GTA 5’in çıkmasının üzerinden epey bir zaman geçmiş olsa da GTA Online’a gelen güncellemelerle bile hala günümüzün en popüler oyunları listesinde. Son güncellemesi olan The Cayo Perico Heist de şimdiye kadar ki en büyük GTA Online güncellemesi oldu. Bu güncellemeyle birlikte oyun yeni bir hal aldı ve beraberinde birçok yeni oyuncuyu getirdi. Ancak son zamanlarda bazı oyuncular, oyuna giremediklerine dair hatalar aldıklarını bildirdiler. GTA Online sunucuları çöktü mü? Yoksa oyuna bağlı başka bir hata mı var?

GTA Online sunucuları kısa süre önce küresel bir kesintiyle karşı karşıya kaldı ve bunun ardından bilgisayar oyuncuları oyuna erişemediler. Bunun üzerine oyuncular da bu sorunu Rockstar Games’e bildirdiler. DownDetector’a göre, gece yarısından bu yana kullanıcılardan raporlar geldi, kesinti ABD’de 25.000 raporla zirveye ulaştı. Hindistan’da, ABD ve İngiltere gibi ülkelere göre nispeten çok daha az rapor vardı.

Oyuna giriş yaparken bir hatayla karşılaşan veya bu tür sorunlarla karşılaşan oyuncular, sorunun firmayla ilgili bir sorundan kaynaklandığını unutmamalıdır. Sisteminizle veya İnternet bağlantınızla hiçbir ilgisi olmadığı için içiniz rahat olsun. Tek yapmanız gereken, Rockstar Games’in sorunu çözmesini ve sonunda düzeltmesini beklemek.

Rockstar Games, bu konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmasa da, gelen raporların sayısı birkaç saat içinde azaldı. Görünüşe göre bu sorun, belirli bölgelerde düzeltildi ve en kısa sürede dünyanın diğer bölgeleri için çözülmesi bekleniyor.