Grand Theft Auto IV ve Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City Games For Windows Live’i Kaldırmak Üzere Güncelleniyor

Soru: Grand Theft Auto IV ve Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City’nin Games for Windows Live için Microsoft son desteğinin etkisi nedir?

Yanıt: Grand Theft Auto IV ve Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City’e sahip olan oyuncuların bu oyunların tadını çıkarmaya devam etmesini sağlamak için bazı değişiklikler yapıyoruz.

Yeni Oyuncular

19.03.2020 tarihinden itibaren Grand Theft Auto IV: Complete Edition, dijital olarak mevcut olduğu her yerde Grand Theft Auto IV ve Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City’nin yerini alacak.

Grand Theft Auto IV: Complete Edition, Rockstar Games Launcher aracılığıyla da erişilebilir olacak. Mevcut oyun kayıt dosyaları Grand Theft Auto IV: Complete Edition ile uyumlu olacak.

Grand Theft Auto IV: Complete Edition için Steam Başarımları sürülene kadar kullanılamayacak. Aşağıdaki Sürüm Programına göz atabilirsiniz:

Bu güncellemenin bir sonucu olarak, aşağıdaki hizmetler artık Grand Theft Auto IV: Complete Edition’te kullanılamayacak:

 Games for Windows Live
 Çoklu Oyuncu Modları
 Skor Tahtaları

Aşağıdaki Radyo İstasyonları Grand Theft Auto IV: Complete Edition’te geçici olarak kullanılamayacak:

 RamJam FM, Self-Actualization FM, and Vice City FM (daha önce Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City’de vardı.)

Not: Grand Theft Auto IV’de Japonca desteklenirken, Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City’de desteklenmediğinden, oyuncular Grand Theft Auto IV’ü Japonca altyazılarla oynayabilirlerken, Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City’i başka bir dille oynamaları gerekecek.

Sürüm Takvimi

19 Mart 2020:

 Steam’de Grand Theft Auto IV veya Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City’e önceden sahip olan oyuncular Grand Theft Auto IV: Complete Edition’ı yükleyebilir, doğrulamalarını yaptıktan sonra oynayabilirler.

24 Mart 2020:

 Grand Theft Auto IV: Complete Edition, Rockstar Games Launcher ve Steam’den satın alınabilecek.
 Mevcut CD anahtarlarına sahip oyuncular Rockstar Games Launcher aracılığıyla bunları kullanabilir.

Nisan 2020 (Kesin Tarih Yok)

 Grand Theft Auto IV veya Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City’i önceden Games for Windows Live dijital mağazadan satın alan oyuncular Social Club hesaplarını bağlayabilir ve Rockstar Games Launcher ile oynayabilirler.

Mevcut Oyuncular

Daha önce Grand Theft Auto IV veya Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City’i yükleyen ve oynayan oyuncular, kopyalarını Grand Theft Auto IV: Complete Edition’a aşağıdaki yollarla güncelleyebilecekler:

Steam Kullanıcıları

Oyuna bağlı olarak, Steam’deki oyuncuların mevcut oyunlarını yüklemeleri veya güncellemeleri gerekir:

Kütüphanedeki Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City kaldırılacak ve Grand Theft Auto IV: Complete Edition ile değiştirilecek. Güncelleme dosya boyutunun yaklaşık 22 GB olması bekleniyor

Grand Theft Auto IV sahipleri Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City’den içerik indirebilecek ve oyunlarını Grand Theft Auto IV: Complete Edition’a güncelleyebilecek. Güncelleme dosya boyutunun yaklaşık 6 GB olması bekleniyor.

Fiziksel medya

Games for Windows Live kullanılarak daha önce etkinleştirilmemiş olan oyunlar, Grand Theft Auto IV: Complete Edition’ı etkinleştirmek ve güncellemek için oyun kılavuzunun arkasındaki anahtarı kullanabilir.

Games for Windows Live dijital mağaza alımları

Games for Windows Live dijital mağazadan satın alınan oyunlar, Grand Theft Auto IV: Complete Edition’a güncelleme yapmak için Windows Live Games yerine oyuncuların Social Club hesaplarını oluşturup bağlamalarını gerektirecektir.

Not: Grand Theft Auto IV’ün mevcut kopyalarını yüklemeye çalışan oyuncuların yeni aktivasyonları Grand Theft Auto IV: Complete Edition’a güncellene kadar kesintiye uğrayabilir. Tüm kullanıcıların internete bağlı olması ve oyunun kopyasını doğrulaması gerekir.