GTAMulti.com - Türkiye'nin Türkçe GTA Sitesi

GTA Vice City Hakkında Sorularınız / Sohbet [Genel]

Başlatan Prisonero, 21 Ocak 2018, 16:15:21

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Vupsen

9 yaşında ilk defa oyunun senaryo görevlerini yapmaya başlamıştım.Ancak senaryoyu sindire sindire, bütün ara sahneleri izleyerek sıfır ingilizce ile karakterlerin hareketleri ve ses tonu ile senaryoyu anlamaya çalışırdım.Görevler esnasında Lance'in bize sağ kolluk yapması ve sürekli destek çıkmasından dolayı onu çok seviyordum.Ama bu sevgi son görevdeki hayal kırıklığıyla son buldu. :D Lance'in bize ihanet edip Sonny ile çalıştığını öğrenince bir yandan ağlayarak bir yandan da "Neden bunu bana yaptın Lance??" diye söylenerek Lance'i öldürdüm. :D Yaş 9 o zamanlar herşeyi bırakıp GTA ile ilgileniyordum. :D

Senaryo bitti ancak helikopter görevini hala geçememiştim.10 yaşıma geldim ve artık canıma tak etti.O görevi kesinlikle geçmem gerekiyordu artık.Sabah erkenden kalkar(6-7 gibi) görevi geçmek için uğraşırdım.Günde en az 20 defa uğraşmışımdır.Hatta bazen son bombayı almaya giderken süre biterdi, sinirden ağlardım. :D Babamı zorla bilgisayar başına oturtur bu görevi bana geç diye ağlardım :D. 1-2 dakikalık denemesinin ardından bana "Oğlum ben ne anlarım bu oyunlardan." diyerek sandalyeyi terk ederdi. :D Sonra ablamı çağırıyordum, belki o geçer umuduyla.Ancak o da geçemiyordu.Yine iş başa düştü diyip tekrar denerken aklımda birden bire bir ampul yandı.Bu görevi nasıl geçeceğim internette kesin yazıyordur dedim.O güne kadar interneti flash oyunlar için kullanan ben ilk defa amacına uygun bilgi almak için internet kullanıcaktım. :D Hemen araştırmaya başladım.Sayfalara göz atarken o da ne!Meğersem helikopter numpad tuşları ile kullanılıyormuş.O heyecanla hemen bir topuk Vice City'e geldim girdim helikopter görevine ve dedikleri gibi num9 ve num6 tuşlarına basıyorum ve gerçekten helikopter daha kolay ileri geri yapıyor.Hemen görevi bitirmeye koyuldum.Ancak yine görev başarısız çünkü çok yavaş davranmıştım :D.Tekrar denedim ve oldu.O gün dünyalar benim olmuştu.Görevi bitirdikten sonra bir de baktım ki yeni görevler geldi.Hemen o görevleri yapayım derken babam bilgisayardan kalk biraz ben takılayım dedi.Tamam deyip kalktım ve mutfağa gittim mutfakta duvar takvimi vardı, o günün tarihine baktım "Bu günü asla unutmicam sonunda helikopter görevini bitirdim artık her yıl bu günü kutlıycam." dedim. :D Ama o tarihi unutalı çok oldu. Bu da böyle bir anımdır oyun ile ilgili. :D

miru

Yazın 3 gün başından kalkmadan bitirdim oyunu :D Oyunun başındaki geçilemeyen helikopter görevini 30 dakikada geçmeyi başardım.Ama beni zorlayan oyunun sonlarına doğru kullandığımız oyuncuk uçak görevi.Aşırı zordu ama başardım.En çok kanser edende final bölümünü açmak için yaptığımız boş işlerdi.O kadar uğraştım ki 13 saatte bitirdim oyunu.Ayrıca mekanikleri efsane :D

Jesus!

