Oyun dünyasında GTA dendiği zaman bütün gözler şüphesiz, GTA 6’ya çevriliyor ve henüz hakkında hiçbir resmi açıklama yok. Gün geçmiyor ki GTA 6 hakkında yeni bir söylenti çıkmasın, son sözü Rockstar Games devralsın. Duyurulmasıyla hayranları tarafından büyük bir heyecanla beklenen GTA 5’in üzerinden 8 sene geçmesine rağmen resmi açıklamalar yerine sayısız söylentiler var. Çoğu söylentilere inanılmasa da, “bir umut” diyerek inanma isteği duyuluyor. Bu seferki söylenti de GTA 6’nın kasımda duyurulacağı yönünde.

GTA 6 ile ilgili her sene yüzlerce söylenti ortaya atılıyor. Söylentiler arasında birbirleriyle alakası olmayanlar da olsa da, birbirleriyle benzerlik taşıyan unsurlar da oldukça fazla. Söylentiler arasında en çok duyduğumuz: GTA 6’nın, Rockstar tarafından geliştirmekte olduğu ve oyunun Vice City’de geçeceği yönünde. Yeni söylentiye göre: Grand Theft Auto serisinin yeni oyunu, 2021 Kasım veya Aralık’ında duyurulacak. Peki, bu sadece bir söylenti mi, yoksa gerçekten bir sızıntı mı? Rockstar Games’in geçtiğimiz gün, Youtube kanallarındaki GTA 6 ile ilgili yorumları kaldırması, bu söylentiyle birlikte soru işaretleri getirmekte.

Rockstar Games, özellikle Grand Theft Auto serisi ile birlikte her zaman ayrı bir yeri olan, çok sevilen bir oyun şirketidir. Bünyesinde pek çok oyun yer alsa da, başarısının büyük bir çoğunluğunu şüphesiz, Grand Theft Auto serisine borçludur. Bu da GTA 6’nın mutlaka bir gün çıkacağı anlamına gelmektedir. Ancak, Rockstar Games bu zamana kadar GTA 5 ve GTA Online’da oldukça kazanç elde etmekte olacak ki, bunca zaman GTA 6’ya dair hiçbir şey belli etmediler. Bu konuda iki ihtimali düşünebiliriz: Ya GTA 6’ya henüz başlanmadı, ya da GTA 6 çalışması sessizce yürütülüyor. Yine de 2013’ten bu yana GTA 5 hala dünyanın en çok satan oyunları listesindeki yerini korumaya devam ediyor. Hayranların bu sessizlikten sıkıldığı, sosyal medya mecralarında sıklıkta görülebilir. Önceleri Rockstar Games’e dair her bir oyun bildirisi, coşkuyla karşılanırken, şimdi GTA 6’nın çıkmamasına yönelik eleştirileri yoğun bir şekilde görebilmek mümkün.

CharlieIntel haber sitesinden aldığımız bu habere göre, GTA 6 ile ilgili son söylentiyi, ThatsSoBold adlı sosyal medya kullanıcısı ortaya atmış. ThatsSoBold’un Instagram ve Twitter’da paylaştığı gönderide: “”GTA 6, Kasım-Aralık olarak duyurulacak ve Miami’de Kasırgalar, Timsahlar ve DAHASI Olacak!” yazmakta ve ayrıca belirttiği üzere artık her köşesini ezbere bildiğimiz GTA 5’in haritasından üç kat büyük, değişen bir haritası olacakmış. Burada bahsettiği Miami’nin de, GTA dünyasındaki parodi ismi olan Vice City olacağını düşünmek pek de zor değil. Ancak, bildiğimiz üzere GTA serisindeki en küçük harita Vice City’dir. Bu paylaşıma göre oyun, Vice City’i esas almak üzere birden fazla haritaları da kapsayacak devasa bir haritaya sahip olacak. ThatsSoBold, bu konuda herhangi bir kaynak ortaya atmamış olsa da onaylı hesap olması bir nebze de olsa güven vermekte. Ancak bu paylaşımdan sonra ThatsSoBold’ın Twitter hesabı askıya alındı. Belki de bu bir söylenti değil, gerçekten bir sızıntı olup, Rockstar Games’in buna karşı bir önlem alması olası gözüküyor.

https://www.instagram.com/p/CUTHJrPpmgy/?utm_source=ig_embed&ig_rid=af75ad05-e70d-46ec-a063-dec075ded34b

Şimdiye kadar GTA 6 ile ilgili ortaya atılan söylentilerin çoğunda oyunun Vice City (Miami)’de geçeceği iddiası göz önünde bulundurulduğu zaman bu söylenti, diğerlerine kıyasla daha olası gözüyor. Geçtiğimiz yaz ortaya atılan “GTA 6’nın 2025’te duyurulacağı” söylentisine göre, bu söylentiyle oyun daha kısa zamanda açıklanacak. Bildiğimiz gibi GTA 5’in yeni nesil konsollara çıkacağı haberi, yeni bir oyun ihtimalini ertelese de aslında bir paravan olduğu anlamına da gelebilir. ThatsSoBold’un bu iddiasına göre düşünürsek GTA 6’nın Kasım 2021’de duyurulup, 2023’den önce çıkmayacağı anlamına gelmektedir. Yine tabii ki, Rockstar Games’den resmi bir açıklama duyarak bu konudaki bütün sorular cevap bulmuş olacak.