Rockstar Games, GTA Trilogy: The Definitive Edition için gelen eleştirileri dinlemiş olacak ki yayınladığı mesajda öncelikle özür dilemekle birlikte yeni bir güncellemenin geleceğini, satıştan kaldırılan klasik sürümlerin yeniden satışa koyulacağının müjdesini verdi.

“Öncelikle, bu oyunları oynarken sorunlarla karşılaşan herkesten içtenlikle özür dilemek istiyoruz. Grand Theft Auto serisi ve bu ikonik üçlemeyi oluşturan oyunlar, dünyanın dört bir yanındaki hayranları kadar bizim için de özel.

Bu klasik oyunların güncellenmiş sürümleri kendi kalite standartlarımız kapsamında piyasaya sürülmedi. Teknik sorunları ele almak ve ileriye dönük her oyunu geliştirmek için devam eden planlarımız var. Planlanan her güncelleme ile oyunlar hak ettikleri kalite seviyesine ulaşacak. Grand Theft Auto: The Trilogy sorunlarını giderecek güncelleme önümüzdeki günlerde gelecek!

Bu arada, geliştirme ekip üyelerine yapılan sosyal medyada taciz edildiğine dair haberler aldığımızı duymaktan büyük üzüntü duyuyoruz. Bu konu üzerinde topluluğumuzdan saygılı olmalarını rica ederiz. Definitive Editions’ın amaçlarından biri, oyuncuları uzun yıllar boyunca modern platformlarda bu oyunların tadını çıkarmalarını sağlamak olsa da, bazılarımızın da klasik sürümlerin halen satın alınabilir olması istediğini anlıyoruz.

GTA III, Vice City ve San Andreas’ın klasik sürümlerini kısa süre sonra Rockstar mağazasına ekleyeceğiz. Ayrıca GTA Trilogy PC’yi 30 Haziran 2022’ye kadar Rockstar Store’dan satın alan herkese bu klasik sürümleri Rockstar Launcher’a ek ücret ödemeden ekleyebileceksiniz.”

Bu yazılar RockstarTurk topluluğu tarafından çevrilmiştir.