Birleşik Krallık için 2020’deki satış rekorları açıklandı. İnsanlar hem yeni hem de eski oyunların tadını çıkarıyor gibi görünüyor. Grand Theft Auto 5, diğer büyük oyunların yanında yer alarak hala son derece iyi satıyor.

The Entertainment Retailers Association, İngiltere genelinde yılın en iyi on oyununu gösteren 2020 video oyunları listelerini yayınladı. FIFA 21 bir numara, ardından ikinci sırada Black Ops – Cold War ve üçüncü sırada Grand Theft Auto 5 geliyor. FIFA 20 ve Call of Duty: Modern Warfare ilk beşi tamamladı.

Listedeki belki de tek sürpriz diyebileceğimiz oyun hala satın almayanlar olmasına rağmen üçüncü sırada kendine yer bulan GTA 5’in ta kendisi. ERA, bunun İngiltere’deki video oyunları satışları için büyük bir yıl olduğunu ve sektörün ilk kez 4 milyar £ ‘dan fazla gelir elde ettiğini belirtti. Şüpheniz karantina dönemi, dijital ve fiziksel satışları artıran bir faktör oldu.

Oyuncular, 2013’den beri oyuna akın etmeye devam etti. Bunun nedeni büyük ölçüde Rockstar’ın oyunu her daim güncel tutması diyebiliriz. Take-Two, Grand Theft Auto V’nin 2021’in ikinci yarısında PlayStation 5 ve Xbox Series X’e geleceğini zaten duyurmuştu. Bu, oyun için üçüncü konsol nesli demek oluyor ve yeni donanımın piyasaya sürülmesi ile birlikte satışlarda artışın devam edeceğinin bir göstergesi.