GTAMulti.com - Türkiye'nin Türkçe GTA Sitesi
10 Ağustos 2022, 23:21:23

Luis Fernando Lopez

Başlatan lazlow, 05 Ocak 2020, 19:20:35

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lazlowGrand Theft Auto 4'ün eklenti paket, olan The Ballad of Gay Tony'nin ana karakteridir. Oyunda Tony Prince'nin 25 yaşındaki koruması ve iş ortağıdır.


Kısa Bilgiler


Millet:
Dominik, Amerikan

Aile:
-Adriana Yanira Lopez (anne)
-Mr Lopez(baba)
-Ernasto Lopez(erkek kardeş)
-Leta Lopez -Wilkinson.(kız kardeş)

Araçlar:
-Siyah Sentinel
-Super Drop Diamond (Yusuf'un hediyesi)
-Gold Buzzard (Yusuf'un hediyesi)

Ev Adresi:
Liberty City/North Holland/Galveston Avenue

Yakın İlişkisi Olduğu Kişiler:
-Northwood Dominik uy****rucu Satıcıları
-Adriana Yanira Lopez
-Armando Torres
-Henrique Bardas
-Gay Tony
-Yusuf Amir
-Joni
-Mori Kibbutz
-Ray BulgarinBiyografi-Hikaye

Luis Dominik asıllıdır. Annesi Adriana Yanira Lopez , erkek kardeşi Ernesto Lopez ve kız kardeşi Leta Lopez-Wilkinson'dur. Babası genç iken Deniz Kuvvetlerinde çalışıyordu. Bu yüzden ailesinin yanında olamadı. Luis annesi ve en yakın arkadaşları Armando Torres , Henrique Bardas ile büyüdü. Luis küçük yaşlarında uy****rucu işine girmişti ve mahallelerindeki kişiler ile uy****rucu alışverişi yapıyordu.

Luis 1999 yılında kız kardeşine tecavüz eden öğretmenini öldürmek için salona gitti ve öğretmenini öldürdü. Bu yüzden Luis hapis yattı ama kısa bir süre sonra 2001 yılında serbest bırakıldı.Fakat çok uzun sürmeden bir araba hırsızlığında yakanlandı nedeni Armando ve Henrique'nin tarafından işlenen bir suç yüzünden tekrar 2 yıl hapis yattı. Bu süre içerisinde Luis hapiste kendini korumak ve kendini öldürmek isteyenleri engellemek için vücut geliştirdi artık Luis güçsüz ve kassız birisi değildi. Bu süre içerisinde Luis'İn annesi ve kardeşleri Liberty City'e taşınıp yaşamaya başladılar fakat annesi tefecilerden bir miktar borç almıştır ve bu borcu kapatmakta zorluk çekmeye başlayınca oğlu Luis'den para istemiştir.

Luis hala hapishanede iken bir çatışmadan dolayı 3. kere polislerle sorun yaşamıştır. Bu nedenle suçun içinde olduğu Oscar Gomez ve Willy Valerio ile tekrar tutuklanmıştır.Tony Prince ve Luis


2005 yılında Luis 22 yaşında iken Tony'nin koruması ve iş ortağı oldu. Luis artık gece hayatına başlamıştır. Bunlar yaşanırken Luis arkadaşlarını unutmuştur artık Armando ve Henrique ile ilişiğini kesmiştir. Fakat Luis Gay Tony ile çalışarak daha hayatından daha olumlu sonuçlar almaya başladı. Luis artık para ve çekicilik ile tanındı. Tony'nin Luis'i işe almasının sebeplerinden bazıları da kaslı ve güçlü olması ayrıca kulüp yönetimini iyi bilmesidir.

