Grand Theft Auto: San Andreas’ın sızdırılan remastered sürümü, klasik altıncı nesil serisinin devamıyla, ufukta görünüyor. Hayranlar, dünyanın en büyük oyun serilerinden biri haline gelecek olan oyun için çıtayı belirleyen aksiyon-suç oyunlarına gerçekten doyamıyor gibi görünüyor. GTA Remastered Trilogy’nin piyasaya sürülmesinin beklenenden daha geç olabileceği haberiyle birlikte, bu sırada bir mod yapımcısı, serinin en ikonik sahnelerinden birini görsel olarak ele alıp yeniden düzenledi. Pek çok eleştirmen tarafından şimdiye kadar yapılmış en iyi video oyunlarından biri olarak kabul edilen Grand Theft Auto: San Andreas, annesinin ölümünden sonra eve geri dönüp çetesine katılan, yozlaşmış yetkililer ve rakip suç örgütleriyle çatışan eski gangster Carl “CJ” Johnson’ın hayatını ele alıyor.

GameRant‘tan aldığımız habere göre oyun, 2011 itibariyle dünya çapında 27.5 milyonun üzerinde kopya satarak, çeşitli görevler ve yan görevler aracılığıyla anlatılan sürükleyici hikayeden zevk alan milyonlarca oyuncu tarafından hala oynanmaktadır. İç burkan ihanetlerden yürek yakan alt noktalara kadar, San Andreas’ın hikayesi birçok ikonik görev ile dolu. Bununla birlikte, özellikle bir ara sahne, 2004’te piyasaya sürülmesinden bu yana ikonik hale geldi, memeleri yapıldı, ve şüphesiz oyuncuların aklında yer edinmeyi başardı. “Drive Thru” görevinde, ana karakter CJ, abisi Sweet ve arkadaşları Big Smoke ve Ryder ile Cluckin-Bell’e gider. Sipariş sırası Big Smoke’a gelince uzunca bir liste sipariş verir. Ancak bu sahneyi oyunun bu kadar önemli bir parçası yapan şey, sayısız meme, parodi ve şimdi ise sahneyi bir sonraki nesil grafiklere taşıyan remastered hali olması.

Reddit kullanıcısı The Dear Leader, çeşitli grafik yükseltmeleri, araba ve silah görünümü iyileştirmeleri ve San Andreas’ın ikonik sahnesine yeni bir soluk getirmeye yardımcı olan daha birçok küçük ekleme dahil olmak üzere yüzün üzerinde mod uygulayarak bu etkileyici sahneyi yeniden düzenlemeyi başardı. Mod sayesinde artık sahnenin Rockstar Games’in Grand Theft Auto V’inin görselleriyle rekabet etmesine olanak sağlıyor. Daha yakından incelemek, çarpıcı Grand Theft Auto remastered’ın, başta çevre olmak üzere çeşitli küçük görselleride de geliştirdiğini ortaya koyuyor. Arka plan bitki örtüsü, bulutlar, yollar ve diğer çeşitli efektler ve ayrıntılara büyük özen gösterilmiş.

Sahnenin Orjinal Hali ve Modlanmış Halinin Karşılaştırılması

Ön planda, CJ ve Grove Street ailesi tamamen kozmetik bir makyaj aldı. Sert kenarlar ve pikselli ciltler geride kaldı, yüz ifadelerine yenilikçi bir yaşam derinliği katan doku yükseltmeleri geldi. Son olarak, modern aydınlatma, tüm sahneyi orijinal Grand Theft Auto’da mevcut olandan çok uzaklara götürüyor. Resmi Grand Theft Auto Trilogy Remastered’ın çıkış tarihi hakkında hala çok fazla net ve doğru bilgi yok ayrıca uzun zamandır beklenen Grand Theft Auto VI için de aynı durum geçerli. Yine de orijinal üçüncü şahıs oyunlarının benzersiz yorumlarını deneyimleme fırsatı, şüphesiz hayranları şimdilik meşgul edecek. Tekrar belirtelim, Grand Theft Auto Remastered Trilogy‘nin çeşitli platformlar için geliştirildiği söyleniyor.