GTA 6 Tek Oyuncu modunu asla unutmamalı. Grand Theft Auto V ve Red Dead Redemption 2’nin her ikisinde de tek oyunculu modlar yer alırken Rockstar, tek oyunculu hikayeleri bir devam hikayesi olarak devam ettirmek yerine bu oyunlar için çevrimiçi modlar oluşturmaya daha fazla vakit harcadı. Birçok franchise’ın “oyunlar zevk içindir” modelini beceriksizce benimsediği bir çağda, GTA 6’nın yalnızca uyumlu bir tek oyunculu deneyime odaklanması hayat kurtarıcı olurdu.

Rockstar’ın son zamanlarda yaptığı yorumları, geliştiricilerin bu sorunun son derece farkında olduklarını gösteriyor ve GTA 6’nın tek oyunculu deneyimi ihmal etmeyeceğini ima ediyor. GQ geçtiğimiz günlerde Rockstar ekibinin üst düzey üyeleriyle GTA Online için yayınlanan Cayo Perico Soygunu hakkında konuşmuştu. Rockstar’ın GTA Online’a daha fazla tek oyunculu unsur eklemeyi planladığı Tasarım Direktörü Scott Butchard tarafından belirtilmişti. Daha da önemlisi GQ Rockstar’ın tek oyunculu hikayeler anlatmaya devam edip etmeyeceğini sordu ve Butchard “kesinlikle” dedi.


Rockstar henüz resmî olarak GTA 6’yı geliştirdiğini kamuoyuna açıklamadı. Varlığını yalnızca Kotaku gibi web sitelerinden sızıntılar ve raporlar sayesinde biliyoruz. Yine de, Butchard’ın bu yorumu, Rockstar’ın gelecekteki projelerinin, tek başına veya arkadaşlarla oynanabilen GTA Online gibi çok oyuncunun yanı sıra tek oyunculu bir unsurlara da sahip olacağını gösteriyor.


Marvel’s Avengers gibi oyunlar, hayranların aslında istediği sağlam bir tek oyunculu oyun sunmak yerine kârı en üst düzeye çıkarmak için çok fazla şey yaparak çok iddialı bir kapsam nedeniyle başarısız oldu. Rockstar, oyuncuyu odakta tutuyorsa umuyoruz ki seriyi harika kılan şeyleri gözden kaçırmazlar.


Bu noktada Rockstar için GTA Online hala büyük bir nakit kaynağı olduğundan, GTA 6’yı gereksiz ve yeni çok oyunculu modlarla veya içeriklerle doldurmak yerine GTA Online’ı GTA 6’nın lansmanına bağlamanın faydalarını görmek daha mantıklı olacaktır. Bu son yorumlar ve Kotaku’nun raporundakiler, Rockstar’ın GTA 6’yı daha küçük, daha odaklı, tek oyunculu bir deneyim haline getirmeyi planladığını gösteriyor. Zaman neler gösterecek hep birlikte göreceğiz.