Çocukluğumu, gençliğimi ve yetişkinliğimi geçirip geçirebileceğim tek tük oyunlardan bir tanesi, ne zaman, nerede oynadığım fark etmez hep zevk alırım, özellikle Retro havası ve efsanevi 80'ler şarkıları, unutmak zor gerçekten.
Son düzenlenme: 15 Mart 2020, 07:36:38 Cypher

MerveC

MerveC

Shade

Oynadıkça diyorum iyi ki böyle bir oyun var iyi ki böyle bir oyun hayatıma girdi İngilizceme,Müzik zevkime hatta ve hatta bir kaç keskin konularda hayatıma yön verdi. görsel efekt,senaryo,mekanik açısından elbette kat ve kat daha iyi oyunlar çıktı ama hiç biri Vice City kadar samimi gelmedi,hissetirmedi. San Andreas ve 5'te karakter RPGsi var ama kendisini Tommy Vercetti gibi benimsetecek sevdirecek alıştıracak bağlatacak bir karakter yok... kişisel açıdan şunu söylemem gerekirse Vice City bırakın GTA serisini direk en sevdiğim oyundur bakın en iyi oyun demiyorum en sevdiğim diyorum :D Kalpsizliğiyle ama bir o kadar dostlarına verdiği değerle Tommy Vercettiyide anlamak lazım CJ,Niko,Victor,Michael'in önemsediği bir ailesi vardı fakat bu adam ortağının borcunu (Sonny Forelli) ödemesi için sürekli baskı altında tutuluyordu kendisine telefon açılıp tehditler,azarlamalar işitiyordu bu açıdan kalpsiz derken bir daha düşünmek gerek :D

Purgatory

Görevleriyle, oynanışıyla, atmosferiyle özel oyunlardan biri. Cihazda fazlaca yer kaplamadan eğlenceli vakitler geçirtiyor; kimine hikayesini bitirtiyor, kimine tamamen bitirtiyor kendisini, kiminin de amaçsız amaçsız dolanması için imkan sağlıyor. Kendisi yetmezmiş gibi Total Conversion modları (GTA Long Night gibi.) da apayrı bir zevk yaşatıyor. Bunları da GTA IV ve V'teki gelişmiş grafikler ve mekanikler olmadan yapıyor.

Ayrıca bilgisayarı her formata götürüşümde varsayılan olarak GTA Türk modlusu yükleniyordu, şu an GTA Türk modunu oynamıyorum lakin zamanında kendisiyle çok oynamışımdır.
Son düzenlenme: 17 Nisan 2021, 18:47:28 Anestezi Sebep: Minik bir düzenleme.

Shade

Ruhu olan oyun evet evet bildiğin ruhu var bu oyunun atmosferi bünyesinde bulundurduğu muhteşem şarkıları falan gerçekten başka bir oyun. biz onu içerisinde bulundurduğu özelliklerle değil bilimsel olarak içerdiği ruh kavramıyla sevdik Vice City bir yaşam tarzıdır. aradığınız şey açık dünya ise buyrun San Andreas var Senaryo ise buyrun GTA 4 var Grafik ise buyrun GTA 5 var. ama bu oyun gerçekten bambaşka bir alemde. en azından benim nezdimde bu oyun serinin en özel oyunu.

Impeccable

Alıntı yapılan: Shade - 15 Aralık 2020, 17:11:02
Ruhu olan oyun evet evet bildiğin ruhu var bu oyunun atmosferi bünyesinde bulundurduğu muhteşem şarkıları falan gerçekten başka bir oyun. biz onu içerisinde bulundurduğu özelliklerle değil bilimsel olarak içerdiği ruh kavramıyla sevdik Vice City bir yaşam tarzıdır. aradığınız şey açık dünya ise buyrun San Andreas var Senaryo ise buyrun GTA 4 var Grafik ise buyrun GTA 5 var. ama bu oyun gerçekten bambaşka bir alemde. en azından benim nezdimde bu oyun serinin en özel oyunu.

Atmosfer bakımından serinin en iyi iki oyunundan birisi bence, Vice City ve San Andreas bambaşka bu konuda.

