Grand Theft Auto oyunları gerek oyun tarihinde gerek finansal tarihte çok önemli bir kilometre taşıdır. Bu ad altında çıkan oyunlar her zaman tartışma yarattığı için Rockstar Games oyun sektöründe her dönem konuşulan bir firma olmuştur. Oyuncular özelinde ise Grand Theft Auto serisi unutulmaz anılara sebebiyet vermiştir. Özellikle GTA Vice City ve San Andreas oyunları hemen her eve girmiştir. San Andreas, 90’larda Los Angeles’ın varoşlarındaki çatışmaları, ahbap ilişkilerini ve rap’i senaryosunda başarılı şekilde harmanlamıştır. Vice City’de ise 80’lerin suç dünyası, uyuşturucu çeteleri, zenginleri, ihtişamı, müzik kasetleri ve Miami’nin eşsiz atmosferi çok iyi şekilde yansıtılmıştır. Bu GTA oyunları halen birçok oyuncunun hafızasında bulunuyor.

Ee, haliyle hayatımızda bu kadar iz bırakan oyunları günümüz şartlarıyla yenilenmiş halini oynamak kim istemez ki?

RevTeam adlı bir hayran grubu tarafından, yine son yılların en dikkat çeken oyunlarından biri olan Grand Theft Auto IV’e yapılan yamayla birlikte Vice City’i tekrardan gezme şansına sahibiz.

“GTA Vice City 2” adını taşıyan bu oyun yamasıyla birlikte GTA IV’ün fizik motoru ve güncellenen grafikleriyle birlikte Vice City’e geri dönüyoruz. Tommy Vercetti’yi canlandırarak maceraya kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve sürekli güncellenecek olan bu oyun yamasında yenilikler sadece Vice City ve grafiklerle sınırlı değil. Vice City’deki görevleri de tekrardan oynama şansına sahip olacağız.

Halen gelişim sürecinde olan bu yamanın ilk demo içeriği önümüzdeki haftalarda yayınlanacak ve gelişim süreci boyunca oyuncular güncellemeleri indirerek yamadaki son gelişmeleri anbean takip edebilecek.

Yamayı buradan indirebilirsiniz.

Yamanın yapımcısı RevTeam, daha önce de Vice City üstüne çalışmıştı. GTA Vice City için güncel grafik yaması ve GTA V için Vice City haritasını yayınlamışlardı. Ama bu seferki yamaları belki de en kapsamlı işleri olacak.