GTAMulti.com - Türkiye'nin Türkçe GTA Sitesi

GTA V - Final Görev/Ending C: The Third Way Görevinin Çözümü

Başlatan sweezy, 11 Haziran 2019, 04:24:39

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sweezy
Franklin ile oynarken Lester ile iletişime geçmeyi bekleyin. Kısa konuşmayı dinledikten sonra Lester'ın şehrin güneydoğusunda El Burro Heights bölgesinde bulunan evine gidin.Oraya gittiğinizde mevcut durum için tartışıp çözüm bulacak bir ara sahne izleyeceksiniz.Evi terk edin ve Franklin'in Lamar ile iletişime geçmesini bekleyin. Lamar'ın evine gidin. Daha sonra Lamar'ın evinin doğusunda Murrieta Heights bölgesinde bulunan dökümhaneye gidin. Dökümhaneye girin. Michael ve Trevor ile buluşacağınız yere ulaşın.Ana karakterler arasındaki konuşmadan sonra, FIB timinin ve Merryweather askerlerinin yer alacağı büyük bir savaş çıkacak. Burada 3 ana karakteri de kullanabilirsiniz. Franklin konuşmanın geçtiği balkonun solundaki balkonda sıkışmış olacak.
Micheal ise konuşmanın geçtiği balkonda sıkışmış olacak. Varsayılan olarak yüksek ateş gücünün olduğu ve her atıştan sonra tekrar reload etmeniz gereken heavy sniper rifle kullanıyor olacak. Yani envanterinizden başka bir silah çıkarmanızı tavsiye ediyoruz.


Trevor ise dökümhanenin girişinde küçük bir çatıda sıkışmış olacak. Varsayılan olarak heavy machine gun kullanıyor olacak ve silahı değiştirmezseniz alt katta beliren düşmanları öldürme işi çok kolay olacak. Özellikle Trevor'ın özel yeteneği ile bu silah ortalığı cehenneme çevirebilir.Öncelikle düşmanlar dökümhanenin en alt katında belirmeye başlayacak. Buna rağmen Merryweather askerleri üst tarafta Michael ve Franklin'in saklandığı yerin solundaki balkonlarda belirecek. Dürbünlü bir silahla düşmanları indirmek daha kolay olacaktır.Lamar yardım isteyene kadar savaşmaya devam edin. Lamar yardım isteyince Franklin'e geçin ve yakınınızdaki düşmanları öldürerek dışarı çıkın. Dökümhanenin ana binasından çıkınca bir yere saklanın ve gelen düşmanlara ateş etmeye başlayın. Arabaların arkasındaki düşmanlara ve üst balkonlardaki düşmanlara dikkat edin.Daha sonra Trevor ile iletişimi kaybedeceksiniz. Michael'a geçin ve demin olduğu gibi en alt kattaki düşmanları öldürün. Öldürdükten sonra korkuluğun üstünden atlayın ve Trevor'ın olduğu köşeye gidin. Böylece Trevor'ın alt taraflarda bir duvarın arkasına saklanmış olduğunu öğreneceksiniz. Ona katılın ve düşmanları indirmeye başlayın.Tüm düşmanları öldürdükten sonra, Michael veya Trevor olarak binadan çıkın. Oyun burada Franklin olmanıza izin verecek, yani sonuç olarak tekrar tüm karakterleri seçebileceksiniz. Burada saklanmayı sakın unutmayın ve patlayabilecek olan araçlara karşı gözünüz açık olsun. Ayrıca gelecek helikopteri tek başınıza da indirebilirsiniz veya arkadaşlarınızın indirmesinide bekleyebilirsiniz.Tüm FIB çalışanları ve Merryweather askerlerinin icabına baktıktan sonra, dökümhanenin kargo bölümüne oynadığınız karakterle gitmelisiniz. Oraya gittiğinizde görevin kalan kısmının tartışılacağı bir ara sahne izleyeceksiniz. Tüm karakterler 3 kilit hedefi öldürmek için farklı yerlere gidecekler -Michael, Strecth'i, Trevor Steve Haines'i, Franklin ise Wei Cheng'i öldürecek.

