Orijinal Red Dead Redemption haritasının büyük bir kısmı, Red Dead Redemption 2’nin sonunda açıldı ancak oyuncuların yine de Meksika’ya geri dönmelerine izin verilmedi – en azından, bunu yapmak için glitchler ve hileler kullanmadan. Bununla birlikte, Rockstar Games’in Red Dead Redemption 3 üzerinde çalışmaya başlama zamanı geldiğinde, oyuncuların bu kez sınırı geçebiliyor olması iyi olur. Aslında, Meksika (orijinal Red Dead Redemption’da tanıtılan bazı karakterlerle birlikte) RDR3 için mümkün olan en iyi ayar.

Rockstar resmi olarak RDR2’nin devamının geleceğini söylememiş olsa da, oyuncular Red Dead Redemption 3’ün neredeyse kesin olduğunu biliyorlar. Bununla birlikte, orijinal Red Dead Redemption hikayesi, Vahşi Batı döneminin sonlarına doğru geçtiğinden, geliştiricilerin ya geçmişe geri dönmesi (Red Dead Redemption 2’de olduğu gibi) ya da aşağı yukarı aynı zaman diliminde başka bir hikaye yaratmaları daha olacak gibi. Neyse ki, her iki oyunun hikayesine adını kazımış olan ve RDR3’de de devam edilebilecek mükemmel bir karakter var ve o oyuncu hakkında daha fazlasını öğrenmek için çok heyecanlı olabilir.

john marston

John Marston, Landon Ricketts ile Meksika’ya geldikten kısa bir süre sonra tanıştı. RDR2’de Arthur, bir kez sigara kartını almış olmasına rağmen, Ricketts ile hiç tanışmadı. Red Dead Redemption 2’de Ricketts’in istismarlarına birçok referans var, ancak oyuncular onunla asla kendileri karşılaşmaz. Bu sırada ne yapıyordu? John’un Meksika, Chuparosa’daki bir poker masasında Ricketts’le karşılaştığı göz önüne alındığında, haydut uzun süredir orada saklanıyor olabilir. Red Dead Redemption 3, hem orijinal Red Dead Redemption hem de RDR2 için teğetsel bir hikaye olarak hareket edecekse, oyuncuların Landon Ricketts’i Meksika’da seyahat ederken takip etmelerine izin vermek, bunu yapmanın mümkün olan en iyi yolu olabilir.

RDR3’ün Ana Karakteri Landon Ricketts Olmalı

screenrant.com

Red Dead Redemption 3’te Landon Ricketts, Rockstar’ın Vahşi Batı versiyonunu tespit eden birçok çeteden ya da yasadan kaçıyor olabilir. Bir giriş görevi olarak The Butcher Brothers’ın aile üyelerinden (RDR2’deki sigara kartına göre Ricketts’in vurularak öldürüldüğü söylenir) kaçtığını gösterilebilir veya hatta olayları başlatan aynı Blackwater fiyaskosundan başlayabilir. Red Dead Redemption 2 – Red Dead Redemption lore’a göre Ricketts, Van der Linde çetesinin bir üyesi olmamasına rağmen orada da bulunuyordu. Bununla birlikte, çetenin eylemleri Ricketts’in soygunla suçlanmasına neden olursa veya sadece çapraz ateşe yakalandıysa, tüm Red Dead Redemption karakterlerinin kaderlerini birbirine bağlamanın ilginç bir yolu olacaktır.

Varış nedeni ne olursa olsun, Red Dead Redemption 3, Meksika’da bu sefer Landon Ricketts’i mercek altına alabilir ve oyuncuların Escalera, Casa Madrugaga ve El Matadero’daki mağaralar gibi orijinal Red Dead Redemption’dan hatırladıkları yerlere yaptığı yolculuğu takip edebilir. Ricketts, Red Dead Redemption zamanında Batı’daki en tehlikeli kanun kaçaklarından biri olarak hatırlandığı için, oyuncuların bu maceraları kendileri görmesi ve deneyimlemesi güzel olurdu. Albay Agustin Allende gibi orijinal oyunun hikayesinin yalnızca Meksika bölümünde bulunan diğer karakterler de harika yardımcı karakterler oluşturabilir.

Red Dead Redemption serisiyle zamanda ilerlemek için pek iyi bir neden yok, ancak geçmişte de çok ileri gitmeye de gerek yok. RDR3, Red Dead Redemption 2’nin teğetsel bir yan hikayesi olarak hareket etseydi mükemmel olurdu; Van der Linde çetesinin eylemlerinin yalnızca kendi hayatlarını değil, etraflarındaki herkesin hayatını – Batı’daki en tehlikeli kanun kaçağı bile – nasıl etkilediğini gösterse oyuncular eminim zevkten dört köşe olurdu.