GTAMulti.com - Türkiye'nin Türkçe GTA Sitesi

Rockstar Games Max Payne 3 albümünü, 10. yılında güncelleyecek

Başlatan KamilPanpa37, 15 Mayıs 2022, 12:53:55

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KamilPanpa37

Rockstar, Max Payne 3 için müjdeyi verdi!

Rockstar Games'in en değerli serilerinden olan Max Payne'den, son oyun Max Payne 3 için müjdeli bir haber geldi.



Rockstar'ın değerli serilerinden biri olan Max Payne, yakın zamanda bir remake müjdesi ile hayranlarını heyecanlandırmıştı. Dev oyun stüdyosu, bu ay Max Payne hayranlarına ikinci bir müjdeyi veriyor. Serinin son oyunu Max Payne 3'ü kapsayan gelişme, 2012'de çıkan oyunun içeriğine yapılacak bir eklemeyi kapsıyor. Oyunun 10. yaşına girmesini kutlayan bu müjde, yakın zamanda oyuna sahip olan herkesi ilgilendirecek.

Max Payne 3 albümü, 10. yılında güncellenecek

Bazı oyunların soundtrack albümlerindeki müzikler, oyuncular için çok anlam ifade eder. Rockstar Games bu konuda iyi bir itibara sahip. Şirket bugüne kadar oyunlarının müzikleri için sanatçılarla yoğun mesai harcadı. Max Payne 3 de albümüyle de takdir gören oyunlardan biriydi. 15 Mayıs 2012'de piyasaya sürülen oyunun, onuncu yaşına girmesine özel olarak albüm güncellenecek.



Albümdeki parçalar HEALTH grubu tarafından bestelenmişti. Anniversary Edition ekiyle güncelleneceği açıklanan albümde hem parçalar remaster hale getirilecek, hem de yayınlanmayan bazı parçalar da albümde yer tutacak. Oyundaki sahnelerin sinematiğiyle iyi bir uyum yakalayan Max Payne 3 albümü, hayranlarına uzun zaman sonra kendini hatırlatmış olacak.

Max Payne 4'ü bekleyenler için bu haber büyük önem taşımayabilse de, en azından serinin unutulmadığını gösteriyor. Oyun dünyasının geneli GTA VI'yı beklerken siz Max Payne 4'ü bekliyorsanız şu ana kadar kalbiniz biraz kırılmış olabilir. Sızıntılar ve söylentiler, yakın gelecekte seriden bir remake ya da devam oyunu göreceğimizi ortaya koyuyor.

Görünüşe göre Rockstar Gta Trilogy serisi gibi mevcut sürümlerin satışlarını boostlayıp kaymağını yeme peşinde. Grand Theft Auto VI'nın çıkış duyurusu için bir kaç sene daha bekleyeceğiz gibi görülüyor.

Söylenildiği gibi ya bir sonraki seri Max Payne 4'ün veya Remake'in yolunu kuruyorlar, ya da Gta VI ve RDR3 gibi yüksek bütçeli Triple A yapımlara harcadıkları geliştirme maaliyetinin bütçesini çıkartma peşindeler :D

Ben kişisel düşüncelerimi aktaracak olursam eğer Max Payne 3'ün oynanış anlamında Remake bir sürüme ihtiyacı yok ve zaman ayıracaklarını da sanmıyorum, şu anki oynanış mekanikleri RDR2 ile kapışır o seviyede bir euphoria fizik mekanikleri mevcut.

Tabi ilerleyen dönemlerde aynı firlandiyalı şirket Remedy gibi remake işine girişecek olurlarsa grafikleri RDR2 seviyesinde upscale ederek ara sahnelerdeki berbat blur efektlerini falan kaldırıp karakter modellerini de geliştirerek, günümüzdeki next jenerasyon konsollara yakışan daha net bir görsellik sunabilirler.


Sizin Max Payne serisinin devamından beklentileriniz neler?


KAYNAK
Son düzenlenme: 15 Mayıs 2022, 13:00:49 KamilPanpa37
 

Anestezi

Max Payne 3'te +90 ve PILLS isimli şarkıların oyun içi versiyonları var. Bunlar hem soundtrack'te bulunmuyor, hem de yanılmıyorsam oyun içinde SFX seslerini kıssak bile programla kaydedemiyoruz bu müzikleri. Bu sebeple bu versiyonlar da albüme eklenirse güzel olacağına inanıyorum.

Max Payne 3'e remake veya remaster gelmeli mi sorusunaysa cevabım şahsen olumsuz. Bu oyun bana göre henüz çok yeni, bir remake veya remaster ihtiyacı yok. Ancak, özellikle ara sahnelerdeki renkli efektlerin ve ara sahneleri geçememe olayının bir kaldırılması yine bana göre şart.

Serinin devamı adına bir beklentimse yok. Hatta üçüncü oyun hiç yapılmasaydı, seri ilk iki oyunla bitirilseydi hem 2000'li yılların efsanelerinden biri olarak kalırdı, hem de onca yıl aranın ardından seriye Remake ile geri dönmek, hayranlar tarafından daha büyük sevinçle karşılanırdı. Üçüncü oyunu her ne kadar kendi kulvarında sevmiş olsam; çatışma sahnelerinde genelde eğlenceli vakit geçirsem; Sao Paulo'yu, Panama'yı, hatta New Jersey'i ziyaret etmiş olmaktan mutluluk duysam ve müziklerini seviyor olsam da, bu oyunun hiç yapılmamış olmasını dilerdim, böylece Max Payne, döneminin efsanelerinden olmuş olurdu bana göre.
Son düzenlenme: 15 Mayıs 2022, 17:12:10 Anestezi