Çok yakın bir süre önce ünlü video oyun blog sitesi Kotaku tarafından GTA 3, GTA Vice City ve GTA San Andreas’ın oluşturduğu GTA üçlemesinin Remastered sürümünün çok yakında sürüleceği öne sürülmüştü. Bu haber konusunda Rockstar Games herhangi bir açıklama yapmasa da tahminlerinde başarılı olan Kotaku, birçok oyuncu için neredeyse doğru bir kaynaktı ve resmi olarak açıklanmasa da bu söylenti, Grand Theft Auto hayranlarını heyecanlandırmaya yetti. Bugün gündeme bomba gibi düşen bir iddia atıldı: Bir oyuncu, bir şekilde Nvidia GeForce NOW’ın gizlenmiş oyunlarını gün yüzüne çıkarmayı başarmış. Bu oyun listesinde de GTA üçlemesinin Remastered versiyonu ve GTA Liberty City Stories’in PC sürümü de bulunuyor.

Reddit’ten u/OnkelJupp adlı kullanıcının paylaştığı üzere, Rockstar Games’in Geforce Now’a gelecek oyun listesinin tam hali bu tweet’de de paylaşılmış:

Aynı zamanda bu Github hesabında paylaştığı tam listeyle tüm bu sızıntı oyunları görebilirsiniz.

GTA Trilogy Remastered yanında GTA Liberty City Stories PC için Geliyor Olabilir

Bu sızıntının gerçek mi, kurgu mu olduğu kesinlikle bilinmiyor. Ancak eğer doğruysa, Grand Theft Auto Trilogy’nin Remastered sürümü gerçekten remastered olarak geleceği anlamına geliyor. Hatta Rockstar Games’in yalnızca konsollara ve mobillere çıkardığı Grand Theft Auto: Liberty City Stories’in de bu listede yer alması, bu oyunun PC’de de oynanır olabileceğini gösteriyor.

Bu listede dikkati çeken bir durum var. Bilindiği üzere Grand Theft Auto IV, Nisan 2020’de yenilenmiş versiyonda satışa sunulmuştu. Bu versiyonda, GTA IV’ın hikaye genişletme oyunları olan The Lost and Damned ve The Ballad of Gay Tony oyunlarından oluşan Grand Theft Auto: Episodes From Liberty City, artık bu isme sahip olmayıp GTA IV’e dahil olmuştu. Bu sızıntı listede Grand Theft Auto: Episodes From Liberty City’nin de yer alması akıllara soru işaretlerini getiriyor. Bu durumda: Ya bu sızıntı gerçek olmayıp, hayranların ilgisini çekmek için oluşturulmuş bir kurgu, ya da GTA: EFLC, en başından beri gömülü olarak GeForce Now’da yerini almıştı.

Doğru mu gerçek mi olduğu hakkında kesinlik olmasa da bütün Grand Theft Auto ve Rockstar Games topluluğu gibi biz de gerçek olmasının yanındayız. Umarız çok geçmeden Rockstar Games bu konuda resmi bir açıklama yaparak bu iddiayı doğrularlar da bu heyecanımıza, bekleyişimize değer. Beklemedeyiz.

Kapak: u/Outlaw_Orthur