GTA 5 açık dünya oyunlarında karakter özelleştirme konusunda devrim yaratmıştı. Oyunun hikaye modunda çok fazla giyilecek kıyafet var. Bunlar GTA Online’da daha fazla. Fakat GTA 5 artık eskimeye başlıyor, oyuncular karakterlerini öne çıkarmayı daha çok istiyorlar. 6500 kişiye sorulan ankette geliştirilmiş karakter özelleştirmesinin oyuncuların GTA 6’da en çok görmek istedikleri yükseltmelerden biri olduğunu ortaya koydu.

Inverse.com okuyucularına GTA 6’da ne istediklerini sordu. Bu katılımcıların 6500’den fazlası daha büyük bir giyim kataloğu görmeyi belirtti. Ancak birkaç katılımcı da GTA 5’teki saç stillerinin eksikliğinden hayal kırıklığına uğradıklarını belirtti.

GTA 6’da Hangi Özellikleri Görmek İstiyorsunuz ? ANKETE KATILIN

Oyuncular, GTA 5’te uzun ve kıvırcık saç stili olmadığı için giderek daha fazla hayal kırıklığına uğradı. (1980’lerin saç stili)

GTA 5’te 4000’den fazla kıyafet var yani cinsiyet başına 2000 civarında. Rockstar GTA Online’ye güncelleme getirip kıyafet eklediğinde bunlar daha da artıyor.

GTA Online’da toplam kaç saç stilinin mevcut olduğuna dair kesin bir sayı olmasa da, oyuncular uzun zamandır oyunda çok fazla düz saç olduğundan şikayet ediyorlar. Oyunun çıkışından bu yana daha uzun veya daha kıvırcık saç stilleri göz ardı edildi. 2018’de Rockstar’ın daha önce hiç çıkmamış çok çeşitli saç stilleri eklemesini denemek için bir Change.org dilekçesi bile vardı.

GTA hayranları, Rockstar’ın GTA 6’ya daha da fazla giyim seçeneği eklemesini istiyor.

PlayStation 5 ve Xbox Series X artık PC sınıfı GPU’ları ve katı hal sürücülerini tanıtacağına göre Rockstar’ın yaşamın her kesiminden insanları temsil eden, daha farklı saç stillerini göz ardı etmesi için bir mazereti yoktur. Bunun için daha gerçekçi, normal saç gibi davranan saçlar oluşturabilen Unreal Engine 5’i kullanmalılar.

Video oyunlarında saçın doğal görünmesi, bilgisayarların veya konsolların simüle etmesi gereken binlerce saç teli nedeniyle zor bir mühendislik işidir. Ancak yeni nesil donanımın piyasaya sürülmesiyle, GTA 6, umarım daha kapsayıcı bir saç modelleri listesi ve daha da benzersiz kıyafet seçenekleri ile gelir. Düşünsenize birde öyle bir şey yapıyorlar ki kendi kıyafetimizi yaratabiliyoruz

Kaynak: inverse.com Danny Paez

Başlık Resmi: Patrick Brown