları Brad ile birlikte pek çok soygunda bulunmuş, Michael ve Brad ile birçok suçun içine bulaşmış, en az Michael kadar başarılı bir banka soyguncusu haline gelmiş ve zamanla Michael'ın dostluğunu kazanıp Michael'ın suç dünyasındaki en yakın ve tek soyguncu ortağı olmuştur. Fakat dokuz yıl önce, 2004 yılı içerisinde Kuzey Yankton'da gerçekleştirdikleri son banka soygunlarında Michael ve Brad'in vurulmasına varacak kadar planların ters gitmesi sonucunda bu soygun sırasında Michael'ı öldü olarak bilir, Brad hapsi boylarken kendisiyse polislerin elinden kurtulmayı başaran tek şanslı kişi olur. O zamandan bu yana Michael'ı öldü olarak bilen, Michael'ın yaşadığını, tanık koruma programına girdiğinden bihaber olan ve yıllar boyunca en yakın arkadaşı Michael'ın sahte ölümünün yasını tutan Trevor, Brad'i ise hapisten kurtarmak için ant içer.

Trevor, 2004'ten günümüze kadar geçip giden yıllar içerisinde Michael ve Brad ile yollarının ayrılmasından sonra Kuzey Yankton'dan San Andreas eyaletinin Blaine Vilayeti'ne taşınarak soygun işlerini bırakıp burada uy****rucu ve silah işlerine girer. Şu günlerdeyse Los Santos'tan oldukça uzak kırsal, çöllük bir alan olan Blaine Vilayeti'nin Sandy Shores kasabasındaki eski bir karavanda kalmakta, bu kasabada kendi çapında uy****rucu ve silah ticareti yapmakta ve yakın arkadaşı Ron ve Wade ile birlikte yaşamaktadır. Kendi uy****rucusunu kendisi üretmekte ve Blaine Vilayeti çevresinde uy****rucu satmakta olan Trevor, uy****rucunun yanı sıra aynı zamanda da bir silah satıcısıdır. Trevor Philips Enterprises / Indrustries (Trevor Philips İşletmesi) adını verdiği kendi çapındaki işletmesinde, yeni iş arkadaşları Ron, Wade, Chef ve Oscar ile uy****rucu/silah satmaktadır ve buradaki metamfetamin (uy****rucu) ticaret zincirinin büyük ölçüde en büyük hâkimidir. Blaine'de ikâmet etmekte olan Lost motosiklet çetesiyle bitmek bilmeyen bir uy****rucu savaşı vardır ve zamanla bu savaş tam anlamıyla bir kan davasına dönüşmüştür. Buradaki uy****rucu ticaretini kimseye kaptırmak istemeyen Trevor, bundan dolayı da hiçbir Lost üyesine acımaz.

Sağı solu belli olmayan, herkese korku salan, yaşadığı bölge ve kasabanın en korkulan ismi olan Trevor, tam anlamıyla psikopat, deli, öfkeli ve tehlikeli bir tiptir. Söz konusu paraysa, kimseyi tanımaz. Boğazında "Cut here" (Buradan kesiniz) yazılı bir dövme mevcuttur ki bu bile onun ne derece psikopat bir kişiliğe sahip olduğunu göstermektedir. Uzun bir aradan sonra en iyi dostu olarak bildiği Michael ile yeniden yollarının kesişmesi ve Michael'ın da yeniden soygun işlerine geri dönmesi üzerine yeniden Michael'a katılarak, Michael ve ekibin yeni ismi Franklin ile birlikte yeniden eski günlerdeki gibi aksiyon dolu maceralara geri döner ve Trevor yeniden Michael ile birlikte çalışmaya başlar.


ÖZEL YETENEĞİ

Psikopat ve öfkeli bir karakter olan Trevor, çatışmalarda ve yakın dövüşlerde rakibine daha fazla zarar verme ve daha az hasar alma yeteneğine sahiptir. Oyuncular, Trevor ile birlikte çatışma ve dövüşlerde "rage" benzeri bir moda girerek rakibine iki kat daha fazla zarar verirken, iki kat daha az zarar görmektedir.Amanda De SantaVicki Van Tassel seslendiriyor.

Michael'ın eşidir. İki çocuk sahibidir; Jimmy ve Tracey'nin annesidir. Yıllar önce bir striptizciyken Michael ile tanışmış ve Michael ile birbirlerinden hoşlanmaya başlamışlardır. Zamanla aralarındaki aşk büyüyünce striptizciliği bırakan Amanda, Michael'la evlenip ev hanımı olur ve Michael'a iki çocuk verir. Evlenip çocuk çoluğa karışan Michael, kaybedecek şeylerinin olduğunun farkına varınca, ailesinin iyiliği açısından soygun işlerini bırakma ve ailesiyle birlikte emeklilik günlerini keyifle yaşayabileceği daha güzel bir yere taşınma kararı alır. Amanda, Michael'ın kararıyla eşi ve çocuklarıyla birlikte karlık kışlık havasıyla bilinen Kuzey Yankton'dan taşınıp Los Santos gibi günlük güneşlik bir tatil cennetine yerleşir.

Ancak De Santa çiftinin Los Santos'ta elde ettikleri zengin hayat, Amanda'nın gözünü açmış ve şımartmıştır. Sürekli Michael'ın ekstrelerini alışveriş merkezlerinde harcayan Amanda, Michael'ı huzursuz etmekte, çoğu zaman çift birbirleriyle tartışmakta ve evliliklerinde problemler çoğalmaya başlamaktadır. Birlikte mutluluk hayaliyle girdikleri dünya evi, artık hem Amanda hem de Michael için tam anlamıyla birer kâbusa dönüşmüştür. Öyle ki, zamanla Michael'a karşı aşkı ve sevgisini dahi yitiren Amanda, Michael'ı aldatmaya bile başlar. Sadece eski günler hatırına birbirlerine katlanan, birbirlerine karşı hem sevgisi hem de saygısını yitiren çift için depresyon ve ayrılık pek de uzakta görünmemektedir.

Aynı zamanda bir yoga ve tenis sever olan Amanda, yoga ve tenis eğitimi de görmektedir. Genellikle yoga seanslarına eşi Michael da katılır ve beraber streslerini yoga ve tenisle atmaya çalışırlar.James "Jimmy" De SantaDanny Tamberelli seslendiriyor.

Michael ile Amanda'nın oğlu ve Tracey'nin kardeşi olan James (bilinen adıyla Jimmy), 20 yaşında, esrarkeş, şişman, başıboş ve aylak gezen, sürekli odasına çekilip video oyunları oynayan asosyal bir gençtir. Çevresinde gördüğü gangsterlerden etkilenmiş ve o da onlar gibi farklı takılmak isteyen tipik bir zengin çocuğudur. Özellikle babası Michael'ın yeni tanıştığı arkadaşı Franklin'e karşı hayranlık duymaya başlayan Jimmy, ona özenmekte ve onunla takılmaya başlar.

Genelde odasına çekilip esrar içen, arkadaşlarıyla online FPS oyunları oynayan, bütün gününü internet başında harcayan ve tehlikeli kişilerle takılan, adeta sosyal hayatla bağını koparmış, babasına saygısını yitirmiş, şımarık bir genç olan Jimmy; sürekli babasıyla tartışır, babasıyla takılmaktan hoşlanmaz ve babasının sıkboğaz, demode ve "geri kafalı" olmasından şikâyetçidir. Babasıyla arasında karmaşık bir baba-oğul ilişkisi vardır. Michael çoğu zaman onu anlamakta zorluk çeker.Tracey De SantaMichal Sinnott seslendiriyor.

Michael ile Amanda'nın kızı ve Jimmy'nin kız kardeşi olan Tracey; şımarık, saygısız ve kendini beğenmiş bir genç kızdır. En büyük hayali, çok ünlü bir TV yıldızı olmaktır. Büyük bir dansçı olup TV'lerin vazgeçilmez yıldızı olmayı düşleyen, özellikle de TV'nin ünlü yetenek yarışması Fame or Shame'in hayranı olan Tracey, bu yarışmaya dans yeteneğiyle katılma ve dans yeteneklerini sergilemeyi düşünmektedir ancak oldukça yeteneksiz olduğunun kendisi hariç herkes farkındandır.

Michael, kızını seven her baba gibi onu sürekli tehlikeli arkadaşlardan, kötü yoldan uzak tutmaya çalışır fakat değer bilmez Tracey, babasının kendisinin ve hayallerinin önüne geçtiğini düşünmekte ve babasından kelimenin tam anlamıyla nefret etmektedir. Babasına saygısı olmayan, kendi kafasına göre yaşayan, genellikle tehlikeli arkadaşlarıyla takılan düşüncesiz tipik bir şımarık zengin kızıdır Tracey, ve belki de babasına karşı tavırları bakımından kardeşi Jimmy'den hiçbir farkı yoktur. Babasıyla arasında karmaşık bir baba-kız ilişkisi vardır. Michael çoğu zaman onu anlamakta zorluk çeker.Lester CrestJay Klaitz seslendiriyor.

