7 yaşına basmak üzere olan ve ilk günkü gibi popülerliğini korumaya devam eden serinin en son oyunu Grand Theft Auto V’in ücretsiz olmasının ardından yarattığı şeyleri sizler için derledik.

Epic Games’in yoğun erişim sebebi ile çökmesi

Epic Games, hepimizin bildiği üzere dünya genelinde aşırı bir şekilde yoğunluk aldıktan sonra bunu kaldıramadı ve çöktü. Yüz binlerce oyuncu Epic Games’e bağlanamadı, bağlanan kişiler ise İspanyolca, Rusça, Arapça, Çince ve çeşitli birçok dilde hata ekranıyla karşılaştı.

GTA 5’in Twitter’da tt olması

GTA 5’in Epic Games üzerinde oyun çıktıktan tam 7 yıl aradan sonra ve oyunun popülerliğini ilk günkü gibi korumaya devam ederken ücretsiz olması tabii ki Twitter’da tt olmasına sebep oldu.

GTAMulti.com olarak en son kontrol ettiğimizde GTA 5 üzerine Türkiye’de 70 binden fazla atılmış tweet vardı. GTA 5’den ziyade #gtav hashtagi de hemen hemen o kadar kullanılmış ve tt olmuştu.

Rage Multiplayer ve FiveM istemcilerine artısı

Grand Theft Auto 5 üzerinden girilebilen bu multiplayer modifikasyonları, sadece oyun orijinal ise kullanılabiliyor. Oyunun pahalı olmasından dolayı warez indiren, Rage Multiplayer ve FiveM’e de haliyle erişemeyen binlerce oyuncu için de iyi bir haber. Artık Rage Multiplayer ve FiveM’de oyuncu sayısının önceki günlere oranla daha da fazla olacağını söyleyebiliriz.

Clickbait başlıklı haber olmadı

Clickbait haber yapan onlarca site ve bu durumdan rahatsız olan yüz binlerce okur, takipçi var. Epic Games’in bu haberi her ne kadar ilk baş clickbait başlık olarak gelse de gerçekten de GTA 5 ücretsiz dağıtıldı.

GTA 5 ücretsiz olmadan kısa bir süre önce satın alanlar

Maalesef ki gerçek. Oyun ücretsiz olmadan kısa bir süre önce satın alan binlerce oyuncu var. Bu haber onlar için epey üzücü oldu. Ayrıca bazı oyunculardan ise; oyunun ücretsiz dağıtılmasının sonucu olarak oyunu bilmeyen, troll, hileci kişilerin çoğalacağı ve oyunun eski tadının kaçacağı duyumunu aldık.