Grand Theft Auto V ve Grand Theft Auto Online, 15 Mart’ta PlayStation 5 ve Xbox Series X|S için geliyor. Aksiyon dolu, gişe rekorları kıran Hikaye Modu macerasını ve dinamik, sürekli gelişen GTA Online dünyasını yeni ve geri dönen oyuncular için bir dizi iyileştirme ile en yeni nesil konsollara taşıyor.

GTA V ve GTA Online’ın bu yeni sürümleri, daha hızlı yükleme süreleri, sürükleyici 3D ses, platforma özel özellikler için destek ve daha fazlası için en son konsol donanımının teknik gelişmelerinden yararlanmanın yanı sıra, 4K’ya kadar çözünürlük, saniyede 60 kareye kadar kare hızı, iyileştirilmiş doku kalitesi, HDR seçenekleri ve ışın izleme özelliklerine sahip yeni grafik modları ile konsol deneyimine üst düzey PC görselleri getiriyor.

Grand Theft Auto V

Franklin, Michael ve Trevor’un güneşli metropolü Los Santos’ta ve Blaine County’nin ıssız kırsalında her zamankinden daha ayrıntılı ve yepyeni görsel ayrıntı seviyeleriyle iç içe geçmiş hikayelerini deneyimleyin.

Oyun deneyiminizi sizin için en önemli olan şeye uyarlamak için üç ayrıntılı yeni grafik ayarından birini seçin. Aslına Uygunluk Modu, en yüksek görsel kalite için ayarlanmıştır ve 30 FPS’yi hedefler. Bu modda PlayStation 5 ve Xbox Series X, ışın izleme etkinken yerel 4K çözünürlüğü desteklerken Xbox Series S, yükseltilmiş 4K çözünürlüğü destekler. Performans Modu, en duyarlı oyun deneyimi için ayarlanmıştır ve 60 FPS’yi hedefler. Bu modda PlayStation 5 ve Xbox Series X, yükseltilmiş 4K çözünürlüğü desteklerken Xbox Series S, 1080p çözünürlüğü destekleyecek. Ek olarak, PlayStation 5 ve Xbox Series X’te, ışın izleme etkin ve 60 FPS’yi hedefleyen yükseltilmiş 4K çözünürlüğü destekleyen Aslına Uygunluk ve Performans modlarının bir karışımı olan Performance RT Modu bulunacak.

Bu yeni sürümler ayrıca daha hızlı yükleme süreleri, artan nüfus ve trafik çeşitliliği, artan bitki örtüsü yoğunluğu, gölgeler boyunca iyileştirilmiş aydınlatma kalitesi, su yansımaları ve diğer unsurlar dahil olmak üzere kapsamlı iyileştirmeler sunar. Ayrıca geliştirilmiş kenar yumuşatma, hareket bulanıklığı, son derece ayrıntılı yeni patlamalar, yangınlar ve dahası.

Ayrıca, PlayStation 5’in DualSense kablosuz denetleyicisindeki Uyarlamalı Tetikleyiciler aracılığıyla dokunsal geribesleme ve dinamik direnç ile yeni tepki seviyeleri vardır ve hava etkilerine, yönsel hasara, engebeli yol yüzeylerine, patlamalara ve çok daha fazlasına yeni duyumlar ekleniyor. Platforma özgü özellikler ayrıca PlayStation 5’te Tempest 3D konumsal ses ve Xbox Series X|S’de Spatial Sound kullanan etkileyici ses özelliklerini içerecek.

Grand Theft Auto Online

GTA Online’ın devasa ve rakipsiz deneyimi, 40’tan fazla benzersiz güncellemede sunulan 8 yılı aşkın süredir benzeri görülmemiş oyun eklemeleriyle PlayStation 5 ve Xbox Series X|S’nin gücüyle gelişmeye devam edecek. Bu yeni nesil GTA Online, bir dizi yeni araç ve Los Santos Car Meet: Hao’s Special Works‘e yeni bir ekleme içeriyor.

