Söylentilere göre GTA 6 Vice City’de geçecek denilse de yeni bir GTA oyunu için seçilebilecek, suç ve eğlence hayatı konusunda farklı bir çok şehir var.

Geçen yıl 4chan forumlarında paylaşılmış, sızdırılan (!) bilgilere göre an GTA 6 iki şehirde yer alacak, Vice City ve ismi şimdilik söylenmeyen Güney Amerka şehri. Eğer bu sızıntı doğruysa oyuna Vice City’de başlayıp bir görevde Rio De Janeiro’dan esinlenilmiş, GTA serisinde hiç görmediğimiz bir şehire gideceğiz.
Bu bilgiler Rockstar tarafından doğrulanmasa bile özellikle oyuncularda yeni oyunun Vice City’de geçme isteği halen var. Liberty City ve San Andreas’ın güncel halini gördükten sonra niye Vice City’i de görmeyelim, değil mi?

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=l1EvgsyIht8

GTA 6’da Farklı Şehirleri Görme Şansımız Var

İlk oyundan bugüne GTA serisi genellikle, ana oyunlardan bağımsız olarak yayınlanan ara oyunlarda da olmak üzere, Liberty City, Vice City ve San Andreas üzerinden gitti. Bu şehirler her ne kadar hayal ürünü olsa dahi aslında esinlendikleri gerçek şehirlerin de birebir kopyası oldular. Mesela oyundaki şehir Liberty City ve New York arasındaki fark çok azdır.


Bir tek GTA 2 ve GTA London’da bu durum böyle değildi. GTA 2’de oyunun diğer serilerinden bağımsız, ismi bile olmayan “Anywhere City” tercih edilmişti, GTA London oyunlarında ise bilindiği gibi oyun Londra’da geçiyordu. Gerçek hayatta olduğu gibi trafik soldan akıyordu hatta.

Vice City’nin bugünkü halini görmek ve GTA 6 ile deneyimlemek her ne kadar kulağa güzel gelse de, daha önce hiç gitmediğimiz bir şehri ziyaret etmek mutlaka daha ilgi çekici olurdu.

Rockstar genelde New York, Los Angeles ve Miami’yi oyundaki şehirler için örnek alsa da aslında Chicago, Washington, Philadelphia ve Boston gibi farklı şehirlere gitmek isteyen birçok oyuncu var. GTA serisini Amerika şehirleri dışında Dünyanın herhangi bir yerinde geçmesini görmek isteyen de birçok oyuncu var.

Bu konuyla ilişkin Dan Houser, 2013 yılında Develop sitesine verdiği röportajda böyle açıklamıştı: “Sanırım bizim açımızdan GTA London fikri o dönem için harikaydı, ancak oyunlar o dönem daha sınırlıydı. Günümüz için de ne olursa olsun İngiltere’de geçen bir oyun yapmak mutlaka isteriz, ama bu oyun GTA oyunu olur mu bilemiyorum.”

Kaynak: gta5-mods.com

Sonuç

Genel olarak dedikodulara bakarsak GTA 6 Vice City’de geçecek gibi görünüyor, belki de daha önce hiç uğramadığımız bir şehre gidebiliriz. Şimdilik hiçbir şey net olmasa bile Take Two’nun harcama raporlarına göre oyun 2023’te çıkacak ve 2023’e kadar bu söylentileri konuşmak için daha çok zamanımız var.

Kaynak: screenrant.com

Bugüne kadar 4Chan forumlarından veya türevi sitelerden bir çok “sızıntı” sızdırılmış olsa da Rockstar tarafından resmi bir açıklama gelene kadar bu tip “sızıntı”lara inanmamanızı öneririz. Bu “sızıntı”ları içinizdeki GTA ateşini kavurması için okuyabilirsiniz.