Red Dead Redemption 2 için uzun zamandır beklenen DLC gelmesede, oyuncular gerçekten denerlerse yine de Meksika’ya gidebilme şansları var. İşte nasıl yapılacağı.

Rockstar Games’in Red Dead Redemption 2’sinin yayınlanmasının üzerinden neredeyse iki yıl geçti. O zaman, oyuncular her türden Easter Egg’i, gizli referansları ve hatta gözden kaçan hataları keşfettiler. Amerika Birleşik Devletleri’nin genişleyen haritasıyla, RDR2’nin hikayesi oyuncuları her çeşit yerel mekana götürüyor, ancak Meksika bunların hemen dışında gibi görünüyor. Ancak, Red Dead Redemption 2’de Meksika’ya gitmenin bir yolu var. Bu sadece biraz daha çaba gerektiriyor.

Başrol oyuncusu Arthur Morgan olarak oyuncular, Batı Amerika’nın ve Appalachia’nın çeşitli manzaralarında maceraya atılırlar. Red Dead Redemption 2, etkileyici açık dünyası ve sürükleyici oynanışıyla tanınır. Meksika ilk Red Dead Redemption oyununda yer alsa da, oyuncular Red Dead Redemption 2’de Meksika’ya gitmeye çalışırlarsa görünmez bir duvara çarpacaklar. Ancak bu, adanmış oyuncuları denemekten alıkoymadı, oyunda aslında Meksika’ya girmenin bir yolu olduğunu keşfettiler. Meksika, Red Dead Redemption 2’de haritada görünüyor, bu yüzden oyuncular uzun zamandır bölgenin DLC’de yer almasını bekliyorlardı. Bununla birlikte, Rockstar Games o zamandan beri Red Dead Online’a odaklanmayı seçti, bu da Red Dead Redemption 2 için herhangi bir Single Player DLC’nin muhtemelen asla gelmeyeceğini gösteriyor. Buna rağmen, Meksika, bir hata sayesinde RDR2’de hala ziyaret edilebilir. Meksika, Red Dead Redemption oyuncularının umduğu gibi olmayabilir.

Red Dead Redemption 2’nin Meksika Glitch’i Açıklaması

Bu RDR2 Glitch ilk olarak YouTuber ZacCoxTV tarafından keşfedilmiş görünüyor. Bu Meksika Glitch’den yararlanmak için, oyuncuların Red Dead Redemption 2’nin ana hikayesini geçmesi ve New Austin’e seyahat edebilmesi gerekiyor. Özellikle, oyuncuların Coronado Denizi boyunca en batı noktasına gitmeleri gerekiyor. Orada, kıyı şeridindeki bir kayanın sağına nişan alarak atlarına binmek zorunda kalacaklar. Oradan atlarıyla Meksika’ya gidebilir ve kırları kendileri görebilirler. Oyuncular oyunu yendikten sonra Meksika’ya vardıklarında yapacak pek bir şeyleri kalmıyor. Oyuncular ilk oyundan itibaren Presidio’yu ziyaret edebilirler, ancak herhangi bir görev veya ilgi çekici başka bir şey yoktur.Oyuncular haritadan çok uzaklaşırsa boşluğa düşer ve ölürler. Meksika’nın varlıklarının hurdaya çıkarılmış DLC planlarına dahil edilip edilmediği veya Red Dead Redemption 2’nin açık dünyasının görünümünü korumak için orada olup olmadıkları belirsiz. Sebeplerden bağımsız olarak, Red Dead Redemption 2’nin ana hikayesini bitirdikten sonra Meksika’ya gitmek eğlenceli bir Glitch olabilir. Çok fazla olmasa da, oyuncuların ilk oyunda gördüklerini tekrar görmek güzel bir hatırlatma ve oyuncuların Presidio’yu kendileri görmesi eğlenceli olabilir.