Videogameschronicle’dan aldığımız habere göre, Rockstar’ın beklenen GTA Trilogy’nin The Definitive Edition versiyonunun Kasım ayında çıkartılması planlanıyor. Henüz duyurulmamış olsa da, oyunun Kore’de reyting almasının ardından oyunun yayınlanması kesin bir bahis gibi görünüyor.

Perşembe günü, Güney Kore Oyun Derecelendirme ve Yetkili Komitesi Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition’ı sınıflandırdı. Bu sınıflandırma birçok raporu takip etti. Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City ve Grand Theft Auto: San Andreas’ın remastered versiyonları, Ekim 2020’de Take-Two tarafından satın alınana kadar eskiden Ruffian Games olarak bilinen stüdyo Rockstar Dundee’de tamamlanmak üzereydi. Ağustos’da, Kotaku’nun bildirisine göre yenilenen versiyonlarının çıkış tarihi Ekim veya Kasım 2021’de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Switch, PC, Stadia ve Akıllı Telefon için planlanmış olmasına rağmen PC ve Telefon versiyonları yerine konsollara öncelik verebilir. Aynı ayın ilerleyen günlerinde güvenilir oyun endüstriden Tom Hendorson, üçlemenin başlatma planlarından kendisinin de haberdar olduğunu, ancak kaynaklarının “2022’de bir zamanda” bir sürüme işaret ettiğini söyledi.

Perşembe günündeki sınıflandırmadan sonra, Kotaku kaynakları planların yeniden değiştiğini iddia etti. Rockstar şimdi üçlemeyi Kasım ayında yayınlamayı planlıyor. Grand Theft Auto V’nin PS5 ve Xbox Series X/S sürümlerinin çıkış zamanlamasına ne kadar yakın olduğu belli değil. Bu ayın başlarında Rockstar, GTA V’nin yeni sürümlerini daha önce planlanan Kasım çıkış tarihinden Mart 2022’ye erteledi.

Kapak resmi: gameslaught