Rockstar, Grand Theft Auto Online’ın devam eden gelişimine ve Grand Theft Auto VI’nın lansmanına kaçınılmaz olarak yıllar sonra odaklanmış gibi görünürken, hayranların dikkatlerini bunun yerine Grand Theft Auto Remastered Üçlemesine yönelttiler. Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto Vice City ve Grand Theft Auto San Andreas’ın güncellenmiş sürümleri, topluluğun heyecanını yeniden kazandı. Ancak Grand Theft Auto Trilogy Remastered’ın 2022’ye ertelenmiş olabileceğini belirten yeni bir sızıntı bu durumu engelleyebilir. GameRant’a göre rapor, Gold Gold Podcast’i sırasında sızıntı yapan Tom Henderson’dan geliyor. Henderson, Grand Theft Auto Trilogy Remastered’ın 2021’in sonlarında piyasaya çıkabileceğine dair son haberlere yanıt verdi. Henderson, tamamen “farklı” duyduğunu ve Grand Theft Auto Trilogy Remastered’ın çıkış tarihinin 2022’de olacağını duyduğunu söylüyor. Henderson, kaynaklarının kim olduğunu veya yetkili olup olmadıklarını açıklamıyor, ancak konuyla ilgili birden fazla kişiden duyduğunu ima ediyor gibi görünüyor.

Grand Theft Auto Trilogy Remastered hakkında daha fazla ayrıntı vermeden duruma bir bağlam sağlamak için Henderson, şu anda Rockstar’daki durumu anlatıyor. Stüdyonun şu anda şimdiye kadar yapmış olduğu en çok satan oyunlardan biri olan Grand Theft Auto V’in yeni nesil konsol versiyonu üzerinde çalıştığını belirtiyor. Bu yeni nesil güncellemesi, Grand Theft Auto V: Expanded & Enhanced, Kasım ayında piyasaya çıkıyor. Grand Theft Auto Trilogy Remastered’ı aynı anda piyasaya sürmek mantıklı mı?

Henderson’ın mantığı sağlam olsa da, karşı argümanlar da var. Örneğin, Grand Theft Auto Trilogy Remastered, Grand Theft Auto V: Expanded & Enhanced’ın çıkışına yakın zamanda piyasaya sürülürse, faydaları olabilir. Daha fazla insanı seriye geri çekebilir. Ek olarak, Rockstar, Remastered’ların Grand Theft Auto V’i nasıl etkileyeceği konusunda endişeliyse, bunu piyasaya sürmek için gerçekten iyi bir zaman yok çünkü GTA V her zaman talep görüyor ve GTA Online her zaman güncellemeler alıyor. Rockstar’ın şu anda geçmiş Grand Theft Auto oyunlarının Remastered sürümlerini henüz resmi olarak açıklamadığını unutmayın. Grand Theft Auto Remastered Üçlemesi hakkındaki konuşma, tamamen içeriden öğrenen kaynaklardan duydukları bilgileri tartışan muhabirler arasında devam ediyor. Yeniden düzenlenen Grand Theft Auto oyunlarının mevcut olmaması veya önümüzdeki aylarda planların önemli ölçüde değişmesi olasıdır.

Henderson’ın güvenilirliği göz önüne alındığında, Grand Theft Auto Trilogy Remastered ile ilgili haberlerin yakında gelmesi pek olası değil. Rockstar’ın Grand Theft Auto V: Expanded & Enhanced’ın Kasım ayında lansmanını takiben Remastered’ları duyurması en mantıklısı olacak, bu durumda GTA hayranları 2022’ye kadar olmasa da The Game Awards 2021’e kadar bekleyebilir. Grand Theft Auto Trilogy Remastered’ın geliştirilmekte olduğu söyleniyor.