Geçmişte Michael ve Trevor'ın Kuzey Yankton'dan tanıdıkları eski bir arkadaşıdır. Bir zamanlar Michael ve Trevor'ın Kuzey Yankton'da gerçekleştirdikleri soygunların planlayıcısı ve fikir babası konumunda görev almıştır. Yeraltı dünyasının beyni konumundaki kişidir. Öyle ki, suç dünyasından neredeyse tanımadığı kimse yoktur; IT'lik ve hacker'lık becerileriyle çok derin bilgilere sahip olabilmekte ve birçok şeyi kontrol altına alabilmektedir. Bu zekâsı ve becerileri geçmişte Michael ile Trevor'ın soygun günlerinde çok işe yaramış ancak Michael ile Trevor'ın yollarının ayrılması sonucu Lester da hayatına Kuzey Yankton'dan Los Santos'a taşınarak devam etmiştir. Şu sıralar Los Santos'un Murrieta Heights mahallesindeki küçük bir evde yaşamaktadır. İşlerini genellikle bu evinin depo katından yürütmektedir.

Michael, Meksikalı uy****rucu baronu Martin Madrazo'ya borçlanması sonucunda Madrazo'ya borcunu ödeyebilmek için yeniden soygun işine dönme kararı verir ve Michael uzun bir aradan sonra eski arkadaşı Lester'la bu konu hakkında yeniden iletişime geçer. Eski arkadaşını geri çevirmeyen Lester da Michael'ın isteği üzerine yeniden soygun ekibini toplar ve Michael'ın kısa süre içerisinde toparlaması gereken para için parlak soygun planlarıyla işe koyulur... Lester aynı zamanda borsayla kafayı bozmuş biridir. Borsadaki kendi hisselerini artırmak ve rakiplerinin hisselerini düşürmek için çoğu zaman Michael ve Franklin'e karşıt hisse sahiplerini ortadan kaldırmak gibi birtakım ayak işleri vermektedir.

Lester her ne kadar tekerlekli sandalyeye mahkum bir bedensel engelli olsa da, kıvrak zekâsı, fikirleri ve derin bilgileri oyun boyunca oldukça işe yarayacaktır. Oyunda gerçekleştirilen ve gerçekleşecek soygunların fikir babası ve deyim yerindeyse beyni konumundaki kişidir. Michael, Franklin ve Trevor'ın gerçekleştirecekleri soygunlar için Lester'ın kıvrak fikirlerine, bilgilerine ihtiyaç olacaktır.Bradley "Brad" SniderRyan Woodle seslendiriyor.

Michael ve Trevor'ın eski suç ortağıdır. Yıllar önce Michael ve Trevor ile beraber Kuzey Yankton eyaletinde pek çok banka soygununda bulunmuştur. Zamanla Michael ile Trevor'ın yakın dostu ve yakın soyguncu ortağı haline gelmiş olan Brad; Michael ve Trevor'la birlikte dokuz yıl önce, 2004 yılında Kuzey Yankton'da gerçekleştirdikleri başarısız geçen bir banka soygununda Michael ile Trevor paçayı sıyırırken, o ise polisler tarafından etkisiz hale getirilip hapsi boylar. Trevor onu hapisten kaçırmak ve yeniden soygun ekibine katmayı planlamaktadır.David "Dave" NortonJulian Gamble seslendiriyor.

FIB'nin yozlaşmış ajanlarından biridir. Michael'ın yıllar önce tanık koruma programı altında kimliğini değiştirip yepyeni bir hayata merhaba demesini sağlayan kişidir. Michael ile dokuz yıl önce Kuzey Yankton'da tanışmıştır. O zamanların profesyonel banka soyguncusu olan Michael, ailesinin iyiliği açısından soygun işlerini bırakma kararı almış ve Dave ile bir anlaşma yaparak soygun işlerini bırakıp "bazı şartlar" neticesinde FIB tanık koruma programı altına girip Dave'in sağladığı yardımla kimliğini değiştirerek Kuzey Yankton'dan Los Santos'a taşınmıştır. Ancak Michael'ın büyük umutlarla taşındığı Los Santos'ta hiç de mutlu bir yaşam süremeyip ailesiyle sorunlar yaşaması ve paraya ihtiyacı olduğu için de yeniden soygun işlerine girmesi sonucu Dave'in Michael'la yolları yeniden kesişir. Her ne kadar tanık koruma programını çiğneyip Michael'ın yeniden kirli işlere dönmesi Dave'i ilk başta rahatsız etse de, Dave bunu bir süre sonra bir fırsat olarak görüp Michael'ı FIB ile IAA arasında yaşanan rekâbette kullanır ve Michael bir süre Dave ile Dave'in âmiri Steve Haines'in zoruyla FIB için çalışmaya başlar.

Dave her ne kadar yozlaşmış bir FIB ajanı olup Michael'ı çoğu zaman kendi pis işlerini halletmesi için tehdit ederek kullansa da, yıllar önce Michael'a bahşettiği yeni bir kimlik altındaki yepyeni yaşamı sağladığı için zamanla Michael'ın dostluğunu kazanmıştır ve oyun boyunca da Michael'ın yakın dostudur.Steven "Steve" HainesRobert Bogue seslendiriyor.

Dave Norton'ın âmiri ve patronu olan Steve, FIB'nin önde gelen ajanlarından biridir. Mesleğini kötü yönde kullanan, son derece sinir bozucu, sert, disiplin sahibi, ukalâ ve yozlaşmış bir ajandır. IAA ile rekabet içinde olan FIB için Steve'in, IAA'i baltalayarak büro içinde itibarını yükseltmek adına Michael ve onun arkadaşlarına ihtiyacı vardır.

Aynı zamanda TV'de CNT kanalında The Underbelly of Paradise adında Los Santos'un suç dünyasını ve sokak çetelerini tanıtan belgesel tarzında bir TV programının sunuculuğunu üstlenen Steve, TV'lerin de tanınan yüzüdür.Andreas SanchezAbdel Gonzalez seslendiriyor.

FIB'nin önde gelen ajanlarından biridir. Steve'in sağ koludur. En az âmiri Steve kadar son derece sinir bozucudur."UL Paper" BernardMilton James seslendiriyor.

IAA'in müdürlerinden biridir. Daha önceden Liberty City'de IAA'in paravan şirketi olan United Liberty Paper'da çalışmıştır. Şimdiyse Los Santos'a atanmış ve FIB ile rekabet içinde olan IAA için FIB'nin içindeki yozlaşmış ajanların peşine düşmüştür.Karen DanielsRebecca Henderson seslendiriyor.

IAA'in önde gelen ajanlarından biridir. United Paper Man'in emri altındaki isimdir. Daha önce Liberty City'de United Paper Man'in emriyle kimliğini gizleyip 'Michelle' ismini alarak şehre yeni gelmiş Doğu Avrupalı bir suçluyu araştırmakla yükümlü olan Karen, şimdiyse patronuyla birlikte IAA'deki konumunu yükselterek Los Santos'a atanmış ve burada IAA'in önde gelen isimlerinden biri haline gelmiştir.Devin WestonJonathan Walker seslendiriyor.

San Andreas eyaletinin zengin işadamlarından ve milyarderlerinden biridir. Pek çok firmada hisse sahibidir ve pek çok holdingi vardır. Dynasty 8, Banner Hotel & Spa, Patriot Beer ve Nogo Vodka en bilinen hisse sahibi olduğu markalardan sadece birkaçıdır, ancak en çok bilinen hisse sahibi olduğu firma, Merryweather güvenlik firmasıdır. Yasal olduğu kadar yasadışı işlere de uzak olmayan Weston'ın, Los Santos'un yeraltı dünyasından da pek çok bağlantısı bulunmaktadır: Kolluk kuvvetlerinden yozlaşmış pek çok polis ve ajan tanıdığı vardır. Özellikle yozlaşmış FIB ajanı Steve Haines'in oldukça yakın bir dostudur.

Michael ve ekibi, Weston ile Steve Haines aracılığıyla tanışır. Steve'in yakın dostu olan Weston'ın halledilmesi gereken birtakım işleri vardır.Molly SchultzElizabeth Mason seslendiriyor.

Ünlü işadamı Devin Weston'ın genel danışmanı, yardımcısı, sekreteri ve avukatı olan Molly, Weston'ın işlerinin baş yöneticisidir. Genellikle Weston'ın işlerini yönetmekle ilgilenmektedir. Vespucci Üniversitesi'nden hukuk dalında, San Andreas, Los Santos Üniversitesi'nden de yüksek lisansla mezun olmuştur. 2009 yılında Devin Weston için çalışmaya başlamıştır. Şu sıralar ise Weston'ın sözcüsü olarak çalışmaktadır.Martin MadrazoAlfredo Huereca seslendiriyor.

Meksikalı bir mafya babasıdır. Los Santos'un en büyük Meksikalı uy****rucu karteli olan Madrazo Cartel'in lideridir. Michael, eşi Amanda'yı tenis koçu (Kyle Chavis) ile kendi yatağında uygunsuz bir şekilde basması sonucunda öfkesine hâkim olamayıp tenis koçu Kyle'ın Vinewood Tepesi'nde yaşadığı malikâneyi başına yıkar ancak daha sonra bu malikânenin Kyle'a değil, Los Santos'un acımasız uy****rucu kartellerinden olan Madrazo Cartel'in lideri Martin Madrazo'ya ait olduğunu öğrenir. Metresi Natalia için almış olduğu bu malikânenin Michael tarafından darmadağın edilmiş olduğunu öğrenip deliye dönen Madrazo, bunun üzerine Michael ile iletişime geçer ve Michael'a bir şans vererek malikânesinin masraflarını karşılamasını ister. Bu noktadan sonra acımasızlığıyla bilinen ünlü kartel lideri Martin Madrazo'ya borçlanan Michael'ın Madrazo'nun parasını en kısa sürede ödemesi gerekir ve istenilen parayı en kısa süre içerisinde toplamak için de Michael'ın soygun işine geri dönmekten başka bir çaresi yoktur.

