Grand Theft Auto: San Andreas, kimimiz için bir maceranın başlangıcı, kimimiz için bir efsanenin devamı olan bir oyun. Zamanında devrim niteliğindeydi. Bu oyunu çıktığı zaman oynamamış olsam da, ilerleyen yıllarda kendisini bana aşık etmişti. Etkisinin hâlâ sürmesi ile birlikte, SA-MP ve MTA platformları olmak üzere bu oyun hâlâ oynanıyor ve büyük bir kitlesi var.

Bu popülerliğine rağmen, Grand Theft Auto: San Andreas resmî olarak daha yenilenmedi, bir remake oyunu gelmedi. Bu da oyuncuları işleri kendi ellerine almalarına ve klasik açık dünya oyununu kendi elleri ile yeniden yapmalarına zorladı. ArcadiaSquad, Arjantinli üç arkadaşın oluşturduğu, GTA:San Andreas haritasını Unreal Engine 4 altında tekrar düzenledi. Başta söylemeli ki, yapılan düzenleme oynamaya açık değil ve ekibin bunu oynanabilir bir hale getirmek gibi bir planı yok ama, görülen sonuçlar harikaydı.

GTA: San Andreas resmî ve düzgün bir yeniden yapım almamasına rağmen, oyun güncel konsollarda, örnek vermek gerekirse PS4 ve XBOXONE, akıllı telefonlarda ve bilgisayarlarda oynanabiliyor.

KAYNAK: wccftech.com