PlayStation 5 oyunlarının tanıtılacağı PlayStation Showcase 2021 canlı yayın etkinliği 9 Eylül’de oyuncular tarafından büyük bir heyecanla beklendi. Oyuncuların büyük bir çoğunluğu mutlaka Rockstar Games’den bir oyun tanıtımının olacağına neredeyse emindi. Bu beklentiler ya PlayStation 5 için çıkarılacak GTA 5’in geliştirilmiş sürümü ya GTA Trilogy Remastered ya da çok düşük bir ihtimal olsa da GTA 6 yönündeydi. Canlı yayın olarak gösterilen bu etkinlikte yer alan Rockstar Games oyunu GTA 5’ti. Ancak tanıtımda topluluğu tatmin edecek kadar yeniliklerin ve önceki nesle göre büyük değişikliklerin yer almaması topluluğunu hayal kırıklığına uğrattı. Hatta başta Reddit olmak üzere GTA topluluğu oyunun yeni sürümünü eleştiri yağmuruna tuttu.

Fragman yayınlanırken de gelen canlı yayın yorumları GTA topluluğunun şikayetinin ilk sinyallerini veriyor.

Kusursuz hale getirilmiş karakter değişim ekranı getirilen yeniliklerden biri olsa da topluluk eleştirilerinden kaçamadı.

En çok eleştirilenlerden biri araç içi aynaları.

“GTA 5’in Genişletilmiş ve Geliştirilmiş sürümündeki aynalar, geliştirilmiş yansımalara bile sahip değiller. Bunu bir yıl önce duyurduklarını ve bunu bile ertelemeyi başardıklarını hatırlatırım. Teşekkürler Rockstar!”

Bazıları da bu durumu mizahi açıdan ele aldılar.