Gay Tony'nin şehirde ki bazı insanlara borcu vardır. Bu kişiler Mori Kibbutz ve Ancelotti üyesi Rocco Pelosi'dir. Tony bu kişilere borcunu zor zor öderken borçlar bitene kadar bu kişiler bazı işlerinde Luis'i kullanmışlardır. Ayrıca eğlenmek için Tony'nin kulüplerine gelen Yusuf Amir içinde çalışmıştır Luis. Yusuf Amir Luis'e N.O.O.S.E Tank, Silah gücü olan bir Buzzard ve bir Metro çaldırmıştır.Bunlar bir süre sonra Tony için kötü haberler oldu. Rakip olan kulüp Bahama Mamas Tony'nin kulüplerinden daha fazla tutulmaya başladı. Tony ve Luis'de bir yolla kulüpte silahlı çatışma çıkartıp kulüp üyelerinin güvenini sarstı. Bu sırada Tony 2.000.000 değerinde ki elmasları satın almaya çalışıyordu. Tony Luis'ide yanına alıp elmasları satın almaya gitti. Fakat ne yazık ki pusuya düştüler. Luis Tony ile arabaya binip kaçmıştır ama elmasları Evan almıştır ve başka bir araçla kaçmıştır. Bu sırada Johny peşlerine düşüp elmasları çalmıştır. Daha sonra Elmasların asıl sahibi olan Bulgarin Luis'i bir apartmanın çatısına çağırmıştır ve anlaşma yaptıkları kişinin başını bir kutu içine koyarak Luis'e göstermiştir. Daha sonra Bulgarinin adamları Luis'e saldırır ve Luis kaçmak için kapıyı kullanır ama Bulgarin kapıyı kilitlemiştir. Bulgarin'in Luis'i sattığı anlaşılmıştır Luis adamları öldürdükten sonra bölgeden uzaklaşmıştır ve artık düşmanlardır.


Bu sırada elmaslar Niko ve Johny'nin elindedir ve başka bir kişiyle anlaşma yapacaklardır. Bu kişi Isaac'tır. Tam anlaşmanın yapılacağı sırada Luis Yusuf'un Altın Buzzardı ile mekana gelir ve anlaşmayı bozar. Isaac'ın iki adamını öldürdükten sonra ortalık dağılır Johny paraları alıp kaçmıştır. Niko kendi canını kurtarmaya çalışırken Isaac elmasları almış ve başka bir odaya saklanmıştır ama kısa bir sürede Luis Isaacı bulmuştur ve elmaslar asıl sahibine ulaşmıştır Luis elmasları alıp gitmiştir.

 

Niko elmasları tekrar almak için Gracie Ancellotti'yi kaçırmıştır ve Tony ile elmaslara karşı Gracie demiştir. Anlaşma yerinde Niko elmasları Tony ve Luis de Gracie'yi almıştır. Fakat Niko ve Packie pusuya düşmüştür bu sırada elmaslar çöp kamyonuna gitmiştir. Ve elmaslar kayıptır.

Bunlar bittikten sonra Rocco ve Amcası Tony'nin kulübünü basarlar ve Luis'e silah verip Tony'i öldür derler. Bu sırada Luis Tony'i öldürmeyip Rocco'nun amcasını öldürmüştür Rocco Rusları çağırıp mekanı cehenneme çevirtmiştir. Luis ve Tony zorda olsa bu saldırıdan kurtulmuşlardır. Saldırıdan sonra intikamını almak isteyen Luis Bulgarin'i ve sağ kolu olan Timur'u öldürme peşindedir. Luis lunaparka gidip Bulgarin'in uy****rucu paketlerini parçalamıştır fakat Bulgarinin çok fazla koruması vardır ama Luis üstesinden gelmiştir. Daha sonra Timur Luis ile karşılaşmıştır ve kaçmıştır Luis onuda öldürdükten sonra sıra Ray Bulgarin'dedir. Hemen sokaktaki Batı Custom'a atlayıp Bulgarin'in uçağı kalkmadan oraya gitmek zorundadır. Yolda çıkan araçlara karşı Yusuf Altın Helikopteriyle gelip Luis'e yardımcı olmuştur hava alanına ulaştıktan sonra Luis Bulgarinin uçağı tam kalkacakken motorla yetişip uçağa atlamıştır. Uçaktaki adamları öldürdükten sonra Pilot'un odasından Bulgarin elinde pimi çekik bir el bombasıyla çıkmış ve "Beni öldürürsen ikimizde ölürüz"demiş ve o halde beklemiştir. Fakat Luis hızlı davranıp Bulgarin'i tek mermiyle yere serip uçaktan aşağı paraşütle atlamıştır uçak parçalara ayrılmış ve Bulgarin ölmüştür.Görüldüğü Oyunlar - Görevler

The Ballad of Gay Tony 

Bütün görevlerde görülmektedir.


GTA IV 

-Theree Leaf Clover
-Museum Piece
-Diamonds Are a Girl's Best Friend


The Lost And Damned

-Diamonds in the Rough
-Collector's Item


GTA Online

Bir görevde gözükmese de Gta Online After Hours güncellemesinde Tony'nin masasında Luis'in fotoğrafı görülebilir.
Oyunda İşlediği Cinayetler

-Frickie Van Hardenburg - Yusuf'un komutu ile yatı patlatırken öldürülmüştür.