Tüm FIB çalışanları ve Merryweather askerlerinin icabına baktıktan sonra, dökümhanenin kargo bölümüne oynadığınız karakterle gitmelisiniz. Oraya gittiğinizde görevin kalan kısmının tartışılacağı bir ara sahne izleyeceksiniz. Tüm karakterler 3 kilit hedefi öldürmek için farklı yerlere gidecekler -Michael, Strecth'i, Trevor Steve Haines'i, Franklin ise Wei Cheng'i öldürecek.


Buradan sonra Trevor'a geçmenizi öneriyoruz. Steve Haines ise şehrin batı kısmında bulunan Del Perro gezinti bölgesinde bulunuyor. Oraya gittiğinizde Steve Haines dönme dolabın kabinlerinin birinde röportaj yapıyor olacak. Talimatları takip edin ve ona çok yaklaşmamaya çalışın. Yeterli yüksekliğe çıkın veya herhangi bir yerden sniper'ı seçerek(susturuculu olması sizin için iyi olur) Haines'a nişan alın. Steve'i kafasından vurmaya çalışın çünkü görevi %100 tamamlamak istiyorsanız bu gerekli. İşiniz bittiğinde hemen bir arabaya binin ve buradan uzaklaşın. Polisi atlatırken ara sokakları veya sahili kullanabilirsiniz.


Şimdi Franklin'e geçin. Şehrin kuzeybatısında yer alan Pacific Bluffs Club'a doğru gidiyor olacak. Otoyalda durun ve dikkatlice klübe doğru yaklaşın. Sticky Bomb'u Wei Cheng'in limuzinine fırlatın(görevi %100 tamamlamak için patlayıcı kullanmanız gerekli). Hemen bombayı patlatarak(üstteki görüntü)kaçmaya başlayın. Michael da olduğu gibi burada da sizi kovalayan araçların şoförlerini vurmak size kolaylık sağlayacaktır.Görevin sonuna doğru, Tongva Hills'teki villasında bulunan Devin Weston'ı kaçırmanız gerekecek. Bu işten sorumlu kişi Trevor olacak. Devin silahlı korumalar tarafından korunuyor olacak. Bunlardan birkaçını güvenli mesafeden indirebilirsiniz. Burada villaya sızmanızı öneriyoruz. Villanın giriş kapısının solundaki korkuluklardan atlayarak içeri sızabilirsiniz. Malikanenin içinde, susturuculu bir silah kullanın ve alarma geçilmemesini sağlayın. Korumalar Trevor'ı fark etse bile, kötü bir şey olmayacak. Villanın etrafında dolaşın ve arka taraftaki büyük balkona ulaşın. Devin üstteki ekran görüntüsünde gösterilen sandıkta saklanıyor olacak.Ara sahneyi izledikten sonra, Trevor'ın Weston'ı kaçırılıp bagaja tıkıldığı araca binmesini bekleyin. Haritanın kuzeybatı kısmındaki, Sonar Collections rıhtımının yanında bulan güzel manzaralı yere doğru sürün. Buraya geldiğinizde yapmanız gereken tek şey analogu ileri doğru ittirmek, böylece ana karakterlerimiz Devin'in sıkıştırıldığı aracı tepeden aşağı itecek ve böylece muhteşem Grand Theft Auto V macerası burada son bulmuş olacak.


Görevi %100 bitirmek için yapılması gerekenler:


- Headshots - 20 kişiyi kafadan vurun.
- Accuracy - En az %70 isabet oranı ile oynayın.
- Time - 21:30'dan daha kısa sürede bitirin
- Stick, Tick... Boom! - Cheng'i yapışkan bomba ile öldürün.
- Lead Lobotomy - Steve Haines'i kafadan vurarak öldürün.
- Stretched Out - Stretch'i yumrukla (melee attack) öldürün.

Son düzenlenme: 11 Haziran 2019, 04:32:21 sweezy

QrzR


Ryroz


sweezy


Luji


Impeccable


Gladiator