Grand Theft Auto hayranları, Red Dead Redemption 2’nin dosyalarında bazı yeni silahlarının listesini buldular. Bu liste üzerine hayranlar, heyecanla uzun bir süredir Rockstar tarafından duyurulması beklenen GTA 6’da bulunabilecek olası silahlar olduğunu belirttiler.

Red Dead Redemption 2’nin dosyalarında bulunsalar da Rockstar Games’in bu konu konuda resmi bir açıklama yapmayışı üzerine bu silahların yeni bir GTA oyununda bulunma ihtimalinin daha yüksek olduğunu ve GTA 6’yla ilgili bir ipucu olarak ele alınabileceğini bildirdiler.

GTA Forums: CantPauseToast

Rockstar Games’in çıkacak yeni oyunun başka bir oyunda gösterdiğini daha önce görmüştük. GTA Forums kullanıcısı CantPauseToast kullanıcı adlı üye, tam 8 yıl önce Max Payne 3’de GTA 5’e dair olabilecek ekran görüntülerini paylaşmıştı. Oyun çıkınca, bu görüntülerin gerçekten de GTA 5’e ait görüntüler olduğunu görmüştük.

Bu durumu -tam aynısı olmasa da- göz önünde bulundurursak, Red Dead Redemption 2’de GTA 6’ya dair silah kodlarının bulunduğu ihtimalinin de biraz olsun yüksek olduğunu söyleyebiliriz. GTA Forums üyesi DerekLeet, Red Dead Redemption 2’deki kodları gözden geçirdi ve RDR2 veya GTA5’in parçası olmayan birkaç silahın listelerinin olduğu “propsets.meta” adlı bir dosya buldu.

GTA Forums: DerekLeet

Silahlar, Browning (Tabanca), L1AL (Tüfek) ve AK47 başlıkları altındaydı. DerekLeet, bu silahların hiçbirinin RDR2’nin geçtiği zamanda yer alamayacağını ve GTA5’te bir AK47 sürümünün “W_AR_ASSUALTRIFLE” olarak adlandırıldığını ve datamin’de bulunan AK47’den çok farklı olmayan “W_AR_AK47” olarak adlandırıldığını öne sürdü. Bu silahlar incelendiğinde, RDR2’ye ait olmadığı açıkça görülür. Zaten, hikayesinin 1899’da geçtiği bir oyunda bu silahların bulunması oldukça tuhaf olurdu.

Red Dead 2’de bu silahların bulunması neredeyse imkansız olsa da: Rockstar’ın, bu oyunda GTA 6’nın bazı bölümlerini test etmek için kullanma ihtimali de var. Yani, Rockstar, GTA 6 silahlarını RDR2’de test ediyor olabilir.

Rockstar Games GTA 6 hakkında herhangi bir duyuru yapmayıp, şimdiye kadar bu derece bir sızıntı bulunmadığı için, bu sızıntı hayranlarını oldukça heyecanlandırdı. Daha da ilginci, -tüm bunlar gerçekten GTA 6’ya aitse- bu dosyanın Red Dead Redemption 2’nin piyasaya sürülmesinden bu yana oyunun kodunda yer alması, bu da GTA 6’nın üzerinde bir süredir çalışıldığı ihtimalini gösteriyor.

Umarız ki 2021 hepimize güzellikler getirmesinin yanında GTA 6 haberlerini de getirir. Gelecek ayrıntılar için bizi takipte kalın.