1934 yılında meşhur Loch Ness canavarının görüldüğüne dair, uydurulmuş söylentilerin yanı sıra ”Nessie (Loch Ness canavarının başka bir ismi)” insanlık tarihinin efsanelerinde daima yer bulmuştu ama aslında bu canavarın hiç var olmadığı da düşünülmekteydi, ta ki bugüne dek.

Tam da bir GTA oyunundan bekleneceği gibi, dünyanın en büyük gizemlerinden birinin aniden ortaya çıkışına ön ayak olan şey, Cayo Perico soygununun adadan kaçış kısmıydı.

GTA Online’de ”Loch Ness Canavarı” Sürpriz Yumurtası

Başlarda, Cayo Perico’nun kıyı şeridinde yer alan bir barın arkasında bir yerlere gizlenmiş havalı bir sürpriz yumurtanın olduğuna dair söylentiler vardı, ki anlaşılacağı üzere bu, Loch Ness canavarıyla ilgiliydi, onun kumdan bir heykelinin bulunduğu düşünülüyordu. Bu durum oldukça yersizdi ve insanların, Nessie’nin Highlands’dan (İskoçya’da tarihi bir yer.) uzakta bir yerde bir tatile ihtiyaç duyduğuna karar verip vermediğini merak etmelerine neden olmuştu.

Lakin, Reddit kullanıcısı FlamingBlades20’nin sayesinde şu an resmi olarak bu ”dayanaksız” söylemin dikkate alınabilir olduğunu resmi olarak belirtmek durumundayız.

Bu yaratığın yalnızca Cayo Perico soygununun adadan kaçma kısmında görülebildiği düşünülse de yine bahsi geçen kısımda farklı yerlerde de görülebilir. Görebilmek içinse aranızda belli bir mesafe olması ve kamera veya keskin nişancı tüfeğinizin dürbününü kullanmanız gerekir, gerçi ya şimdilik, ya da kalıcı olarak canavarda onun olduğu yerde kalmasına neden olacak ve FlamingBlades20’nin yaptığı gibi, onun çok yakınına gidebilmenizi sağlayacak bir hata söz konusu, o yüzden belki araya mesafe koymanıza gerek kalmaz. Canavarı gördükten sonra ise onunla herhangi bir etkileşime geçmek isterseniz bu konuda şansınıza küsmeniz gerekir, mesela canavara zarar veremezsiniz, çünkü tam olarak canlı bir nesne sayılmaz, daha çok, bir aksesuar görevi üstlenmiş durumda, bu da tam gelişmiş animasyonlara sahip olmadığı ve çıkarabilecek bir sesi olmadığı anlamına geliyor.

Yeni Cayo Perico soygunu esnasında Loch Ness canavarını buldum. (Ölmeye çalışıyordum.)

Fikir belirtmek gerekirse, bu sürpriz yumurta, Bigfoot ve hayaletler gibi, GTA serisinin en ünlü sürpriz yumurtalarından bazılarıyla uyum içinde olan, küçük, hoş bir eklenti olmuştur.