Bugün, Rockstar Games’in sosyal medya hesaplarında paylaştığı bir video üzerine aralık ayında gelecek olan güncellemede El Rubio adlı yeni bir adanın olduğunu gördük. Görüntüler çok net olmasa da yeni bir ada ekleneceğini görmek ve burada yeni görevler yapacağımızı tahmin etmek çok da zor olamaz. İşte o video:

El Rubio, hakkında daha çok görsel, video, bilgi gelmeden ya da oyuna eklenmeden hakkında konuşmak şimdilik zor. Ancak bu videoda da gözüken ve şimdiden oyuna da eklenen bir ayrıntı var: Plajdaki ceset!

Videoda görüldüğü üzere plajda üzeri sansürlenmiş ve yanında çanta bulunan bir ceset görülmekte. Cesede dair bilgilere göre, adı John Doe olup El Rubio ile bağlantısı bulunmakta. Bu ceset, daha güncelleme gelmeden oyuna eklenmiştir. Şimdiden eklenmesinin sebebinin küçük bir ön gösterim olduğunu düşünüyoruz ve güncelleme gelmeden oyuncuların bu konu hakkında biraz düşünmelerini sağlamış olabilirler. Şimdi oyuna gelen cesede yakından bir göz atalım:

Ceset, oyunun birden fazla yerinde görülmektedir. Bazı oyuncuların söylediği üzere Vespucci sahili ve liman sahili gibi yerlerde denize çok yakın bir yerde yatmaktadır.

Bu ceset, kel bir erkeğe aittir. Üzerinde sadece iç çamaşırı, çorapları ve ayakkabıları bulunmakta ve çoraplarının ikisi de farklı renktedirler. Yüzünün bir tarafı kan içindedir ve yakından bakıldığında beyni gözükmektedir. Yüzünün temiz tarafı kuma gömülü olduğu için tanımlamak oldukça zor. Bu da oyuncular için bir gizem haline geliyor.

Ceset hakkında bazı oyuncuların sosyal medyadaki iddialarına göre giyiminden ötürü bu kişi Trevor veya vücut yapısından ötürü Brucie Kibbutz’tır. Tabii bunlar oyuncuların tahminleri. Hatta, Breaking Bad dizisinin ana kahramanı Walter White göndermesi olduğunu söyleyenler bile bulunmaktadır.

Hemen yanında bir çanta bulunmakta. Peki bu çanta da ne oluyor? Bu çantayı almak için öldürdülerse neden çanta hemen yanında? Belki de çantanın içindekini hikaye modunda, “Derailed” görevinde çaldığımız altın eserlerden biridir. Öldüren kişi de çantanın içindekini alıp, boş çantayı cesetle birlikte orada bırakmıştır.

Derailed görevindeki altın eser

Ne cesedi ne de çantayı hareket ettiremediğimiz için içinde ne var göremiyoruz. Cesedin yalnızca kafasının kanlar içinde olması ve denize çok yakında yerde bulunması oldukça ilginç bir ayrıntı. Ortada henüz net bir açıklama olmadığı için tahminler üzerine konuşuyoruz. Yakın bir zamanda, net bilgi geldiği zaman bu konu hakkında, daha ayrıntılı konuşabiliriz.