Martin Madrazo, Patricia Madrazo ile evli bir adam olmasına rağmen Rus metresi Natalia Zverovna ile eşi Patricia'yı aldatmaktadır.Javier MadrazoSeslendireni bilinmiyor.

Martin Madrazo'nun kuzenidir. Madrazo Cartel'in önde gelen isimlerindendir.Natalia ZverovnaVanessa Lemonides seslendiriyor.

Martin Madrazo'nun Rus metresidir. Madrazo'nun; karısını aldattığı, yasak ilişki yaşadığı kadındır. Vinewood Tepesi'nde, sevgilisi Madrazo'nun kendisine hediye ettiği lüks malikânede yaşamaktadır. Michael, eşi Amanda'yı tenis koçuyla kendi yatağında uygunsuz bir şekilde basması sonucunda öfkesine hâkim olamayıp tenis koçunun bir süreliğine kaldığı bu malikâneyi başına yıkar ancak daha sonra bu malikânenin Kyle'a değil, Los Santos'un acımasız uy****rucu kartellerinden olan Madrazo Cartel'in lideri Martin Madrazo'ya ait olduğunu öğrenir. Bunun üzerine hem Natalia, hem de Madrazo deliye döner. Natalia, malikânesi yeniden inşa edilene kadar bir süreliğine otelde kalmaya başlar.

Natalia'nın görüldüğü kadarıyla tenis koçu Kyle Chavis ile de ilişkisi vardır.Solomon RichardsJoel Rooks seslendiriyor.

Vinewood'un ünlü film yapımcısıdır. Babası David Richards'dan kendisine miras kalan ünlü film şirketi Richards Majestic'in sahibidir. Los Santos/Vinewood'un film endüstrisinde yaklaşık 50 yıldır yer alan ve Michael'ın idolü olan Solomon, hem finansal zorluklar içine girmesi hem de film işlerinden sıkılmasından dolayı son çekeceği film olan Meltdown'dan sonra film yapımcılığından emekli olma kararı almıştır, fakat "jübile" yapacağı filmin yapım aşamasında bile pek çok problem başından eksik olmaz. Büyük idolü Solomon Richards ile Devin Weston aracılığıyla tanışan Michael, büyük hayranı olduğu Solomon Richards'a bu son filmin tamamlanmasında yardımlarını esirgemekten çekinmez. Solomon eğer film sağ salim beyaz perdede yerini alırsa, Michael'a yaptığı yardımlardan ve filme verdiği destekten ötürü Michael'ı filmin idari yapımcısı yapacağına dair söz verir.

Michael, Solomon Richards'ın oldukça büyük bir hayranıdır. Öyle ki, bir film düşkünü olan Michael, yıllar boyunca Solomon'u kendi idolü olarak görmüş ve Solomon gibi büyük bir film yapımcısı olma hayaliyle yaşamıştır. Solomon'un neredeyse tüm filmlerinin repliklerini ezbere bilmektedir. Her zaman hayalini kurduğu ve büyük hayranı olduğu Solomon Richards'la beraber çalışmak da Michael için büyük bir onur olur.Milton McIlroyQuincy Dunn-Baker seslendiriyor.

Vinewood'un ünlü film yıldızlarındandır. Solomon Richards'ın yapım aşamasındaki filmi olan Meltdown'ın başrolüdür. Ancak Solomon, kendisinden hiç memnun değil, hatta Solomon'a göre oldukça yeteneksiz ve başarısız bir aktördür. Solomon'un Milton'ı filmde oynatmasının tek sebebiyse, Milton'ın maliyetinin az ve oldukça ucuz bir aktör olmasıdır. Fakat ilerleyen günlerde Meltdown filmlerinin çekimleri sırasında Solomon ile tartışan Milton, filmden çekilme kararı alıp seti terk eder ve kendisine eski bir gangster olan Rocco Pelosi'yi menajer olarak kiralar. Rocco, Milton'ın maaşının artırılmasını talep ederek Solomon Richards'dan tehdit ve şantajlarla haraç isteyip Solomon'a baskı yapar; aksi takdirde filmin başrolü olan Milton'ı bir daha Solomon'a geri vermeyeceğini söyler. Solomon, Milton'la anlaşmaya varabilmek için Michael'ın yardımına başvurur.Anton BeaudelaireOberon K.A. Adjepong seslendiriyor.

Vinewood'un ünlü film yönetmenlerindendir. Solomon Richards'ın yapım aşamasındaki filmi olan Meltdown'ın yönetmenidir. Ancak ilerleyen günlerde Meltdown filmlerinin çekimleri sırasında bazı kişisel problemlerden ötürü filmden çekilme kararı alır. Bu sırada filmin başrolü olan Milton McIlroy da yapımcı Solomon Richards ile tartışma yaşamaya başlayıp setten ayrılarak kendisine yeni menajeri olan Rocco Pelosi'yi kiralar. Rocco, Milton'ın yanı sıra filmin yönetmeni Alton'ı da kendi tarafına çekerek, Milton ve Alton'ın maaşlarının artırılması ve kendisine de haraç koparabilmek için Solomon'a tehdit ve şantajlarla baskı yapar. Solomon, Anton'la anlaşmaya varabilmek için Michael'ın yardımına başvurur.Rocco PelosiGreg Siff seslendiriyor.

Liberty City'nin eski gangsterlerindendir. Zamanında Liberty City'nin en büyük beş mafya ailesinden Ancelotti Ailesi'nin önde gelen isimlerinden olan Rocco, Liberty City'den ayrılıp Los Santos'a yerleşmiş ve burada Vinewood'da aktörler için acenta ve menajer olarak çalışmaya başlamıştır. Fakat eski bir mafya elemanı olmasından dolayı olacak ki, işlerini yasal olarak değil; zorbalık ve şantaja vurarak yürütmektedir.

Vinewood'un ünlü film yapımcısı Solomon Richards, yapım aşamasında olan filmi Meltdown'ın çekimleri sırasında filmin başrol oyuncusu Milton McIlroy ile tartışır ve bu tartışma sonucunda Milton filmden çekilme kararı alıp seti terk ederek kendisine yeni menajer olarak Rocco'yu kiralar. Yanına filmin yönetmeni Anton Boudelare'yi de alan Rocco, Milton'ın maaşının artırılmasını talep eder ve aynı zamanda arkadaşı Gianni ile birlikte Solomon Richards'dan haraç isteyip tehdit ve şantajla Solomon'a zorbalık yapar. Rocco'ya parasını yedirmek istemeyen Solomon ise Rocco'yla anlaşmaya varabilmek için Michael'ın yardımına başvurur.GianniLenny Platt seslendiriyor.

Rocco'nun arkadaşıdır. Rocco'yla beraber haraç koparabilmek için Solomon Richards'a zorbalık etmekte ve Solomon'un da başına belâ olmaktadır.Isiah FriedlanderBryan Scott Johnson seslendiriyor.

Los Santos'un önde gelen ruh doktorlarından ve profesyonel terapistlerinden olan Dr. Friedlander, Michael'ın psikoloğu ve terapistidir. Ailesiyle sorunları olan ve kendisini yalnız hisseden Michael, aile ve kendi içinde sıkıntı yaşadığı zamanlarda eşiyle ve çocuklarıyla nasıl anlaşacağı konusunda yardım almak için kendisinin Pacific Bluffs'daki ofisine haftada bir uğramakta, içini dökmekte ve fikir almaktadır. Ne karısıyla ne de çocuklarıyla ilişkisi iyi olan Michael, kendisini dinleyen ve anlayan tek kişinin o olduğunu düşünmektedir.

Dr. Friedlander, Los Santos'un en pahalı terapistlerindendir. Öyle ki, Friedlander'ın amacı hastalarını iyileştirmekten ziyade kendisine gelen zengin hastalarının parasını cebe indirmektir. Hastalarını fazla dinlemez, kısa sürede başından def etmeye ve parasını almaya bakar. Belki de bu yüzdendir ki Dr. Friedlander'ın Michael'a yaradığı pek söylenememektedir.Fabien LaRoucheMichael Giese seslendiriyor.

Fransız bir yoga hocası ve Amanda'nın yoga öğretmenidir. Bir yoga sever olan Amanda, kendisinden özel yoga dersleri almaktadır. Yoga seanslarına çoğu zaman eşi Michael da katılır ancak Michael, Fabien'in Amanda üzerinde uyguladığı yoga pozisyonlarından pek hoşlanmaz. Biraz sinir bozucu bir tiptir.Kyle ChavisBrad Schmidt seslendiriyor.

Tenis hocası ve Amanda'nın tenis koçudur. Bir tenis sever olan Amanda, kendisinden özel tenis dersleri almaktadır. Fakat Kyle'ın amacı başkadır ve zamanla kendisi ile Amanda arasında yakınlaşmalar başlar. Öyle ki; bu durum, Amanda'nın, eşi Michael'ı aldatmasına kadar gider. Amanda'yı kendi evlerinin yatak odasında tenis koçuyla basan Michael, Kyle'ın peşine düşer ve öfkesine hâkim olamayıp Kyle'ın Vinewood Tepesi'nde yaşadığı malikâneyi başına yıkar ancak daha sonra bu malikânenin Kyle'a değil, Los Santos'un acımasız uy****rucu kartellerinden olan Madrazo Cartel'in lideri Martin Madrazo'ya ait olduğunu öğrenerek başına aldığı büyük bir belâyı beraberinde getirir...

