Bu ayın ilerleyen günlerinde Rockstar Games için çok özel bir yıl dönümü kutlanıyor. Oyun dünyasında Liberty City metropolünde oyuncuların özgürce dolaşmalarını sağlayarak bir devrim yaratan oyun, Grand Theft Auto III’ün çıkışından bu yana tam 20 yıl geçti. Açık dünya oyun olarak yeni bir çığır açmasının yanı sıra Grand Theft Auto III, seriden ondan sonra gelen ve en az onun kadar efsanevi iki oyun olan GTA Vice City ve GTA San Andreas ile birlikte Grand Theft Auto’yu oyun dünyasında, adeta bir fenomen seviyesine taşıdı.

GTA 3, GTA Vice City ve GTA San Andreas’ı kapsayan, GTA serisinin efsanevi üçlemesi olan GTA Trilogy’nin yeni grafikler ve fiziklerle remastered versiyonunun çıkacağı haberi geçtiğimiz ağustos ayından beri sadece söylenti olarak yayılmıştı. Ancak çok geçmeden bu ayın başında bazı hayranlar tarafından, Rockstar Games Launcher içinden çıkarılan Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition’a ait başarımlar, ikonlar, arka planlar, logolar arka arkaya yayılmaya başlandı. Henüz resmi açıklama gelmemesine rağmen bu kadar içerik oyuncuları çoktan heyecanlandırmaya başlamıştı.

Bugün, yani 8 Ekim 2021’de Rockstar Games, Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition’ı resmi olarak duyurdu. Rockstar Games de hayranlarının bu oyunlarına olan büyük ilgilerinin farkında olacak ki, yaklaşan yıl dönümünün şerefine yaptıkları bu açıklamada, son yirmi yılda oyunlarını destekleyen tüm Grand Theft Auto hayranlarına teşekkürlerini sunmayı ihmal etmediler. Bu oyunlara olan sevgimiz ve takdirimiz, Grand Theft Auto serisini her yenilemede ileriye taşımalarına yardımcı oldu.

Resmi duyurularına göre bu yeni sürüm oyun: PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch ve PC’de platformlarında yerini bulacak. PC sürüm için şimdilik Rockstar Games Launcher üzerinden satışa sunulacağı biliniyor. 2022’nin ilk yarısında da iOS ve Android’e gelecek. Oyunun çıkışına hazırlanmak için Rockstar Games, önümüzdeki hafta oyunun mevcut sürümlerini Steam, Epic Games, Rockstar Games gibi dijital oyun mağazalarından kaldırmaya başlayacağını da belirtti.

Şimdilik oyuna dair hiçbir görsel yer almasa da Rockstar Games, yaptığı resmi açıklamada: Çok sevdiğimiz oyunların bu sürümünde grafik iyileştirmeleri ve modern oyun geliştirmelerinin dahil olduğu kapsamlı yükseltmeler olacakken, orijinallerin klasik görünümünü ve hissini korumaya devam edeceğini de bildirerek oyuncuların kafasındaki soru işaretlerini kaldırdı. Önümüzdeki haftalarda, GTA Trilogy’nin yep yeni sürümü hakkında daha fazla ayrıntı öğrenmek için şimdiden çok heyecanlıyız.

Ayrıca, GTA III’ün 20. yıl dönümü kutlamalarının bir parçası olarak, GTA Online’da bu Sonbaharda yapılacak etkinliklerde, hatıra kıyafetleri ve araç kaplamaları da dahil olmak üzere toplanacak özel hediyeler de olacak.

GTA Online’da devam eden etkinliklerin bir parçası olarak önümüzdeki haftalarda bunları nasıl elde edeceğimiz konusunda daha fazla ayrıntıya sahip olacağız. Bu ayki GTA Online etkinliklerinde ayrıca bazı özel sürprizler olacak. Bunlardan bilineni: Güney San Andreas’ta ve çevresinde gerçekleşen olağandışı bir aktivite olasılığı olacak.