☆☬κɪɴɢ☬☆

@Prisonero Peki gta vc gizemlerini kesfetdinmi bir gizemini anlat yada nerde gerceklesdigini anlat :cakal:

pixlr bg result (2)" border="0
SA-MP Başlangiç: 2020 Türk Ibiza

SA-MP daki nicklerim: bet, BeT.BeY, Sirhan,

Samp Hayatim Bitti

Bilinmeyen Bey

Tommy neden Mercedes'i takmıyor? Bu kız ona yavşıyor, Tommy bi git başımdan diyor. Yani biraz değişik, Kız arkadaşımız olmayan tek GTA Oyunu. Mercedes'i bile takmıyor Mr. Vercetti..

DracDonix

Eveeeet. Vice City'i ilk defa bitirdim. GTA 3 kıyasla oldukça harika geliştirmeler almış. Yinede NPC ler sinir bozucu; anlık oalrak araç ile sağa sola dönmeleri vs. diyebilirim.  :@  Motor eklemişler, frene basınca durmak yerine daha da hızlanması ayrı bir trajikomik. Bazı bölümler örnek: Silah Kaçakçısı görevi silahları aracın kasasından düşürünce inip alacam sanki Tommy'nin kalçasında mıknatıs var gelip araç ile eziyorlar, üstüne duvara sıkıştırıyorlar arasında kalıp ölüyoruz.  :@@ Son görevi açmak için yaptığımız mekan satın alma olaylarının belli bir yönlendirme dahilinde olmaması beni öldürdü. @Subject 17 @Bilinmeyen Bey brolarım sağ olsun yardımcı oldular. Son görev ise bana göre oldukça kısa geldi direk Lance ve Sonny'e M4 ile 1 şarjor atınca öldüler. Diyeceklerim bu kadar. Eğlendin mi? sorusunu soranlar için; evet cevabını veririm. Hem nostalji yaşadım hemde biraz duygulandım(Küçükken Kurtlar Vadisi ve Turk modların oynadığım için). Şimdi San Andreas geçiyorum. Zamanında çokça bitirdim ama hikayeyi doğru düzgün anlamak için ara sahneleri geçmeden. ;)
Son düzenlenme: 11 Mayıs 2021, 12:32:35 DracDonix
İmzanız forum kurallarına uymamaktadır. (daha küçük boyutta bir imza seçiniz.)

DracDonix

Alıntı yapılan: Bilinmeyen Bey - 08 Nisan 2021, 13:54:38
Tommy neden Mercedes'i takmıyor? Bu kız ona yavşıyor, Tommy bi git başımdan diyor. Yani biraz değişik, Kız arkadaşımız olmayan tek GTA Oyunu. Mercedes'i bile takmıyor Mr. Vercetti..

Mercedes, Tommy'e yakışmaz. Zaten o kız herkese sulanıyor, p**no studyosunda yönetmenin dediği gibi "Gelir gelmez herkese yürüdü, doyumsuz." ;)

İmzanız forum kurallarına uymamaktadır. (daha küçük boyutta bir imza seçiniz.)

chinohead

tommy alfalığı simgeliyor karıyla kızla işi olmaz

ücret karşılığında filterscript, gamemode yaptırmak için: chinohead@yahoo.com

Bilinmeyen Bey

Alıntı yapılan: DracDonix - 11 Mayıs 2021, 12:42:38
Alıntı yapılan: Bilinmeyen Bey - 08 Nisan 2021, 13:54:38

Mercedes, Tommy'e yakışmaz. Zaten o kız herkese sulanıyor, p**no studyosunda yönetmenin dediği gibi "Gelir gelmez herkese yürüdü, doyumsuz." ;)
Alıntı yapılan: chinohead - 11 Mayıs 2021, 14:59:11
tommy alfalığı simgeliyor karıyla kızla işi olmaz

Tommy bal gibi gız bulmuş. Al git olum. Ekmek elden su gölden abi :D