Kyle, Michael'ın Madrazo'ya borçlanması sonucunda bu borcunu ödeyebilmek için yeniden soygun işlerine geri dönmesi ve belki de Michael için durmak bilmeyen aksiyon dolu Los Santos macerasının başlamasına sebebiyet veren en büyük isimdir. Kendisinin aynı zamanda Martin Madrazo'nun sevgilisi Natalia Zverovna ile de ilişkisi vardır.Ferdinand KerimovArmin Amiri seslendiriyor.

Ferdinand Kerimov (kısaca Bay K), FIB ve IAA tarafından aranan Azerbaycanlı bir muhbir ve teröristtir. Öyle ki, kendisi hem FIB hem de IAA aleyhine önemli bilgiler taşımaktadır. FIB ile rekabet içinde olan IAA, Kerimov'u yakalamayı başarır ve ona ölmüş süsü vererek FIB'yi kandırıp Kerimov'u onlardan uzak tutmaya çalışır. Fakat öldüğüne inanmayan ve IAA'in onu bir yerlerde sakladığını düşünen FIB, daha sonra tahmin edildiği gibi Kerimov'un ölmediğini, IAA binasında rehin tutulduğu ve sorgulandığı öğrenir. FIB'nin emri üzerine Michael, Franklin ve Trevor, IAA'in binasına sızıp Kerimov'u kaçırmak ve FIB'ye teslim etmek için IAA binasına aksiyon dolu bir baskın yapmak üzere harekete geçer.

Kerimov, FIB ve IAA hakkında oldukça mühim bilgiler taşımaktadır. Bu bilgiler, FIB'nin yozlaşmış ajanları Dave Norton ve Dave'in âmiri Steve Haines'in kirli çamaşırlarını ortaya çıkaracak ve FIB'yi dibe vurduracak kadar önemli bilgilerdir. Bu yüzden IAA, FIB ile olan rekabetlerinde Kerimov'u bir fırsat olarak görmektedir. Aynı zamanda bir casus ve terörist olan Kerimov, şehirdeki bir diğer teröristin yerini söylemek zorundadır zira bu teröristi şehirden temizleyen hangi büro (FIB veya IAA) olursa, oldukça kâr elde edecektir, fakat arkadaşını ele vermek istemeyen Kerimov'un ağzını açmak sanıldığı kadar kolay olmayacaktır.Lazlow JonesJeffrey Crawford "Lazlow" Jones seslendiriyor.

Ünlü bir radyo DJ'i ve radyoların tanınan sesi olan Lazlow, yaklaşık 30 seneden beri Amerika'da talk radyo sunuculuğu yapmaktadır. Meslek yaşantısına Vice City'de başlamış, San Andreas eyaletinde popülerliğini sürdürdükten sonra Liberty City'ye taşınmış ve burada 7 sene boyunca çalışmıştır. Beş sene aradan sonraysa yeniden San Andreas'a geri dönüp Los Santos'a yerleşen Lazlow, yeniden West Coast Talk Radio (WCTR)'nun başına geçmiş ve şu sıralar WCTR'da Chattersphere adlı bir program sunmaktadır. Zamanla popülaritesini artırarak sadece radyoyla da kalmayan ünlü şovmen, radyoların yanı sıra şu sıralar oldukça ilgi gören Amerika'nın ünlü yetenek TV programı Fame or Shame'in sunuculuğunu üstlenmektedir.

Ünlü bir yıldız olma hayaliyle yanıp tutuşan Michael'ın aklı selim genç kızı Tracey, programda dansçılık hünerlerini sergilemek üzere Fame or Shame'e katılma kararı alır ancak Lazlow'un Tracey'ye olan yakınlaşma çabaları, babası Michael'ı çileden çıkarır ve Michael, Lazlow'a bir ders vermek ister...

Lazlow Jones, en az GTA serisinde olduğu kadar gerçekte de bir radyo DJ'idir ve gerçek hayatta da ünlü bir isimdir.Denise ClintonJanet Hubert seslendiriyor.

Franklin'in teyzesidir. Yıllar önce, daha çocukken annesini uy****rucu yüzünden kaybetmiş olan Franklin'e sahip çıkan Denise, hem anne hem baba olarak Franklin'e annesinin yokluğunu hissettirmemeye çalışmış, onunla birlikte yaşamaya başlamıştır. Franklin her ne kadar teyzesiyle aynı evi paylaşsa da, yaşam tarzları ve fikirleri birbirlerine ters düştüğü için teyzesi Denise ile pek geçinemez.

Son derece kadın hakları savunucusu, feminist ve formuna düşkün bir kadın olan Denise, özellikle eve sürekli feminist arkadaşlarını davet etmekte, spor yapmakta ve arkadaşlarıyla yürüyüşler yapmaktadır.Lamar DavisGerald "Slink" Johnson seslendiriyor.

Franklin'in yakın arkadaşı olan Lamar, Chamberlain Gangster Families çetesine mensup çete üyesi bir gangster, uy****rucu satıcısı ve repocudur. Oldukça kaçık bir tiptir. Franklin'in yakın arkadaşı olmasına rağmen Franklin'in tam anlamıyla zıddıdır: Franklin, çete işlerine uzak bakarken Lamar ise oldukça memnun ve adeta gangster olmaktan gurur duymaktadır; bundan dolayı da çoğu zaman Franklin'le tartışır. Los Santos'un Families topraklarının kendilerine bir miras olduğunu düşünen Lamar, bu mirası sahiplenmeleri gerektiğini belirterek Families çetesini eski ihtişamına kavuşturmaları gerektiğini söyler. Zamanında bu çete işlerinden ağzı yandığından dolayı bu işleri bırakmak isteyen Franklin, arkadaşı Lamar'ı da bu pislikten kurtarmak istemektedir. Adeta 90'lar kafası taşıyan Lamar ise kendilerine yadigâr Families bayrağını daha da ileriye taşımayı bahane eder ancak elbette ki Lamar'ın hedefi ne çetesi ne de mahallesinin onurudur; Los Santos'un 90'lardaki çete şânı dönemlerinin geçip gittiği bu modern zamanlarda Lamar'ın tek hedefi artık diğerleri gibi uy****rucu işlerine bulaşarak kâr etmektir. Bundan dolayı da bir zamanlar uy****rucuya karşı tavrıyla bilinen Families'in, ezeli rakibi Ballas ile olan savaş bile artık eskisi kadar şiddetli değil, hatta Ballalarla çoğu zaman uy****rucu anlaşmaları bile yapılmaktadır.

Bir uy****rucu satıcısı olan Lamar, mahallesinde uy****rucu satmaktadır. Franklin, Lamar'a bu işi bırakması ve onun hayatının da kendisi gibi hapislerde kararmaması için bu işlerden caydırmaya çalışır ancak Franklin'in söyledikleri Lamar için bir kulaktan girip öteki kulaktan çıkmaktadır. Lamar aynı zamanda Franklin ile birlikte lüks ve dolandırıcı bir araba bayisi için repocu olarak çalışmaktadır. Bu bayinin sahibi olan araba satıcısı (Simeon Yetarian), gücü yetmeyen insanlara pahalı spor arabalar satmakta ve ödeme günü geldiğinde de bu insanlar parasını ödeyemediklerinde veya geciktirdiklerinde Lamar, Franklin'le birlikte repocu olarak arabalarını ellerinden alıp bayiye geri teslim etmektedir.Tanisha JacksonYasha Jackson seslendiriyor.

Franklin'in eski kız arkadaşıdır. Zamanında Franklin ile severek çıkan Tanisha, zamanla Franklin'in bencil, başına buyruk tavırlarından, kendisini sürekli belâya sokan tehlikeli ve hiç değişmeyen yapısından sıkılmaya başlamış ve kendisini terk etmiştir. Bunu içerleyen Franklin ise Tanisha'yı hâlâ sevdiği için ondan kendisine bir şans daha vermesini istemektedir fakat Tanisha, Franklin'den sonra kısa süre içinde kendisine yeni bir aşk bulmuş, hatta evlenmeyi bile düşünmektedir. Tanisha'yı yeniden kazanmak Franklin için zor görünmektedir.Simeon YetarianDemosthenes Chrysan seslendiriyor.

Dolandırıcı bir Ermeni araba satıcısı ve tefecidir. Premium Deluxe Motorsport adında lüks bir araba bayisi vardır. Franklin ve Lamar'ın patronudur; Franklin ve Lamar kendisi için repocu olarak çalışmaktadır. Gücü yetmeyen insanlara pahalı spor arabalar satan Simeon, ödeme günü geldiğinde de bu insanlar parasını ödeyemediklerinde veya geciktirdiklerinde Franklin ile Lamar repocu olarak arabalarını ellerinden alıp kendisine teslim etmektedir. Böylece insanlara sattığı arabaları faiziyle geri alıp dolandırarak paraya para dememektedir. Simeon'ın bu kurbanlarından biri de, kendisine bir araba almak isteyen Michael'ın oğlu Jimmy'dir.Harold "Stretch" JosephHassan Johnson seslendiriyor.

