GTAMulti.com - Türkiye'nin Türkçe GTA Sitesi
18 Nisan 2024, 10:48:57

Saints Row | 23 Ağustos 2022

Başlatan Impeccable, 14 Mayıs 2022, 20:44:34

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Impeccable

Saints Row, yakında çıkacak bir aksiyon-macera video oyunudur. Volition tarafından geliştirilen ve Deep Silver tarafından yayınlanacak olan oyunun Microsoft Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X/S için 23 Ağustos 2022'de piyasaya çıkması planlanıyor.

Oyunun tanıtımı:

Glexy

Konu için teşekkürler ayrıca Saints Row 2 paylaşımlarını bekliyorum bu konuda tecrübeli birisine benziyorsun dostum takipteyim. :)

Impeccable

Alıntı yapılan: Glexy - 15 Mayıs 2022, 23:49:34
Konu için teşekkürler ayrıca Saints Row 2 paylaşımlarını bekliyorum bu konuda tecrübeli birisine benziyorsun dostum takipteyim. :)

Yorumun için teşekkür ederim, işim dolayısıyla foruma eskisi kadar vakit ayıramıyorum. Bu nedenle de forumda içerik üretimim azaldı yine de elimden geldiğince paylaşımlara devam ediyorum. Yorumunu dikkate alacağım.:helal:

KamilPanpa37

Saints Row serisini ilk oyun hariç bütün serilerini oynayıp bitirdim, benim için daima kara mizah türünde bir mizahı olmştur. Hikaye beklentisi olmadan oynandığında türünün hakkını gerçekten veriyor.

Bu çıkacak seri Reboot bir oyun olacakmış gaiba, önceki ilk üç oyundaki karakterlerden ve hikayeden bağımsız bir şekilde bütün hikaye, karakterler, vs sıfırdan yazılacakmış.

Oyunun gameplay içeriklerine baktığımda kumarhaneler cenneti Las Vegas ve nevada çölleri falan var, harita tasarım olarak çok güzel resmedilmiş, özellikle metropol şehir ortamından çıkıp daha açık arazilerde takılmak daha Gta San Andras ve Gta V tadı verecektir diye düşünüyorum.

Karakter değiştirme ve özelleştirme sistemi olsun, araç modifikasyon sistemini falan olsun güzel geliştirmişler, yalnız uçma mekaniği olarak sadece Just Cause ve Far Cry serilerinde olduğu gibi Wingsuit eklemişler, her hangi bir helikopter uçak tarzı hava taşıtları araçlar görmedim, umarım önceki serilerde olduğu gibi hava taşıtı da eklerler.

Artık günümüz oyunlarında seriyi RPG'leştiren şu klasik düşmanlardaki can göstergesi mekaniğini Saints Row'a da eklemişler, sırf oyunun süresini uzaltmak için aynı Witcher 3 de olduğu gibi düşman bölgelerinde belirli Lvl sistemi mekaniğini de eklerlerse şaşırmam :D

Genel olarak seri 2011 yapımı The Third'den beridir aynı oynanış mekaniklerini kullanıyor, Gameplay"de her hangi bir Cover sistemi de olmadığı için aksiyon sahneleri artık 11 senelik eski bir oyun mekaniği olduğunu bariz bir biçimde hissettiriyor,  yalnız grafikleri gerçekten geliştirmişler, görsel olarak nevada çöllerindeki renk paletini ve Las vegas'ın gündüz ve gece ışıklandırmalarını falan çok beğendim, önceki oyunların aynı Max payne ve Gta 4 gibi  kahve filtreli kapalı puslu bir atmosferi vardı, Saints Row Reboot'da aynı Gta V gibi canlı bir renk tonu kullanmaları hoşuma gitti, izlerken bile harbi içim açıldı :D

Genel olarak bu reboot serisinden çok büyük bir beklentim yok, 11 senelik oynanış mekaniklerini kullandıklarını düşünürsek çok ucuz bir bütçe harcanarak geliştirdikleri çok belli oluyor, Aynı Ubisoft'un expansion tarzı oyun geliştirme mantığını temel alıp içerikleri zenginleştirip ufak tefek eklentiler ekleyip görselliği revize etmişler o kadar.

Eğer Deep Silver oyuna downgrade basıp, oyunu ön siparişlerde satmak için inceleme sitelerinden inceleme puanları satın almazsa oyunun inceleme kalitesi AAA yapımlar gibi 85,90 puan ortalama tutturup uçacağını sanmıyorum, 10 üzerinden 7,5, 100 üzerinden 70,75 tarzı ortalama bir inceleme puanları alacaktır diye düşünüyorum.
Son düzenlenme: 20 Mayıs 2022, 14:30:40 KamilPanpa37

Bilinmeyen Bey

Bu oyun güzel mekaniklere, güzel kostümizasyonlara sahip olmasına rağmen, detaylı ve güzel grafikli olmasına rağmen:

Orjinal oyuncular için bir yalan. Hiçbir Azize Fanı bu oyunu sevmeyecek. Oyun GTA: Definitive Edition gibi. Grafikleri güçlendir, farklı bir hikaye anlat, karakterler full farklı olsun.

Bu Remake hiç güzel değil. Eskiden Azizeler böyle bir kült değildi. Azizeler şehrin hakimiyetini sağlayan, şehirde en güçlü ve en affeder çete idi. Karşıt çeteler hariç, tüm insanlara yardım ederlerdi.