Hao’s Special Works, sınıfının en iyisi araç yükseltmelerini, özel olarak değiştirilmiş araçlar kullanan yeni bir Yarış sınıfını ve Hao’s Special Works Süre Denemelerinin haftalık rotasyonunu ve yeni modifiye edilmiş araçların direksiyonuna ücretsiz olarak geçebileceğiniz Premium Test Sürüşünü kapsıyor.

GTA Online artık ilk kez PlayStation 5 ve Xbox Series X|S için bağımsız bir oyun olarak da sunulacak. Ayrıca, satışa sunulduktan sonraki ilk üç ay boyunca GTA Online, PlayStation 5 oyuncuları için ücretsiz olarak indirilip saklanabilecek ve yeni oyuncuların GTA Online’ın sunduğu her şeyi deneyimlemelerini her zamankinden daha kolay hale getirecek.

Yeni oyuncuların Los Santos’ta hayatta kalabilmek için bir tabancadan daha fazlasına ihtiyacı olabilir, bu nedenle özellikle yeni oyuncular veya karakterlerini sıfırlayıp yeni bir başlangıç yapmak isteyen herkes için tasarlanmış yeni bir Kariyer Oluşturucu özelliği geliyor. Güney San Andreas’ın suç dünyasına bir giriş yapın. Bu sistemle, Ticari Mülkler, Araçlar ve Silahlar dahil olmak üzere temel öğeleri seçmek için 4.000.000 GTA$’lık bir beklenmedik kazanç elde edersiniz.

Ayrıca, PlayStation 5 ve Xbox Series X|S için GTA Online, yeni oyuncular için yeni tasarlanmış bir giriş ve öğretici, doğrudan Soygunlar, Yarışlar, Adversary Modları, öne çıkan en son haftalık etkinlik içeriği ve Serbest dolaşım moduna geçmenizi sağlayan yeni bir ön uç Ana Menü de dahil olmak üzere bir dizi yeni yaşam kalitesi iyileştirmesine sahip olacak.

Hikaye Modu ve GTA Online Karakter Transferleri

PS4 ve Xbox One oyuncuları, hem GTAV Story Mode ilerlemelerini hem de mevcut GTA Online karakterlerini ve ilerlemelerini PS5 ve Xbox Series X|S’ye veya her biri için bir kerelik geçişle konsol platformlarına aktarabilecekler.

Bugünden itibaren oyuncular, Rockstar Games Social Club’a bir giriş yaparak Hikaye Modu ilerlemelerini aktarmaya başlayabilirler. Bu işleme başlamak için mevcut konsol hesabınıza GTA V’inizi girin ve Duraklat Menüsünün Oyun sekmesine gidin. Oradan, Oyunu Kaydet seçeneğini Yükle seçeneğini seçin. Bir seferde platform başına yalnızca bir oyun kaydı depolayabileceğinizi ve kayıtların 90 gün boyunca indirilmeye açık kalacağını unutmayın.

Rockstar Games Social Club hesabı olan oyuncular, oyunu bu yeni konsollardan birine yükledikten sonra 15 Mart’ta GTA Online karakter ilerlemelerini PS5 veya Xbox Series X|S’e geçirebilecekler. Bu geçişe tüm Karakterler, GTA$, İlerleme, İstatistikler, Araçlar, Mülkler, Silahlar, Giysiler ve Oyuncu Tarafından Oluşturulan İşler dahildir. GTA Online platform geçişleri için satın alınan GTA$, yalnızca aynı aileden (PS4 -> PS5, Xbox One -> Xbox Series) platformlar arasında aktarılabilir. Kazanılan tüm GTA$, platformdan bağımsız olarak aktarılacaktır.

Grand Theft Auto V ve Grand Theft Auto Online, 15 Mart’ta PlayStation 5 konsol mağazası ve Microsoft Store aracılığıyla dijital olarak satışa sunulacak ön satın alma ve ön yükleme 8 Mart’ta başlayacak ve fiziksel sürümler Nisan’da gelecek.