Hapisten yeni çıkmış bir Chamberlain Gangster Families çete üyesi ve uy****rucu satıcısı olan Stretch, Franklin ve Lamar'ın eski bir çete arkadaşıdır. Franklin ile tatsız bir geçmişe sahiptir ve Franklin kendisinden hiç haz etmez; Franklin ile sürekli atışır. Ballalarla gerçekleştirecekleri bir uy****rucu anlaşmasında Franklin ve Lamar'ın arasına yeniden katılır.DJackie Long seslendiriyor.

Ballalı bir gangster ve uy****rucu satıcısıdır. Bir Balla olmasına rağmen Families çete üyeleriyle de bağlantısı vardır, özellikle de Lamar ve Franklin'in geçmişten tanıdıkları bir isimdir. Ballas çetesinden para koparmayı düşünen Lamar, çetenin önde gelen isimlerinden olan D'yi kaçırma kararı alır ve D'yi kullanarak Ballalardan fidye koparmayı planlar.ChopJackie Long seslendiriyor.

Lamar'ın Rottweiler cinsi köpeğidir. Her ne kadar Lamar'ın köpeği olsa da, bir süre sonra Chop'ı Franklin'e emanet eder ve Franklin de Chop'ı kendi köpeği gibi severek onunla yaşamaya başlar. Lamar ve Franklin'e oldukça sadık bir köpektir.

Chop, iFruit uygulamasıyla Franklin tarafından eğitilebilmekte, Franklin kendisine yeni taktikler öğretebilmekte ve onunla oyunlar oynayabilmektedir.
Son düzenlenme: 17 Aralık 2021, 16:41:40 lazlow
Merhaba. Bir süre burada aktif olamayacağım. Lütfen, reklam verme ve konularla ilgili moderasyon işleri için forum moderatörleriyle, forum hesabınızla ilgili işler için adminle iletişime geçin.

lazlow
Ronald "Ron" JakowskiDavid Mogentale seslendiriyor.

Trevor'ın yakın dostu ve komşusudur. Blaine Vilayeti'nin Sandy Shores kasabasında Trevor'ın yanındaki karavanda yaşamaktadır. Komşu karavanda yaşamasına rağmen çoğu zamanını dostu Trevor'la geçirmektedir. Paranoyak bir komplo teorisyenidir. Tam anlamıyla paranoyaktır ve Trevor gibi psikopat bir arkadaşa sahip olduğu için de herkes gibi Trevor'dan korkmaktadır. Trevor'ın uy****rucu ve silah ticareti yaptığı Trevor Philips İşletmesi adındaki işletmesinin CEO'su olan Ron, bu işletmede Trevor'ın sağ kolu ve yardımcısı olarak görev almaktadır.

Ayrıca Blaine County Radio'da Blaine County Radio Community Hour adındaki programın sunuculuğunu da üstlenen Ron, aynı zamanda bir radyo DJ'idir. Bu programda öne sürdüğü komplo teorileri hakkında konuşmakta ve tartışmaktadır.
Wade HebertMatthew Maher seslendiriyor.

Trevor'ın yakın arkadaşlarından biridir. Trevor ve Ron gibi Blaine Vilayeti'nin Sandy Shores kasabasında yaşamaktadır. Fatal Incursion (gerçek hayattaki Insane Clown Posse) adlı müzik grubunun 'Juggalo' adı verilen hayranlarından biridir. 2012 yılı içerisinde bu grubun düzenlediği Gathering of the Juggalos festivaline giderken Sandy Shores kasabasında arkadaşlarıyla "uy****rucu molası" verdiği sırada Trevor ile karşılaşmış, Trevor ile bu sırada tanışmış ve Trevor için çalışmaya başlamıştır. 2012'den bu yana Trevor'ın uy****rucu ve silah ticareti yaptığı Trevor Philips İşletmesi adındaki işletmesinin çalışanlarından olan Wade, bu işletmede Trevor için özel bilgiler öğrenmekle görevli olan bir "muhbir" olarak çalışmaktadır.

Kısmen zekâ geriliği bulunan Wade, oldukça saf, masum ve çocuksudur. Çoğu zaman çocuksu, saf davranışları ve peltek konuşmasıyla gülünç olsa da, Wade'in masum ve çocuksu yanını seven Trevor, Wade'i koruyup kollar; bir işi bile beceremeyecek kadar beceriksiz ve aptal olmasına rağmen Trevor'ın Wade'i kendi himâyesi altına almasının tek sebebi de belki de budur.ChefAnthony Cumia seslendiriyor.

Trevor'ın uy****rucu ve silah ticareti yaptığı Trevor Philips İşletmesi adındaki işletmesinin çalışanlarındandır. Bu işletmenin uy****rucu koluyla ilgilenen Chef, Sandy Shores kasabasındaki görünüşte bir likör dükkânı olan Ace Liquour adlı paravan bir likör dükkânının üst katındaki laboratuvarda Trevor'ın satması için metamfetamin pişirip üretmektedir. Bu yüzdendir ki lâkabı Chef (Şef)'tir.

Silahlı çatışmalarla da arası iyi olan Chef, soygunlar için soygun ekip üyesi olarak kiralanabilmektedir.Wei ChengGeorge Cheung seslendiriyor.

Çin mafyası olan Triad'lerin Los Santos kolunun lideridir. Los Santos'taki işlerini büyütmek ve geliştirmek isteyen Wei Cheng, Blaine Vilayeti'ne açılıp burada uy****rucu işlerine girmek ister ve bu konuda da Blaine Vilayeti'nin en büyük uy****rucu ticaretçilerinden olan Trevor'ın işletmesiyle anlaşır. Anlaşmanın resmileşmesi için görüşmeye oğlu Tao'yu göndermiştir.Tao ChengRichard Hsu seslendiriyor.

Los Santos Triad'lerinin lideri olan Wei Cheng'in oğludur. Haliyle Triad'lerin önde gelen ismidir. Los Santos Triad'lerinin gelecekteki tek vârisi olmasına rağmen Tao'nun çeteyle bağlantısı yok denecek kadar azdır. Tek yaptığı şey bütün gün kafa çekip eğlenmektir. Oldukça uçuk, kaçık ve biraz saf bir tiptir. Bütün gününü uy****rucu çekip kafayı bularak ve eğlenerek geçirmektedir. Blaine Vilayeti'nde uy****rucu işlerine girmek isteyen babası Wei Cheng, Blaine Vilayeti'nin önemli uy****rucu ticaretçilerinden Trevor ile anlaşma sağlamak için görüşmeye oğlu Tao'yu göndermiştir. İngilizce bilmediği için tercüman kullanmaktadır, bu yüzden yanından tercümanını ayırmaz.Tao'nun TercümanıPhil Nee seslendiriyor.

Los Santos Triad'lerinin sözcüsü konumundaki kişidir. Wei Cheng'in oğlu olan Tao Cheng'in tercümanlığını yapmaktadır. İngilizce bilmeyen Tao, önemli görüşmelerde tercümanını kullanmaktadır. Tao'nun söylediklerini Çinceden İngilizceye çevirmekle görevlidir.Floyd HebertJimmy Ray Bennett seslendiriyor.

Wade'in kuzenidir. Ancak kuzeninden oldukça uzakta, Los Santos'ta yaşamaktadır ve kuzeni Wade'den oldukça farklı bir yaşam sürmektedir. Los Santos'un Vespucci Sahili'nde kız arkadaşı Debra'yla birlikte yaşayan Floyd, kız arkadaşına çok düşkün ve tam anlamıyla "kılıbık" bir tiptir. Los Santos'un liman bölgesinde tersane işçisi olarak çalışmaktadır. Trevor, eski dostu Michael'ın Los Santos'ta yaşadığını öğrenmesi üzerine Wade ile birlikte Los Santos'a gelerek bir süreliğine Wade'in kuzeni Floyd'un evine yerleşir. Her ne kadar ev kendisine ait olmayıp kız arkadaşı Debra'ya ait olması nedeniyle Floyd bunu istemese de, Trevor'dan korkması ve çekinmesinden ötürü Trevor'a ses çıkaramaz.

Floyd ve Debra'nın evi, Trevor tarafından çok geçmeden bir harâbeye dönmeye başlar ve Trevor evi çoğu zaman soygunlar öncesi plan yapmak için de kullanır. Trevor özellikle Floyd'un tersane işçisi olmasını fırsat bilerek Los Santos'un liman/tersane bölgesini gözüne kestirir, limanda soyulacak birtakım şeyler arar ve bu soyguna yardım etmesi için de Floyd'u kullanır.DebraClaire Byrnes seslendiriyor.

Floyd'un kız arkadaşıdır. Avukat olarak çalışmaktadır. Floyd'un kılıbık, ezik, sünepe ve ses çıkarmaz yapısından faydalanan Debra, Floyd ile olan ilişkisindeki reis konumundaki kişidir ve bir kariyeri ve iş hayatı olmasından dolayı Floyd'u adeta bir "ev erkeği" yapmıştır. Öyle ki, Floyd'u Bob adında başka bir erkekle aldatmakta ancak Floyd buna ses bile çıkaramamaktadır. Trevor gibi bir psikopatın evini zaptettiğini öğrenmesi üzerine deliye döner.Patricia MadrazoOlivia Negron seslendiriyor.