Julius, Playa (biz), Johnny Gat ve daha birçok ikonik karakter Deep Silver sayesinde öldü. Bir Saint's Row oyunu Johnny Gat'siz olmaz-olamaz.

Saint's Row 3 ve SR4'e bakın, Johnny Gat oyunun sadece bir bölümü gözüküyor ve onu daha görmüyoruz. Neden mi? Çünkü kendisi Saint's Row 3'de uçaktan atlamadan önce telsizde öldürülüyor ya da biz öldürüldüğünü düşünüyorduk.

Johnny Gat Saint's Row'un ikonik bir karakteri ve İlk oyundan beri bizi satmayan tek insan. Dünyada herkese sataşabilirsiniz, herkesle **** yarışına girebilirsiniz ancak Johnny Gat ile gidemezsiniz. Adam Psikopatlık ve Komedinin insan bulmuş hali. Bu adamı öldürürsen, dünya sana hakaret eder.

Zaten Saint's Row IV: Gat Out of Hell'de de (ki dünyanın en kötü oyunlarından biri) Johnny Gat'in nasıl yüce bir insan olduğu anlatılıyordu. Şeytan ve Melekler adamın yaptığı herşeyi not alıyor ve ona göre nasıl yargılayacaklarını düşünüyordu. Adam Azizeliği kanında bitirmiş.

Gat Out Of Hell demişken, onda da Full Johnny Gat ile oynayabiliyoruz. İyi-güzel, peki ben bu karakteri kostimizasyon edemeyecek miyim? Neden Playa (4 oyun boyunca ana karakter) olarak oynamamı engellediniz lan?

Bu Saint's Row Remake, Saint's Row hayranlarına hakaret. Orjinal Saint's Row bu değil. Lise için para toplamak için çete kuran 4 genç velet değil. Tam bir gangster, silahı belinde, görmüş geçmiş ve kimi zaman birisi ile ***** geçebilecek insanlar.... işte onlar asıl Azizeler.

KamilPanpa37

@Bilinmeyen Bey    Yalnız 2022'de çıkacak bu Saints Row serisi Remake değil, Reboot dostum.

Remake, ve Reboot kamramları birbirlerine benzese de aynı değildir

REMAKE: Yeniden yapım                       (Örnek: Resident Evil 2, Mafia Definitive Edition)

REBOOT: Yeniden Başlatma                   (Örnek: Tomb Raider 2013, God Of War 2018)

REMASTERED:  Yeniden düzenleme     (Örnek: Mafia 2 Definitive Edition, Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Yazdıklarımı yanlış anlamanı istemem, zaten bu kavramları önceden bence bilmiyordum, sadece Remake ve Reboot kavramlarının aynı olmadığını belirterek yanılgıya düşmemen için hatırlatmak istedim.  :)

Günümüzde Remake ve Remastered kavramlarını bile bir biri ile karıştıran oyuncular var.

Saints Row 2022 değişik bir evrende geçen Yeniden başlatma diye tabir edilen Reboot bir oyun. Remake olması için mevcut her hangi bir eski seriyi sıfırdan Yeniden yapım olarak oyunculara sunmaları gerek.

Bilinmeyen Bey

Alıntı yapılan: KamilPanpa37 - 05 Haziran 2022, 20:10:43
@Bilinmeyen Bey    Yalnız 2022'de çıkacak bu Saints Row serisi Remake değil, Reboot dostum.

Remake, ve Reboot kamramları birbirlerine benzese de aynı değildir

REMAKE: Yeniden yapım                       (Örnek: Resident Evil 2, Mafia Definitive Edition)

REBOOT: Yeniden Başlatma                   (Örnek: Tomb Raider 2013, God Of War 2018)

REMASTERED:  Yeniden düzenleme     (Örnek: Mafia 2 Definitive Edition, Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Yazdıklarımı yanlış anlamanı istemem, zaten bu kavramları önceden bence bilmiyordum, sadece Remake ve Reboot kavramlarının aynı olmadığını belirterek yanılgıya düşmemen için hatırlatmak istedim.  :)

Günümüzde Remake ve Remastered kavramlarını bile bir biri ile karıştıran oyuncular var.

Saints Row 2022 değişik bir evrende geçen Yeniden başlatma diye tabir edilen Reboot bir oyun. Remake olması için mevcut her hangi bir eski seriyi sıfırdan Yeniden yapım olarak oyunculara sunmaları gerek.

Pardon. Orada remake değil. Reboot olduğunu söyleyecektim. Zaten oyun orjinal Saint's Row 1 ya da herhangi bir Saint's Row oyunun remake'i olmadığı çok belli.

Bu yüzden, düzeltme yapıyorum; Bu reboot hiçbir Saint's Row Fanın seveceği, Saint's Row'u hala ayakta tutmasını sağlayan kitle yani Fanlar bu oyunu beğenmez ise, sen hiçbir halt yapamazsın Volition.

Impeccable

Oyunun Epic Games'de ön sipariş fiyatı 259 TL.

ReveR

wuttt

DracDonix

İmzanız forum kurallarına uymamaktadır. (daha küçük boyutta bir imza seçiniz.)

Bilinmeyen Bey

Yazık oldu.. Saints Row, eski köklerine geri dönebilirdi ama Ruhsuz, Buglu ve Acımasız bir şekilde yapımcıları tarafından katledildi. Başka bir Cyberpunk:2077 vakası daha, GTA Definitive Edition gibi listeye eklenebilir...