Dün, Twitter yayınları aracılığıyla, Rockstar Games’in kısa süre önce COVID-19’un etkisi nedeniyle açık söylemek için mücadele eden bir video oyunu müzesine yardım ettiğini öğrendik.

Birleşik Krallık’ta, Sheffield’da bulunan Ulusal Video Oyunu Müzesi, tamamen sevgili sanal dünyalarımızı kutlamaya adanmış bir müzedir ve genç video oyunu yaratıcılarına yönelik uygulamalı sergiler, atölyeler ve eğitim programları sunmaktadır.

Şu anda dünyanın dört bir yanındaki çoğu kişi gibi, NVM de pandemi nedeniyle kapılarını tamamen kapatmak zorunda kaldı ve tüm ücretlerini ziyaretçilerden kesti. Geçen ay 80.000£ hedefiyle güvenliği için para toplamak amacıyla bir kampanya oluşturdu.

Birçok sektörün bağışlardan dolayı, en çok da Rockstar Games sayesinde hedeflerine ulaştılar ve şimdiye kadar 130.000 £ kazandılar. Bu da yaza açık kalmalarını sağlayacak!

Ulusal Video Oyunu Müzesi’nin Rockstar Games’e teşekkürü:

“Size ne kadar teşekkür etsek azdır @RockstarGames!

Son bağışınız bizi #SaveTheNVMuk’a ilk bağış toplama hedefi üzerine itti ve İngiltere oyun mirasının geleceği için bizi inanılmaz derecede mutlu etti.

İngiltere’de video oyunlarının zengin ve çeşitli kültürünü kutlamaya adanmış tek yer olan bu eşsiz ve harika müzenin, gelecek nesil yetenekli oyun yapımcılarına ilham verirken ziyaretçileri heyecanlandırıp eğitmeye devam edebilmesi çok önemlidir.

Rockstar, hayır kurumlarına katılmalarıyla bilinen bir şirkettir ve bu, özellikle bu zorlu günlerde destek olması gerçekten harika bir jesttir.

NVM’nin kampanyası devam ediyor ve aynı zamanda destekçilerini ve çocukları eğlendirmek için evlerinde çalışırken bir sürü etkinlik ve canlı yayın yapmaktalar.”

Kaynak: GTANet