Yetenekli Twitch yayıncısı ve geliştirici Rinnegatamante, GTA 3’ü ve muhtemelen GTA Vice City’yi de PS Vita’ya uyarlıyor!

Screenrant.com’da belirtildiği üzere: Rinnegatamante, bu hamleyle Sony’nin geçen yıl yaptığı el konsolu işinden çekilme açıklamasının ardından varlığını neredeyse tamamen bağımsız geliştiricilere ve resmi olmayan portlara (uyarlamalara) borçlu hale gelen PS Vita’yı diriltmeyi hedefliyor.

Tabi, Sony tarafından desteği kesilmesine rağmen ve tüm zamanların en başarısız el konsolu sayılmasına rağmen Vita’nın hayran kitlesi, Vita’dan vazgeçmeye hiç de niyetli görünmemekte, aksine, oyun tarihinin en büyük iki ismini konsola uyarlayarak konsolu diriltmeye kendilerini adamış bulunmakta. Rinnegatamante de bu kararlı hayranlardan birisi ve bu iki büyük oyunun yanı sıra kendi AAA oyununu da Vita’ya getirmekten geri durmuyor.

Şu anda GTA 3’ün Vita’ya getirilişi aşaması hız kesmeden devam ediyor ve konsolun sınırlı donanımının getirdiği birtakım aksaklıklara, yapımın ilk aşamasının hatalarla dolu, oynamayı imkansızlaştıran yapısına rağmen sadece birkaç günlük bir süreçte bile projede inanılmaz ilerlemeler kaydedilmiş durumda ve en son gelen güncelleme, oyunun neredeyse tamamen oynanabilir durumda olduğunu göstermekte.

Çıkış günü konusunda ise yapımcı tarafından ”yakında” ibaresi hariç belirli bir zaman bulunmamakta ama Rinnegatamante’nin yapım sürecinde birkaç gün içinde bile inanılmaz ilerlemeler kaydedişinden, oyunun kalitesi ve oynanışındaki iyileştirmeler üzerinde hız kesmeden çalışıyor olmasından dolayı sadece yazılımı kırılmış Vita konsollarında oynayabilecek olsalar bile PS Vita sahipleri, GTA 3’ün hayran yapımı bu portuna ilerleyen günlerde erişebilirler. Vice City için ise yapımcı, işe başladığını ima etmekte ama bu işte ne kadar ilerlediği bilinmemekte.