Rockstar Games, Crackdown 2 geliştiricisi Ruffian Games’i satın alıp stüdyoyu da kanatları altına alarak Rockstar Dundee adı altında yeniden markalaştırmış görünüyor. Haber, The Gamer’ın satın alma ve isim değişikliğini onaylayan bir dizi Şirketler Evi listesinin belirttiği bir rapor sayesinde geldi. Rockstar Dundee’nin sayfası, 6 Ekim 2020’de 10 büyük başvuru listeledi, bu başvurular arasında isim değişikliği, kayıtlı adres değişikliği, şirketin önemli kontrolünü üstlenen Take-Two Interactive Software ve stüdyonun yöneticisi olarak onaylanan bir dizi yeni çalışan yer alıyor.

Stüdyo başkanı Gary Liddon ve Kreatif Direktör Billy Thomson 2008 yılında Ruffian Games’in kurucularından, ancak stüdyoda yönetici olarak konumlarının durdurulması ve önemli kontrol kaybına işaret eden başvurular ile her ikiside satın alım sonrasında şirketi bırakmış gibi görünüyor. Resmi Ruffian Games hesabından Ekim 2019’da yayınlanan bir tweette, “@RockstarGames için belirsiz başlıklar” üzerinde çalıştıkları belirtildi. Bu, Ruffian Games’in Rockstar ile en az bir yıldan beri çalıştığını ve yayımcıyı resmen özümsediğini işaret etti. Rockstar’ın bu Dundee dönüşümün nedenini kimse tahmin edemiyor. Ancak Rockstar’ın gelecekteki oyunları üzerine çalışacağı görülüyor.

Ruffian, Crackdown 2’nin yanı sıra Kinect Star Wars, Halo: The Master Chief Collection ve Crackdown 3’te çalışmıştır. Rockstar’dan Dundee şubesinin ne gibi sorumluluklar gerektireceği ile ilgili resmi bir açıklama yok.

Kaynak: IGN – Jordan Oloman