CCN.com sitesinden edindiğimiz yeni sızıntılara göre Rockstar Games, Red Dead Redemption’ın yeni nesil konsollar ve bilgisayar için güncellenmiş halini çıkaracak.

Oyunu yenileyip tekrar piyasaya sunmalarındaki amaç, son dönemde çeşitli oyun firmalarının eski oyunlarını yenileyip bugünkü konsollar için piyasaya çıkararak elde ettikleri kazanç, Red Dead Redemption 2 ile birlikte Red Dead evrenini tanıyan insanların bu evrene daha da adapte olmalarını sağlamak ve yeni nesil konsolların grafiksel özelliklerini sınamak.

Rockstar, Red Dead Redemption’ı grafiksel anlamda yenilerken aynı zamanda yeni nesil RAGE motoruyla da fizik motorunu güncelleyecek. Red Dead Redemption 2’den gelen yeni özellikler (gelişmiş avcılık, balıkçılık, yan görevler) ve oyuna yeni görevler de ekleyecek. Aynı zamanda bu “remake” yapımda daha önceden ayrıca çıkarmış olduğu “Undead Nightmare” ek paketi de oyunla birlikte gelecek.

Bu sızıntılara göre Rockstar, Red Dead Redemption remake’ini 2021 yılında çıkaracak.

GTA 6’yı Beklerken

Bugüne kadar 4Chan forumlarından veya türevi sitelerden bir çok “sızıntı” sızdırılmış olsa da Rockstar tarafından resmi bir açıklama gelene kadar bu tip “sızıntı”lara inanmamanızı öneririz. Bu “sızıntı”ları içinizdeki GTA ateşini kavurması için okuyabilirsiniz.

Eğer ki bu sızıntılar gerçekse Red Dead Redemption remake’inin de harika bir oyun olacağı hiç şüphesiz. Ve GTA 6’yla benzer oyun motorunu kullanacağından da oyun deneyimi hakkında bir fikre sahip olacağız.