Rockstar Games’in Grand Theft Auto V’inin kısmen GTA Online’ın popülaritesi sayesinde eşi görülmemiş başarı düzeylerine ulaştığı bir sır değil. 2013’teki son nesil konsollarda ilk çıkışından bu yana, oyun sürekli olarak dünya çapındaki satış listelerinde ilk on arasında yer aldı ve yakında gelen gelişmiş bir sürümle birlikte herhangi bir zamanda duraklama belirtisi göstermiyor. Ancak bu, serinin birçok hayranının Rockstar’ın tek oyunculu GTA deneyimleri yapmayı yeniden keşfedip keşfedemeyeceğini merak etmesine neden oldu ve GTA V için gelen popüler taleplere rağmen tek oyunculu DLC için adım atılmadı.

İyi haber şu ki, GQ’ya konuşan tasarım prodüksiyonu yöneticisi Tarek Hamad’a göre Rockstar gelecekte tek oyunculu GTA hikayelerini “kesinlikle” işleyecek. Aynı röportajda tasarım direktörü Scott Butchard, GTA Online’ın solo oyunu da yanında sunan Cayo Perico Heist güncellemesinin, Rockstar’ın çok oyunculu deneyimlerin yanı sıra tek oyunculu deneyimler yapma isteğini gösterdiğini de sözlerine ekledi.

GTA Online’a daha fazla tek oyuncu içeriği enjekte edeceğiz gibi duruyor. Birlikte oynamak isteyen takımlara ve oyunculara saygı duymak istiyoruz. Ancak aynı zamanda tek başına oynamayı seven oyuncuların da onlar ile aynı şekilde geçerli bir deneyim elde etmelerine izin vereceğiz. İkisinin de kendisine göre avantajları var.

Scott Butchard