12 Aralık’ta GTA Online yayınlanan Diamond Casino güncellemesiyle beraber oyuna yeni eklenen özelliklerden biri de oyun salonları (arcade) ve oyun makineleriydi. Belli bir fiyat karşılığında aldığımız oyun salonlarındaki oyun makineleri sayesinde hem birçok klasik oyunu oynayabiliyoruz, hem de oyunları oynadıkça para kazanabiliyoruz. Eğer bu makinelerden yüklü miktarda para kaldırmak istiyorsanız, bu yazı dizimiz tam size göre.

Oyun salonlarını nerede bulabilirsiniz?

Kaynak: attackofthefanboy.com

Oyun salonlarını 1,235,000 GTA Doları – 2,530,000 GTA Doları arası değişen fiyatlarla oyunun içindeki emlak sitesinden satın alabilirsiniz. Veya Twitch Prime hesabınızı Social Club hesabınızla entegre ettiyseniz bedavadan da edinebilirsiniz.

Motorcycle Club döneminde aldığımız kulübelere motorsikletleri ve motorcuları nasıl yerleştirdiyseniz, satın aldığınız oyun salonlarına (arcade) oyun makinelerini teker teker kurmamız gerekir. Bir salonda ne kadar oyun makinesi olursa o kadar para kazanırsınız. 

Oyun salonlarından nasıl para kazanırsınız?

Kaynak: gtaforums.com

Oyun salonunu satın aldınız, oyun makinelerini içine kurdunuz ama CEO döneminde veya Motorcycle Club döneminde olduğu gibi kolay para kazanamayacaksınız. Bu sefer işler biraz daha zor.

Evet, oyun salonunuzu oyun makineleriyle donatarak bir oyun günü (oyundaki 24 saat = gerçek hayatta 1 saat) boyunca havadan 3000 GTA Doları kazanabilirsiniz ama anlık para kazanmak için yaptığınız harcamayı da unutmayın. Zira oyun salonları çok pahalı. En ucuz oyun salonunun 1 milyon GTA Dolarından pahalı olduğunu düşünürseniz ne kadar riskli bir işe girdiğinizi siz hesap edin. Tamamen oyun makineleriyle donattığınız bir oyun salonu size bir oyun gününde 6000 GTA Doları verecektir. Ve bütün oyun salonlarını satın alırsanız toplamda 3,767,000 GTA Doları harcayacaksınız.

Ve bu harcamanızı sıfırlamak için de 628 saat boyunca para kazanmanız gerekiyor!

Eğer Twitch Prime kullancısıysanız, size göre hava hoş. Hiçbir para kaybınız olmayacak aksine işten karlı çıkacaksınız.

Kaynak: screenrant.com

Açıkçası, oyunda böyle bir yatırım yapmak için daha önceden bir sermayenizin olması şart. Eğer kolay yoldan ve yüklü miktarda oyun parası kazanmak istiyorsanız, daha önce sitemizde yayınladığımız diğer GTA Online rehberlerini de inceleyebilirsiniz.