Meksikalı narkotik mafya babası Martin Madrazo'nun eşidir. Fakat eşiyle ilişkileri kopan Madrazo, Patricia'yı başka bir kadınla aldatmaktadır. Kendisinden yaşça büyük olmasına rağmen Trevor zamanla kendisinden hoşlanmaya başlar ve Trevor ile Patricia arasında zamanla "imkânsız bir aşk" alevlenir.Jonathan "Johnny" KlebitzScott Hill seslendiriyor.

Ünlü motor çetesi Lost motosiklet kulübünün lideridir. Uzun yıllar boyunca Alderney ve Liberty City'de lider yardımcısı olarak çetede görev almış, beş sene önceyse çetenin eski liderinin ortadan kaldırılmasıyla çetenin başına geçmiştir. Alderney'de çetenin en sadık ve en belâlı ismi olarak bilinen Johnny, çetenin başına geçtikten sonra Alderney eyaletinden San Andreas eyaletine taşınarak burada çetesiyle birlikte Blaine Vilayeti'ne yerleşmiştir. Bu zaman içerisinde hâlâ unutamadığı eski kız arkadaşı Ashley'nin de etkisiyle uy****rucuya bulaşan Johnny, yoğun bir şekilde metamfetamin bağımlısı haline gelmiş ve büyük çöküşler yaşamaya başlamıştır. Metamfetamin kendisinde hem fiziksel hem zihinsel problemlere sorun açmış, artık sağlıklı düşünemeyip sağlıklı hareket edemez hale gelmiştir. Kelimenin tam anlamıyla artık bir keş haline gelen Johnny'nin o eski görkemli günlerinden artık eser yoktur.

Blaine Vilayeti'ne yerleştikten sonra burada uy****rucu ve silah işlerine giren Lost çetesi, burada bu işlerin yoğun bir şekilde hâkimiyetini ele almış olan uy****rucu satıcısı Trevor ile husûmet yaşamaya başlamıştır. Blaine'deki uy****rucu ticaretini kimseye kaptırmak istemeyen Trevor, zamanla Lost çetesini en büyük rakibi olarak görmeye başlar ve Lost'a adeta savaş açar. Bu sıralarda Trevor, Johnny'nin eski kız arkadaşı Ashley ile çoğu zaman yakın ilişki yaşamaktadır. Bu durum, Johnny'nin kulağına gidince Ashley'yi hâlâ sevmekte olan Johnny, Trevor'la çoğu zaman karşı karşıya gelir.Ashley ButlerTraci Godfrey seslendiriyor.

Lost motosiklet kulübünün lideri olan Johnny Klebitz'in eski kız arkadaşıdır. Johnny, yıllar önce Ashley'nin bitmek bilmeyen metamfetamin bağımlılığı yüzünden Ashley ile yollarını ayırmış ve bu pislikten kurtulana dek onunla görüşmeme kararı almıştır. Ashley her ne kadar uy****rucu batağından kurtulacağına dair Johnny'ye söz verse de, bunu başaramayıp metamfetamin kullanımına devam ederek zamanla daha da beter bir hal almıştır. Bu yetmezmiş gibi Johnny'yi de kendi batağına saplayan Ashley, şu sıralar Blaine Vilayeti'nde fahişe olarak çalışmakta ve çoğu zaman Trevor'la da ilişki yaşamaktadır. Ashley'ye itiraf edemese de hâlâ Ashley'yi seven Johnny de, olanları öğrenince deliye döner.Terrence "Terry" ThorpeJoshua Burrow seslendiriyor.

Lost motosiklet kulübünün önde gelen isimlerinden olan Terry, Johnny'nin en yakın arkadaşlarındandır. Yıllar önce Alderney'de çetenin silah ihtiyaçlarıyla ilgilenmiştir. Çoğu zaman yakın dostu Clay ile beraber takılmaktadır.Clayton "Clay" SimonsKeith Smith seslendiriyor.

Lost motosiklet kulübünün önde gelen isimlerinden olan Clay, Johnny'nin en yakın arkadaşlarındandır. Yıllar önce Alderney'de çetenin motor ihtiyaçlarıyla ilgilenmiştir. Çoğu zaman yakın dostu Terry ile beraber takılmaktadır.OrtegaHector Ramos seslendiriyor.

Meksikalı sokak çetesi Aztecas'ın Blaine Vilayeti'nde hakim olan kolunun lideridir. Trevor, Blaine Vilayeti'nde uy****rucu ve silah işine girmeyi düşünen Azteca'ların haberini alması üzerine kendi işini başkasına kaptırmamak için Ortega'ya Azteca'ların bu düşüncelerinden vazgeçmesi için bir ziyaret gerçekleştirir.Oscar GuzmanGabriel Sloyer seslendiriyor.

Meksikalı bir kartel lideri ve silah kaçakçısıdır. Trevor ile birlikte çalışmaktadır. Meksika'dan Amerika'ya silah kaçakçılığı yapan Oscar, Trevor'a McKenzie Field Hangar'dan birkaç silah kaçakçılığı işi vermektedir.BarryTuck Milligan seslendiriyor.

Marijuananın yasallaştırılmasını savunan ve bunun için mücadele veren bir kampanyacıdır. Legion Meydanı'ndaki standında esrarın yasallaşması için imza toplamakta ve Los Santos halkına "esrarın faydaları"ndan bahsetmektedir. Son derece bir esrar savunucusu ve kullanıcısı olan, esrar kullanımının yasallaşması için mücadele veren Barry, aynı zamanda kendi bahçesinde/tarlasında esrar üretmekte ve kendi yetiştirdiği esrarı da insanlara tanıtıp tattırmaktadır. Fakat yetiştirdiği ot, oldukça güçlü ve kullanan kişilerde oldukça etkili halüsinasyonlar göstermektedir.Mary-Ann QuinnDawn McGee seslendiriyor.

Formuna oldukça düşkün bir kadın olan Mary, spor ve fitness'la kafayı bozmuş, son derece takıntılı ve oldukça agresif bir formcudur. Bütün gününü yürüyüş, koşu, bisiklet sürüşü ve triatlon yaparak geçirmektedir. Erkeklere karşı oldukça asâbidir ve feminist bir yapıya sahiptir. Kaybetmeyi kabullenemeyen, oldukça agresif ve sinirli bir tiptir.Michael'a Özel KarakterlerCris FormageFred Melamed seslendiriyor.

Epsilon Program tarikatının kurucusu ve lideridir. Kendisini, insanları gerçek mutluluğa ve huzura erdirmeyi amaçlayan biri olarak tanımlar. Kurduğu Epsilon tarikatının amacı, insanları gerçek mutluluğa, huzura kavuşturup daha mutlu bir yaşam sürmelerini sağlamaktadır. Bundan dolayı da zengin, şöhret sahibi olan ancak mutsuz birçok ünlü isim de bu tarikatın mensubudur. Genellikle Batı Kıyısı'nda faaliyet göstermekte olan tarikat, özellikle San Andreas eyaletinde büyük bir popülarite sahibidir. Cris, Epsilon'ı tüm dünya çapına yaymak için radyolarda, internette pek çok reklam ve söyleyişi vermektedir.

Fakat bu tarikatın altında bir gerçek vardır ki kimse bilmeyip kandırılmaktadır: Epsilon, aslında insanları dolandırmak, onların dini duygularını, hislerini kullanarak paralarını soymak için kurulmuş dolandırıcı bir tarikattır. Dolandırıcı bir sahtekâr olan Cris, tarikat üyesi olmak isteyen insanlardan ilk önce büyük miktarda para ister. Kısacası aslında büyük bir tezgâh olan Epsilon, pek çok insanın parası sömürmektedir.

İleriki zamanlarda Epsilon Program, Michael'ın dikkatini çeker ve zamanla Epsilon'ın takipçisi haline gelen Michael, tarikatın bir üyesi olmak ister. Tarikattaki sözcüleri aracılığıyla Michael ile iletişime geçen Cris, tarikata girmeden önce kendisini kanıtlaması için Michael'a birtakım görevler verir. Epsilon'ın bir parçası olmak, Michael için sanıldığı kadar kolay olmayacaktır.Marnie AllenReyna de Courcy seslendiriyor.

Epsilon Program'ın önde gelen üyelerinden biridir. Cris Formage'ın sözcüsü konumundadır. Daha önceden Liberty City'de uy****rucu bağımlılığıyla mücadele vermiş ve çoğu zaman bu bağımlılığı yüzünden kötü yola bile düşmüş olan Marnie, yıllar önce kendisine uzatılan yardım eliyle uy****rucuyu bırakma kararı vererek Liberty City'den taşınmış, rehabilistasyona yatmış ve ilerleyen yıllarda da Los Santos'a yerleşmiştir. Fakat uy****rucudan kurtulduktan sonra burada ise Epsilon tarikatının eline düşen Marnie, Epsilon Program'ın mensubu olarak zamanla tarikatın önde gelen temsilcilerinden biri haline gelmiştir. Şu sıralar tarikata katılmak isteyen yeni isimlere yol göstermekle görevlidir.Jimmy BostonJeremy Woodard seslendiriyor.

Ünlü bir aktör olan Jimmy Boston, Epsilon Program tarikatına mensup ünlülerdendir. Çoğu zaman tarikatın işlerinde yol göstericilik yapmaktadır.Abigail MathersBeth Chamberlin seslendiriyor.

