GTAMulti.com - Türkiye'nin Türkçe GTA Sitesi

Türk RP ve Sunucular

Başlatan Riki, 18 Şubat 2022, 18:37:51

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Riki

Öncelikle selamlar, uzun bir aradan sonra biraz ortamı gezdim, sunuculara girdim; sunucuların da yavaş yavaş eski popüleritesini kaybettiğini gördüm. Benim elimdeki imkanlar bir sunucu işine girmeye (Ekip gibi..) el vermiyor. Ancak kafasında sağlam bir proje yapmak isteyen arkadaşlar adına bir fikir sunabilirim. Genel olarak gördüğüm şey, insanlar artık saatlerce meslek yapıp sunucuda vakit geçirmek istemiyor. Mesela şöyle düşünelim, 500 çeken bir sunucuya yeni başlayan bir adamın vakti kısıtlıysa (1-2 saat gibi günde) o adam 1-2 saat girip sadece meslek yapsa oyundan zevk alamaz. Bu sebepten de oyundan soğur, farklı sunuculara yönelir. Ama ne yazık ki farklı sunucularda durum buna benzer veyahut daha kötü. Sunucu açmak isteyen arkadaşlardan çoğu, ki bunların içinde eskiden bende vardım; bir anlık gelen heves ve yapabileceğine inanma azmi ile alıntı bir modun üstüne bir kaç satır ekleyip, üstüne 1-2k satır ekleyip sunucu açmak. Hala değiştiğini düşünmüyorum bu fikrin. Sunucu açmak isteyen arkadaşlara bir tavsiyem de Türk RP konusunda, piyasada bulunan tek Türk RP olan Safari Roleplay işleri aslında şu an çok iyi yapıyor. Yani önceden yapılması gerekenleri şu an yapıyor. Umarım durumları düzelir, ben yabancı roleplay pek seven birisi değilim, Türk RP daha yatkın geliyor, ancak piyasada Safari Roleplay harici bir Türk RP sunucusu yok. Safariye gireyim desem oyuncu sayısı az, çoğu kişi bıraktı. Uzun lafın kısası, sunucu açmak isteyen arkadaşlar için tavsiyem, meslek olarak değil de; insanları belirli bir sermayesi varmış gibi yapabilirsiniz. Yani bu nasıl olacak, bunun işleyişini sizler yürüteceksiniz. Şöyle izah edeyim, mesela sunucuya yeni bir adam başladı, yardımcı kadrosu bu adamla konuşacak ve adamın şehre yeni gelen biri olarak mı rol yapacağını yoksa bu şehirde yaşayan biri rolü mü yapacağını soracak? Bu düzeni deneyebilirsiniz bence, farklılık olur. Buraya kadar okuyan sevgili dostlarıma teşekkürler. İyi rollerr.

Crius

Dostum, eğer ki türk rp eskisi gibi olsa bu konuna yorum atarlardı...

Riki

Alıntı yapılan: Crius - 19 Şubat 2022, 20:15:00
Dostum, eğer ki türk rp eskisi gibi olsa bu konuna yorum atarlardı...
Sad but real.

gorkembaba

Samp Ancak şöyle düzelir bence
1. Ekip
2. Mod
1. olarak söyliyimki Ekip en önemlisi bilgisiz cahil çel çocuk geçeceğine bilgili ılımlı insanlar geçsin ekibe öyle bir yönetim olsunki oyuncular sunucuya bağlansın adaletli yönetim anlayışı kısacası
2. Modda şahsi Düşüncem detaylı olmalı alıntı olup olmaması önemli değil eightborn alıntıydı fakat belirli sürede iyi şeyler yaptılar Alıntı mod alırsın ama modu öyle bir editlersinki anlaşılmaz detaytlı modda önemli  youtubede bu oyunun tanıtımlarını gören kişi diyecekki aa bu güzel sistemleri var ben bi bakiyim buraya böyle oyuncu gelir şuan samp çokta kötü değil Rina Vice gibi sunucular gayet başarılı oyuncu konusunda hırsız poliste ise kemik kitle var Freerom ise kalmadı zaten ama açılırsa ufakta olsa oynayan olur
Son düzenlenme: 24 Şubat 2022, 23:44:32 gorkembaba Sebep: wadadadwa
Barta Hırsız Polis : 213.238.177.150:7777
Discord Adresi : discord.com/invite/S4kWA5wgJF

Katya

Güzel bir konu olmuş eline sağlık.

