GTA 6 ‘nın gelişini bekliyoruz ve bir gün Rockstar tarafından resmen duyurulacak. Bu zamana kadar da hayranlar tarafından birtakım söylentiler, sızıntılar (?) ortaya atılmakta.

Her ne kadar resmi olmayan açıklamalara inanmayın desek de bazı teoriler gerçekten haber değeri taşıyor. Bu söylentilerden biri de oyunda yer alacak karakterler. Ana karakterler dışında oyunculara göre GTA 6’da eski GTA oyunlarından bazı karakterleri de görebiliriz.

Bu teorinin çıkış nedeni, Rockstar Games’in daha önce de eski oyunlardaki karakterleri diğer oyunlarına eklemesi. Mesela GTA Vice City’deki Avukat Ken Rosenberg, GTA San Andreas’ta da karşımıza çıkmıştı. Daha yeni bir örnek verecek olursak GTA IV’deki Packie McRearly’i GTA V’te de görmüştük.

İşte söylentilere göre görme ihtimalimiz olan karakterler:

Trevor Philips

SPOILER: Her ne kadar GTA V’in sonunda ölümüne karar verebilsek de Rockstar’ın resmi açıklamasına göre oyunun gerçek sonunda ana karakterlerin hiçbirisi ölmüyordu.

Bu bağlamda oyuncular, resmi açıklamaya göre ve Rockstar’ın geleneğine göre Trevor Philips’i GTA 6’da istiyorlar.

Zaten Trevor Philips kendine has yapısı ve kara mizah içeriği ile oyuncular tarafından da çok sevilmişti.

Ancak Trevor Philips’i seslendiren oyuncu Steven Ogg tarafından GTA 6’da yer alıp almayacağı hakkında açıklama geldi. Steven Ogg’un açıklamasını okumak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

Yusuf Amir

GTA IV, oyunun diğer serilerine göre daha gerçekçi bir yaklaşım sunmuştu. Karanlık, kaotik ve dramatik bir temaydı; soygunculardan, çetelerden ziyade Amerika’ya gelen mülteciyi canlandırıyorduk ve çevresi yüzünden açılan sıkıntıları düzeltmeye çalışıyorduk.

 Ancak ilerleyen yıllarda çıkan EFLC ek paketiyle oyunculara iki farklı hikaye paketi daha sunulmuştu. Bunlardan biri The Ballad Of Gay Tony idi. GTA IV’ü daha eğlenceli hale getirmek için çıkarılan bu ek paket Liberty City’nin gece hayatını ve mekan patronları arasındaki çekişmeyi konu edinmişti.

The Ballad Of Gay Tony’deki karakterlerden biri de Yusuf Amir’di. Müteahhit babasıyla yaptığı kavgalara tanık olduğumuz, verdiği uçuk kaçık görevlerle hatırladığımız, GTA serisi boyunca mutlaka hatırlanacak karakterlerden birisi.

Eğer GTA 6, eğlencenin ve gece hayatının kalbi Vice City’de geçecekse (?) onu niye tekrardan görmeyelim?

Brucie Kibbutz

GTA IV’deki yan karakterlerden birisi olan Brucie Kibbutz, yaşam tarzıyla ve salaklığıyla tam bir çöplük olan Liberty City’i yaşanılabilir kılan sebeplerden birisiydi. Kendisini GTA V’te ve Online’da da görmüştük.

GTA 6 diyoruz, Vice City diyoruz (?), eğlence hayatı diyoruz. Neden böylesine orijinal bir karakteri GTA 6’da görmeyelim?

Tommy Vercetti

GTA 6 diyoruz, Vice City diyoruz (?) da Vice City deyince akla ilk gelen isim Tommy Vercetti’yi neden es geçiyoruz?

Belki de oyun tarihinin en ikonik isimlerinden olan Vercetti’yi günümüzde yaşlı ama halen pis işlerin içinde bir mafya babası olarak görmek hoş olurdu. Özellikle yeni bir karakteri canlandıracağımız GTA 6’da kendisinden öğüt almak veya kendi çetesine karşı savaşmak çok güzel olurdu.

Anthony “Gay Tony” Prince

The Ballad Of Gay Tony’nin “Gay Tony”si, Liberty City’nin en büyük gece kulübünün sahibi, eğlence hayatı hakkında entelektüel bir birikime sahip olan bu adamı GTA 6’da görmemiz oyunculara göre çok olası.

Zira kendisini yakın zaman önce After Hours güncellemesiyle birlikte GTA Online’da da gördük. Lazlow’u halen gece kulübü kurmadığı için azarlıyordu.

Kaynak: Screenrant.com – Alexandra Sakellariou

Bugüne kadar 4Chan forumlarından veya türevi sitelerden bir çok “sızıntı” sızdırılmış olsa da Rockstar tarafından resmi bir açıklama gelene kadar bu tip “sızıntı”lara inanmamanızı öneririz. Bu “sızıntı”ları içinizdeki GTA ateşini kavurması için okuyabilirsiniz.