-Jack Duffy - Rocco Pelosi'ye çalıştığı için öldürülmüştür.

-Mel Toblowsky - Rocco Pelosi'ye çalıştığı için öldürülmüştür.

-Tahir Saeed - Luis bu karakteri Rotterdam Tower'den aşağı atmıştır ve öldürülmüştür.

-Ahmed Khalil - Bu karakterle Rotterdam Tower'e konuşmak için gittiğimizde helikopteri bize saldırmıştır ve binanın en tepesine kadar kaçmıştı Luis arkasından gitmişti. En tepede bize paraşütü verip dengesi kaybolmuş ve aşağı düşüp ölmüştür.

-Vic Manzano - Luis'i öldürmeye çalıştığı için öldürülmüştür.

-Mori Green - Bu kişi Isaac'ın adamıdır. Not So Fast görevinde elmasları ele geçirmek için öldürülmüştür.

-Marki Ashvilli - Ray Bulgarin'in komutu ile öldürülmüştür.

-Uncle Vince - Luis'e zorla Tony'e silah doğrulttuğu zaman Tony'i kurtarmak için bir anda öldürülmüştür.

- Timur - Tony ve Luis'e tehdit ettiği için ve Luis'i öldürmek istediği için öldürülmüştür.

-Ray Bulgarin - Tony ve Luis'e tehdit ettiği için ve Luis'i öldürmek istediği için öldürülmüştür.


İsteğe Bağlı Olarak Öldürülebilenler
 

-Mr. Santo: Bu karakteri Momma's Boy adlı görevde eğer Ring'de 3. kişiyi de öldürürsek öldürebiliyoruz ve eğer öldürürsek görev skorumuzu %100 yapabiliyoruz.

-Monique: Bu karakteri Boulevard Baby görevinde çatışma çıktıktan sonra baygın haldeyken öldürebiliriz.

-Sendika Yetkilisi: Bu karakteri Pratice Swing görevinde arabanın önünde bağlı olan adam çatışma esnasında yada araçlar hareket halinde iken öldürebiliriz.LCPD Veritabanı Kaydı


Soyadı:            Lopez

Adı:                  Luis Fernando

Yaş:                  25

Doğum Yeri:    Liberty City

Bağlantılar:

  • "Gay" Tony Prince ile bağlantısı olduğu biliniyor.
     
Sabıka kaydı:

  • 2001 - Saldırı
  • 2003 - Büyük Araba Soygunu

Notlar:

  • Dominik kökenli Northwood sakini.
  • "Gay Tony" olarak da bilinen. Tony Prince için bir koruma olarak çalışır.
  • Ayrıca Lower Algonquin'de Prince'in gece kulüpleri Maisonette 9 ve Hercules  kapı görevlisi olarak çalışır.
  • Erken yaştaki birçok Northwood uy****rucu satıcısıyla bağlantılıdır ve yasadışı sokak dövüşlerinde yer aldığı bilinmektedir.(Resimler/Kaynak: GtaWiki - Luis Fernando Lopez)
Son düzenlenme: 04 Ekim 2020, 17:50:49 lazlow
Merhaba. Bir süre burada aktif olamayacağım. Lütfen, reklam verme ve konularla ilgili moderasyon işleri için forum moderatörleriyle, forum hesabınızla ilgili işler için adminle iletişime geçin.

Vupsen

Paylaşım için teşekürler.GTA serisindeki en havalı karakter. :helal:


Uzzy

Hep görüyordum bu karakteri, detaylı tanımak senin sayende oldu. Teşekkürler lazlow :kalp:


lazlow

Alıntı yapılan: Uzzy - 09 Ocak 2020, 12:02:45
Hep görüyordum bu karakteri, detaylı tanımak senin sayende oldu. Teşekkürler lazlow :kalp:
Ne demek :)

Merhaba. Bir süre burada aktif olamayacağım. Lütfen, reklam verme ve konularla ilgili moderasyon işleri için forum moderatörleriyle, forum hesabınızla ilgili işler için adminle iletişime geçin.

Impeccable

Mantıklı ve gerçekçi bir karakter, elinize sağlık güzel olmuş.


Gladiator

Sevdiğim ana karakterlerden birisi.