Sulozzy

Riki

Alıntı yapılan: Sulozzy - 25 Şubat 2022, 17:43:44
doğru rikicik
saol sulocum
Alıntı yapılan: Katya - 25 Şubat 2022, 02:45:25
Güzel bir konu olmuş eline sağlık.
eyvallah
Alıntı yapılan: gorkembaba - 24 Şubat 2022, 23:43:26
Samp Ancak şöyle düzelir bence
1. Ekip
2. Mod
1. olarak söyliyimki Ekip en önemlisi bilgisiz cahil çel çocuk geçeceğine bilgili ılımlı insanlar geçsin ekibe öyle bir yönetim olsunki oyuncular sunucuya bağlansın adaletli yönetim anlayışı kısacası
2. Modda şahsi Düşüncem detaylı olmalı alıntı olup olmaması önemli değil eightborn alıntıydı fakat belirli sürede iyi şeyler yaptılar Alıntı mod alırsın ama modu öyle bir editlersinki anlaşılmaz detaytlı modda önemli  youtubede bu oyunun tanıtımlarını gören kişi diyecekki aa bu güzel sistemleri var ben bi bakiyim buraya böyle oyuncu gelir şuan samp çokta kötü değil Rina Vice gibi sunucular gayet başarılı oyuncu konusunda hırsız poliste ise kemik kitle var Freerom ise kalmadı zaten ama açılırsa ufakta olsa oynayan olur
birilerinin çıkıp bir şeyler yapmasi lazim, keske...

Hasan Sangrento

Riki

keske ilgi de gorseydi :(

denizcilike5

Diğer oyunlarda bulunan RP sunucularında her ne kadar RP'ler kaliteli olmasa bile mesleklerin olmadığı için oyuncular zevk alıyor mesela askeri rp sunucuları oluyor sunucuda daha emote ne demek onu bilmiyorlar ama herhangi bir meslek yok sadece giriyor oynuyor, eğleniyor ve çıkıyorlar dediğin şeylere katılıyorum  :sigara:

Riki

Alıntı yapılan: denizcilike5 - 13 Mart 2022, 16:18:19
Diğer oyunlarda bulunan RP sunucularında her ne kadar RP'ler kaliteli olmasa bile mesleklerin olmadığı için oyuncular zevk alıyor mesela askeri rp sunucuları oluyor sunucuda daha emote ne demek onu bilmiyorlar ama herhangi bir meslek yok sadece giriyor oynuyor, eğleniyor ve çıkıyorlar dediğin şeylere katılıyorum  :sigara:
Eyvallah, bir an önce eski tadına kavuşması dileği ile..

Riki

DracDonix

Bir şey düzelecekse kitlenin adam olması gerekiyor....

İmzanız forum kurallarına uymamaktadır. (daha küçük boyutta bir imza seçiniz.)

Riki

Alıntı yapılan: DracDonix - 24 Mart 2022, 13:07:40
Bir şey düzelecekse kitlenin adam olması gerekiyor....
Kitle dediğin çoğu kişi şu an 16-24 yaş aralığında, küçük yaşta kimse kalmadı denebilir. Aslında kitle daha bilinçli ama neden böyle anlamış değilim.

lev

Eskiden 12-14 yaşlarından tut barmene kadar adam vardı ve bu 12-14 yaş arasında ki çocuklar FBİ'da rol yapabilecek kadar rol bilgileri vardı. Kitle değişti ve bu kitleye sistemlerde değişti.
Yeni Nesilde rol çeşitliliği inanılmazdı şuan kaç sunucuda Hitman sistemi var benim gördüğüm kadarıyla yok vandettanın o zamanki sistem ve oyun işleyişinden bir elin parmağını geçmez sunucu var.