Deniz altında keşif yaparken bir kaza sonucu denizaltı aracı parçalara ayrılarak hayatını kaybetmiş olan ünlü TV yapımcısı Frank Mathers'ın karısıdır. Şu sıralar eşinin yasını tutmakta olan Abigail, eşi Frank öldükten sonra beş parasız kalmıştır. Bundan dolayı hayat sigortasından eşinin sigorta parasını almayı düşünmektedir fakat kaza sonrası eşi Frank'in ceseti henüz bulunamadığından dolayı eşinin öldüğüne dair bir kanıt bulunmamakta ve bu yüzden sigorta, Abigail'e para ödemeye pek yatkın olmamaktadır. Bunun üzerine sigortaya eşinin ölümüne dair bir kanıt sunmayı düşünen Abigail, Michael'dan okyanus dibindeki parçalara ayrılmış denizaltının parçalarını toplayıp kendisine getirmesini ister.


Franklin'e Özel KarakterlerTonya WigginsBrianna Colette seslendiriyor.

Franklin'in çocukluk arkadaşıdır. Erkek arkadaşı JB ile çocukluk günlerinden bu yana Franklin'i tanımakta ve erkek arkadaşıyla birlikte araç çekicilik işinde çalışmaktadır. Fakat JB ile birlikte bir uy****rucu bağımlısı olan Tonya, uy****rucu bağımlılığından dolayı işlerini yapamaz hâle gelmiştir. Öyle ki, bu bağımlılıkları yüzünden işlerini boşlayacak duruma gelmiş ve alacaklılarına karşı borçları kabarmış olan Tonya ve JB çifti, Franklin'den bir süre kendi işlerini halletmesini ister. Her ne kadar Franklin bunu pek istemese de, çocukluk arkadaşlarının hatrına birkaç çekicilik işini yapmayı kabul eder.Beverly FeltonGeoffrey Cantor seslendiriyor.

Ünlülerle kafayı bozmuş bir paparazzidir. İşini bir takıntı haline getirmiş ve Vinewood ünlülerinin magazin gündemine bomba etkisi yaratacak anlarını fotoğraflamak için uğraşan Beverly, Batı Vinewood'da Franklin'e rastlar ve işlerinde yardımcı olması için Franklin'den kendisine asistanlık yapmasını ister.

Oldukça sinir bozucu bir paparazzi olan Beverly, özellikle ünlü aktris Poppy Mitchell'e kafayı takmıştır.Poppy MitchellRachel Gittler seslendiriyor.

Ünlü bir aktristir. Yıllar önce henüz çocukken film işlerine giren Mitchell, zamanla üne kavuşmuş, büyük bir çocuk yıldız haline gelmiş ve şu anda 20'li yaşlarının ortasında olmasına rağmen hâlâ popülerliğini sürdürmektedir. Öyle ki, paparazziler ve magazin muhabirleri halen peşini bırakmamaktadır. Özellikle Vinewood'un en azılı paparazzilerinden olan Beverly Felton, kelimenin tam anlamıyla Mitchell'in başına belâ olmaktadır.HaoRob Yang seslendiriyor.

Franklin'in arkadaşlarından biri olan Hao, bir sokak yarışçısıdır. Çoğu zaman Los Santos sokaklarında pek çok yasadışı yarış düzenlemekte ve Franklin'i de bu yarışlara davet etmektedir. Aynı zamanda Los Santos Customs araç modifiye dükkânında çalışmaktadır.Dominic "Dom" BeasleyTony von Halle seslendiriyor.

Ekstrem sporlarla kafayı bozmuş, sürekli çılgınlıklar ve yeni rekorlar peşinde olan bir adrenalin bağımlısı olan Dom, paraşütlü atlayışlar ve yarışlar için sürekli kendisine yeni rakipler aramaktadır. Franklin ile karşılaşarak Franklin'e meydan okuyup onu çeşitli paraşütlü atlayış mücadelelerine ve yarışlara davet eder.Peter DreyfussRichard Hughes seslendiriyor.

Eski bir film yönetmenidir. 1970'li yıllarda ünlü bir Vinewood film yönetmeni olan Dreyfuss, o zamanların en büyük film yapımcısı olan, Solomon Richards'ın babası David Richards'ın eski bir arkadaşıdır. Çekeceği filmler konusunda ilham almak için çok ilginç fikirlere sahiptir. 1975 yılında vahşice öldürülen ünlü film aktrisi Leonora Johnson cinayetindeki şüpheli isimlerdendir.OmegaAlex Bilu seslendiriyor.

Blaine Vilayeti'nin Sandy Shores kasabasında yaşayan, uzaylılarla kafayı bozmuş, paranoyak ve garip bir hippidir. Uzaylılar hakkında araştırmalar yapmakta ve uzaylılarla iletişime geçtiğini, hatta kendisini ziyarete geldiklerini iddia etmektedir. Fakat son ziyaretlerinde kaza yapıp uzay gemilerini düşürdüklerini öne süren Omega, Sandy Shores kasabasında Franklin'e rastlar ve Franklin'den kaza yapmış olan uzay gemisinin eyaletin etrafına dağılmış olan parçalarını toplayıp kendisine getirmesini ister.Koca Ayak AvcısıBryan Schany seslendiriyor.

Chiliad Dağı'nın ormanlarında Koca Ayak olduğunu iddia eden ve bu Koca Ayak'ın peşine düşmüş bir avcıdır. Varlığı henüz kanıtlanamamış bir efsane olarak kabul edilmesine rağmen, Koca Ayak adı verilen bu primat benzeri varlığı gördüğünü öne süren ve onu bulmak için ömrünü vermiş olan avcı, ormanda Franklin'e rastlar ve Franklin'den bu Koca Ayak'ı bulmasını ister; böylece yüzyıl önce kendisi gibi o da bir Koca Ayak avcısı olan büyük dedesinin mezarında rahat uyuyacağını söyler...

Bu karakter ve yer aldığı görev, oyunu %100 bitirdikten sonra açılmaktadır.Trevor'a Özel KarakterlerBayan PhilipsGeraldine Moffat seslendiriyor.

Trevor'ın annesidir. Gençlik yıllarında bir fahişe ve striptizci olarak çalışmış olan anne Philips, daha sonra evlenip iki çocuk sahibi olmuştur. Evliliğinden Trevor ve Ryan adında iki erkek çocuğu olmuş ancak oğlu (aynı zamanda Trevor'ın kardeşi) Ryan'ı çok uzun zaman önce kaybetmiştir.

Oğlu Trevor'ı sevgisiz ve oldukça sert bir şekilde büyütmüştür. Bundan dolayı annesine karşı hâlâ oldukça çekingen ve ürkek olan Trevor, çocukluk günlerinde yaşadıklarına rağmen annesini hâlâ sevmekte ve annesine oldukça düşkündür. Öyle ki, annesine herhangi bir laf edildiğinde köpürecek bir yapıya sahip olan Trevor, annesine karşı oldukça hassastır.

Anne Philips, bir süre önce belli bir sebepten ötürü hapse girmiş ve hapisten yeni çıkmıştır. Hapiste geçen süre zarfında oğlu Trevor'ın kendisini ziyaret etmemesini çok içerleyen anne Philips, Trevor'ın Sandy Shores kasabasındaki karavanına uğrar ve oğluyla uzun bir aradan sonra görüşür. Kendisi aynı zamanda bir uy****rucu bağımlısıdır ve Trevor'dan Deludamol adı veren uy****rucuyu bulup kendisine getirmesini ister; aksi takdirde Trevor'ı bir daha karavana almayacağını söyler.Cletus EwingIan Scott McGregor seslendiriyor.

Trevor'ın yakın bir arkadaşı olan Cletus, Blaine Vilayeti'nin ormanlarında avcılık yapmakta olan bir redneck ve dağ köylüsüdür. Sandy Shores kasabasında Trevor'a rastlayarak Trevor'dan avcılık işlerinde kendisine yardımcı olmasını ister ve bu yardımlarının karşılığını ödeyeceğini söyler. Cletus'ın bu teklifini kabul eden Trevor, Cletus'tan avcılığın detaylarını öğrenerek ava çıkıp Cletus için geyik avlamaya başlar.

Trevor, ne kadar çok geyik avlar ve hedefini ne kadar iyi tutturursa, Cletus'tan o kadar çok para kazanacaktır. Ancak ava çıkmadan önce Cletus, Trevor'ın becerilerini görmek ve Trevor'a birkaç ince nokta öğretmek için Trevor'ı birkaç denemeye tâbi tutar.JoeJay Potter seslendiriyor.

Ülkeye yasadışı yollarla girmiş olan kaçak göçmenleri yakalamakla görevli olan Civil Border Patrol adlı küçük sivil sınır devriye örgütünün lideridir. Bu örgütte, iş arkadaşı Josef ile birlikte genel olarak Meksika'dan Amerika'ya kaçak olarak sızmış olan göçmenleri yakalamak ve onları ülkesine geri göndermekle görevlidir. İşlerinde yardımcı olması için bir süreliğine Trevor'ı kiralar.JosefSergey Nagorny seslendiriyor.

