VR, ilk çıkışından beri bizleri hayrete düşüren, kendimizi oyunu yaşıyormuşuz gibi hissetmemizi sağlayan olay.

Rockstar Games ise, aynı şekilde bizi kendine aşık eden, oyunlarında canlılığı birebir hissettiğimiz yapımları ortaya çıkaran firma.

Peki, bu ikisi birleşseydi, bizi ne beklerdi?
Bu sorunun cevabını aslında metro.co.uk’dan biraz aldık. L.A. Noire: The VR Case Files oyunu, bize gerçekliği yansıtmak ile kalmadı, kendimizi eski zamanda geçen bir dedektifmişiz hissini oturttu.

Bu oyunun arkasındaki geliştirici stüdyo, bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre, Grand Theft Auto V ve Red Dead Redemption 2 yapımcısı Rockstar Games için AAA bir açık dünya oyununun adımlarını attılar.

Açıklamada: “İyi görülen L.A. Noire: The VR Case Files’ın bitirilmesinin ardından, Rockstar için yeni bir AAA açık dünya oyunun VR’ı için hazırlanıyoruz. 2020 ile birlikte, Rockstar ile yedi yıldır çalışmamızı kutluyoruz. Aynı şekilde, harika gelecek olan bu proje hakkında konuşmak için çok heyecanlıyız.”

Bu gizli projenin ne olacağı belli değil ve listelenen iş başlıkları herhangi bir ipucu vermiyor. Yine de, “animasyon uzmanlığı” için alınan kişilere, projede: “karakterler ile, araçlar ile, silahlar ile ve genel olan animasyonlar ile” çalışılacağı söyleniyor.

Açıklamaya göre bunu “yeni” bir proje olarak görüyoruz dediler ama bu oyunun tamamen yeni bir oyun mu yoksa var olan bir oyunun VR haline mi değiştirileceği bariz değil. AAA bir açık dünya olarak açıklandığına göre, bu Rockstar’ın büyük oyunlarından herhangi birisine uygulanabilir. O yüzden hâlâ bir şeyler söylemek için erken.

Gerçi, hâlâ büyük bir soru kafamızda var. Bu gizemli VR oyunu için haberleri GTA6 için alacağımız doğru haberlerden önce mi alacağız, sonra mı? Bekleyip görmek dışında bir seçeneğimiz yok.