Rockstar Games, Grand Theft Auto hayranlarını şaşırtarak GTA 6’yı Kanada’ya getirecek mi? Şimdiye kadar, Grand Theft Auto Amerika Birleşik Devletleri’nde geçti ve oyuncuları New York, Miami, Los Angeles, Las Vegas ve diğer şehirlerin kurgusal sürümlerine götürdü. Bununla birlikte, Rockstar Games’in ikonik Amerikan şehirleri bitiyor, bu da serinin tekrar aynı şehirlere dönmesi ya da serinin ABD sınırlarının ötesinde geçmesi gerektiği anlamına geliyor.

Rockstar Games’in henüz bir açıklama yapmamasından dolayı şimdilik Grand Theft Auto VI’nın nerede belirlendiğini bilmiyoruz. Şimdilik söylentiler, raporlar ve sızıntılar, oyunun Miami’nin kurgusal sürümü olan Vice City’ye döneceğini öne sürmektedir. Ancak, Rockstar Games tüm bu şüpheli iddialardan yana durmuyor. Bazı söylentiye, rapora veya sızıntı bilgilere bağlı olarak, oyun oyuncuları ABD’nin ötesine taşıyacağı gözüküyor. Şimdiye kadar ortaya atılan yerler arasında Kolombiya, Karayipler, Meksika ve Brezilya yer alıyor. Bu arada, bazıları oyunun haritasının Liberty City’den Vice City’ye geçmesinden yana. Ne yazık ki, şimdilik tek yapabileceğimiz varsayımlara göre düşünmek.

David Hayter’dan GTA 6

Bununla birlikte, son zamanlarda önde gelen aktör David Hayter – Metal Gear Solid serisinde Solid Snake’in seslendirme sanatçısı olarak bilinir – #GTAVI ve ardından #Toronto diye tweetler attı. Bilmeyenler için: Toronto Kanada’da New York eyaletine oldukça yakın olan büyük bir şehirdir. Beklenen oldu, bu tweet, GTA 6’nın geçtiği şehrin sızdırılmış olduğunu internete yaymaya başlayan Grand Theft Auto hayranlarının dikkatini çekti.

Bunu fark eden Hayter, yukarıda belirtilen ( ve tuhaf) tweet’in bir tavsiyeden başka bir şey olmadığını iddia eden bir cevap tweet’i yayınladı. Tabii ki, bazı Grand Theft Auto hayranları inanmadılar. Hayter’in oyunun ortamını bilmesi için tek yolu onun üzerinde çalışıp çalışmadığıdır. Ve bu mümkün olsa da böyle bir şeyi tweetleyemezdi, bu da onu işe alan NDA Rockstar Games’in açıkça ihlali anlamına gelir.

Bazı seslendirme sanatçılarının bir röportaj sırasında kazayla ağızlarından bir şeyler kaçırması oldukça kolaydır. Ancak, böyle bir tweet, oyunun nerede geçtiği hakkında tahminleri olan Grand Theft Auto hayranları için uymamaktadır.

gta 6 logo

Ek olarak, Toronto, oyunun geçtiği ikinci bir şehir olmayacaksa tek başına mantıklı bir yer değil. Ancak durumun böyle olması için Liberty City’nin (New York) ana şehir olmasını gerektirecek durumu ve Rockstar Games’in New York’a geri döneceğini göremiyoruz.

Seriyi ABD’nin ötesine taşıyacak olursak, Londra, Tokyo, Moskova, Paris, Mexico City veya Pekin gibi daha büyük ve daha ikonik şehirlerin kullanılması mantıklı gözüküyor.

Söz konusu tweet:

Kaynak: comicbook.com