Ülkeye yasadışı yollarla girmiş olan kaçak göçmenleri yakalamakla görevli olan Civil Border Patrol adlı küçük sivil sınır devriye örgütünün yardımcı üyesidir. Bu örgütte, genel olarak Meksika'dan Amerika'ya kaçak olarak sızmış olan göçmenleri yakalamak ve onları ülkesine geri göndermekle görevli olan Joe'ya yardımcılık etmektedir. Rus bir göçmen olan Josef, İngilizce bilmemektedir ve kendisi de bir göçmen olmasına rağmen böyle bir işte çalışması oldukça ironiktir.

Ayrıca kendisinden yaşça büyük olmasına rağmen Sandy Shores kasabasındaki Yellow Jack Inn adlı barın sahibi olan kadınla evlidir. Kendisiyle internetten tanışıp evlenmiştir. Çoğu zaman eşinin bu barında taşkınlık çıkarıp bar sakinleriyle kavga etmektedir.ManuelJay Santiago seslendiriyor.

Joe ve Josef'in sınır devriyesi sırasında yakaladığı göçmenlerden biridir. Fakat Manuel, ailesinin ve soyunun 200 seneden beri bu ülke topraklarında olduğunu, kaçak olmadığını ve bu ülkenin yerel vatandaşlarından biri olduğunu söyleyerek bir yanlış anlaşılma olduğunu belirtir. Joe ve Josef'i işlerini yanlış yapmakla suçlar ve Trevor'ın da bu ikisine yardım etmesinden dolayı Trevor'a bu konu hakkında yakınır.
Maude EcclesJodie Lynne McClintock seslendiriyor.

Sandy Shores kasabasında yaşayan bir ödül avcısıdır. Polis ve şerifler tarafından aranan, başına ödül konmuş kaçak suçluları yakalamakla görevli olan Maude, aynı zamanda Trevor'ın yakın bir arkadaşıdır. Yakalanması gereken kaçak suçluları yakalaması için bir süreliğine Trevor'ı kiralar ve Trevor'a birtakım başına ödül konmuş suçluları yakalama işleri verir. Bu mini-rehberde Maude'ın Trevor'a verdiği suçlu yakalama görevleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.Josh BernsteinJoseph Adams seslendiriyor.

Los Santos'un ünlü emlakçılarındandır. Fakat kendisinin emlak şirketi artık eski değerini yitirmekte ve neredeyse iflasın eşiğine gelmek üzeredir. Eski ortağı olan Lenny Avery, zamanla rakibi konumuna gelmiş, bu rekâbette gücünü kaybetmeye başlamış ve artık kaybeden taraf olmak üzeredir. Yeniden yükselişe geçmek için Lenny'nin işlerini baltalamaktan başka bir çaresinin kalmadığının farkına varan Josh, Trevor ile tanışır ve Trevor'a Lenny'nin işlerini baltalayacak birtakım işler verir. Bunun karşılığında ödül olarak Trevor'a kendi karısıyla münâsabette bulunmasına müsâde edeceğini söyler. Lenny'nin şehirdeki reklamlarını yok etmek, Lenny'ye ders vermek gibi birtakım işler karşılığında Trevor, Josh'ın fahişe eşiyle ilişkide bulunur.NigelRichard Easton seslendiriyor.

Londra'dan Los Santos'a yeni gelmiş İngiliz bir turisttir. Büyük bir Vinewood hayranı ve Vinewood ünlüleriyle kafayı bozmuş olan Nigel, yakın arkadaşı Bayan Thornhill ile koleksiyonuna katmak üzere ünlülerden bir hatıra edinmek için Los Santos'ta uğraş vermektedir. Ünlülere karşı olan bu hayranlığı kendisi için bir takıntı haline gelmiştir. Öyle ki, sırf onlardan bir hatıraya sahip olabilmek için özel hayatlarını adım adım takip etmekte ve çoğu zaman ünlülere nefes bile aldırmamaktadır. Hatıra amaçlı koleksiyonuna katmak için gözüne kestirdikleri arasında; ünlü süper model Kerry McIntosh'ın köpeğinin tasması, Love Fist'in bas gitaristi Willy'nin altın dişi, eski dansçı ve şimdilerin aktörü Tyler Dixon'ın yüzme şortu ve ünlü aksiyon film aktörü Mark Fostenburg'ün golf sopası vardır.

Koleksiyonunu zenginleştirmek için edineceği bu hatıralar konusunda Trevor'ın yardımını isteyen Nigel, Trevor'ı bir zamanların ünlü dublörü, şimdiyse San Andreas'ın eyalet başkanlığı için mücadele veren Jock Cranley'yle bile karıştıracak kadar manyak derecede bir Vinewood hayranıdır.Bayan ThornhillPatricia Kilgarriff seslendiriyor.

Londra'dan Los Santos'a yeni gelmiş İngiliz bir turisttir. Büyük bir Vinewood hayranı ve Vinewood ünlüleriyle kafayı bozmuş olan Bayan Thornhill, yakın arkadaşı Nigel ile koleksiyonuna katmak üzere ünlülerden bir hatıra edinmek için Los Santos'ta uğraş vermektedir. Tıpkı arkadaşı Nigel gibi ünlülere karşı olan bu hayranlığı kendisi için bir takıntı haline gelmiştir. Öyle ki, sırf onlardan bir hatıraya sahip olabilmek için özel hayatlarını adım adım takip etmekte ve çoğu zaman ünlülere nefes bile aldırmamaktadır.William "Willie" McTavishCraig Connor seslendiriyor.

Ünlü İskoç Metal grubu Love Fist'in üyelerinden biri olan Willie (veya Willy), grubun bas gitaristidir. Yıllar önce grubuyla pek çok rekora imza atmış ve sayısız pek çok konser vermiştir. Şu günlerdeyse Vinewood'da kalmakta olan Willy, özellikle genellikle Tequi-la-la gece kulübünde takılmaktadır.

Ünlülerle kafayı bozmuş ve ünlülerden bir hatıra edinmek isteyen İngiliz turist Nigel ve arkadaşı Bayan Thornhill, Willy'nin altın dişini hatıra olarak saklamak istemektedir ve bu yüzden Trevor'dan Willy'nin altını dişini söküp kendilerine getirmesini isterler. Willy'nin Tequi-la-la kulübünde olduğunun haberini alan Trevor'ın, Willy'nin ağzındaki altın dişi alabilmesi için Willy'yi biraz pataklaması gereklidir.Al Di NapoliDominic Comperatore seslendiriyor.

Ünlü bir aktördür. Normalde Vice City'de yaşamakta olan Al, şu sıralarda Los Santos'ta kalmaktadır. Ünlülerle kafayı bozmuş İngiliz turist Bayan Thornhill, Al Di Napoli'yi uzun süredir gizli gizli takip etmekte ve Al'ı taciz etmektedir. Bundan sıkılan Al, Bayan Thornhill'e suç duyurusunda bulunmuştur. Bunun üzerine Bayan Thornhill, Trevor'dan Al Di Napoli'yi yakalamasını ve onu bu düşüncesinden caydırmasını ister.


Başlıklar ve içerik GTATurk'ten alınmıştır, ben sadece resimler ekleyerek konuyu baştan düzenledim.
(Resimler: Gtawiki)
Son düzenlenme: 17 Aralık 2021, 16:19:45 lazlow
Merhaba. Bir süre burada aktif olamayacağım. Lütfen, reklam verme ve konularla ilgili moderasyon işleri için forum moderatörleriyle, forum hesabınızla ilgili işler için adminle iletişime geçin.

Vupsen

Paylaşım için teşekürler. :)


lazlow

Merhaba. Bir süre burada aktif olamayacağım. Lütfen, reklam verme ve konularla ilgili moderasyon işleri için forum moderatörleriyle, forum hesabınızla ilgili işler için adminle iletişime geçin.

Uzzy

Vay Lazlow'da var :D Teşekkürler Lazlow :D


lazlow

Alıntı yapılan: Uzzy - 16 Aralık 2019, 11:13:04
Vay Lazlow'da var :D Teşekkürler Lazlow :D
Evet öyle. Ne demek :helal:

Merhaba. Bir süre burada aktif olamayacağım. Lütfen, reklam verme ve konularla ilgili moderasyon işleri için forum moderatörleriyle, forum hesabınızla ilgili işler için adminle iletişime geçin.

Desky


DracDonix

Bu foruma kısa sürede büyük yararın dokundu. Herkez adına teşekkürler.

İmzanız forum kurallarına uymamaktadır. (daha küçük boyutta bir imza seçiniz.)

lazlow

Alıntı yapılan: DracDonix - 28 Ocak 2020, 12:47:46
Bu foruma kısa sürede büyük yararın dokundu. Herkez adına teşekkürler.
Lafı olmaz, elimden geldikçe her zaman :helal:

Merhaba. Bir süre burada aktif olamayacağım. Lütfen, reklam verme ve konularla ilgili moderasyon işleri için forum moderatörleriyle, forum hesabınızla ilgili işler için adminle iletişime geçin.

lazlow

Merhaba. Bir süre burada aktif olamayacağım. Lütfen, reklam verme ve konularla ilgili moderasyon işleri için forum moderatörleriyle, forum hesabınızla ilgili işler için adminle iletişime geçin.

Eamon

Güzel bir konu.

Bugünün güzel zamanları, yarının üzücü düşünceleridir.

gtadelisi

Emeğine sağlık. Çok geniş bir konu olmuş.


Tommy Vercetti

Biliyoruz bunları ama teşekkürler. Emeğin büyük.


Lineopth


Impeccable

Lester, sen olmasan bu üçünden bir cacık olmazdı. :D