Rockstar Games’in ana şirketi Take-Two Interactive, yıllık kazançlarını rapor etti. Muhasebeci gibi davranmayacak olsak da, Grand Theft Auto ve Red Dead franchise’ları için inanılmaz rakamlar var.

CEO Strauss Zelnick, GTAV’ın şu anda dünya çapında 130 milyon adet sattığını ve şimdiye kadar en çok satın alınan ikinci video oyunu haline geldiğini bildirdi.

Aynı zamanda kendisini ilk 20’ye sıkıca yerleştiren RDR2, şimdi 31 milyon adet sattı.

Bu devasa sayılar sadece Rockstar Games’in inanılmaz hikaye anlatımı ve geliştiricilik yeteneğinin bir kanıtıdır. Bütün alkışlar Rockstar Games’e!

Ayrıca, bu çok oyunculu platformların her ikisi de hayran kitlesinden “katılım kayıtları oluşturmaya devam ediyor” olduğundan, bu yıl boyunca GTA Online ve Red Dead Online için güncellemelerin gelmeye devam edeceği vaatleri de vardı. Herkese iyi oyunlar millet.

Buna ek olarak, Take-Two, geleceği sunmak için birkaç ilginç yorum yaptı. En ilginç olanı, gelecek yılın bir “hafif yayın yılı” olacağıydı. Ancak 2022 Mali Yılında başlatılan bir “başlık dizisi” için sabırsızlanıyoruz. Nisan 2021-Mart 2022 arasında gerçekleşecek.

take two interactive

Türkçesi: Geleceğe baktığımızda, Take-Two, heyecan verici yeni IP’nin yanı sıra en büyük bayiliklerimizin devamı da dahil olmak üzere hikayesinde en güçlü geliştirme hattına sahiptir. Mali 2021 yeni bir çıkış yılı olacak olsa da, kataloğumuzun ve canlı hizmet tekliflerimizin çeşitliliğini ve gücünü yansıtan güçlü sonuçlar vermeyi umuyoruz. Mali yıl 2022’de piyasaya çıkmaya başlayacağımız ve o yıl ardışık büyümeyi sürdürmeyi umduğumuz bir dizi projemiz var. Şirketimiz, sektörümüzdeki birçok olumlu eğilimi yakalamak ve hissedarlarımıza uzun vadede sürekli büyüme ve getiri sağlamak için – yaratıcı, operasyonel ve finansal olarak – mükemmel bir konumdadır.

Bunun Grand Theft Auto 6 olma ihtimali olabilir mi?

Açıklanana kadar emin olamayacağız ancak bu her zaman bir olasılık! Take-Two, önümüzdeki 5 yıl için, devam serilerinden mevcut franchise’lara ve yeni oyunlara kadar 93 başlığın olduğunu doğruladı; elbette bunların çoğu 2K Games gibi diğer yan şirketlerinden gelecek ancak bunların hiçbirinin Rockstar ile ilgili olmadığını hayal etmek imkansız. Gelecekte de GTA ile birlikte görebileceğimiz yeni şeyler, bir GTA oyuncusu olarak gerçekten heyecan verici.

Kaynak: take2games.com