05 Şubat 2020 günü yaptığımız haberde Dan Houser’in 11 Mart günü, yani bugün şirketten ayrılacağını duyurmuştuk. Take-Two Interactive’in de açıklamasını sizlerle paylaşmıştık. Bugün, 11 Mart. Bugün, Dan Houser şirketten ayrılıyor.
https://www.gtamulti.com/forum/rockstar-games/rockstar-games’in-kurucu-ortagi-dan-houser-11-mart-gunu-sirketten-ayriliyor!/

Bugün Dan Houser’in günü. Tüm dünyadaki hayranlarınıza çok güzel çocukluk yaşattığınız için minnettarız. Geçmişten günümüze hala çok severek ve çok eğlenerek oynadığımız oyunların birçoğunu sizin sayenizde oynuyoruz. Bizler için, dünyadaki tüm oyuncular için yarattığınız oyunlar için teşekkür ederiz. Kesinlikle özleneceksin Dan, seni seviyoruz.

Dan Houser kimdir?

Dan Houser, İngiliz video oyunu yapımcısı, yazar ve seslendirme sanatçısıdır. Ayrıca Rockstar Games’in yaratıcı kurucu ortağı ve başkan yardımcısıdır. Houser, video oyunları üretmenin yanı sıra, Bully, Red Dead Redemption ve Max Payne 3’ün lideri olan Rockstar Games’in baş yazarıdır. Rockstar Games’in önemli oyunlarının senaryosu kendisine aittir.

Take-Two Interactive açıklamıştı:

2019 baharında başlayan uzun bir aradan sonra, Rockstar Games’in Yaratıcı Başkan Yardımcısı Dan Houser, şirketten ayrılacak. Dan Houser’in son günü 11 Mart 2020 olacak. Katkılarından dolayı kendisine minnettarız. Rockstar Games, eleştirmenlerce en beğenilen ve ticari olarak başarılı oyun dünyalarından bazılarını, tutkulu hayranların küresel bir topluluğunu, şimdiki ve gelecekteki projelere odaklanan inanılmaz yetenekli bir ekip oluşturdu.

Bugün 11 Mart 2020, Rockstar Games’in kurucu ortağı ve başkan yardımcısı Dan Houser şirkete veda ediyor. Bizlere Grand Theft Auto serisinden güzel anılar biriktirmeyi sağlayan, güzel çocukluk yaşatan Dan Houser, artık olmayacak. Bu vedaya birçok GTA oyuncusu olarak üzülsek de GTA 6’da katkısı olmuş mudur ya da GTA 6’yı tamamlayıp mı gidiyor, soruları aklımızın bir ucunda. Güle güle Dan Houser.

Dan Houser’in yapımında büyük emeği geçtiği oyunlar: