Günümüzde herkesin “cosplay” kavramının ne demek olduğunu bildiğini varsayıyorum. Bu tür etkinliklerde, cosplayer -yani kostümü giyecek kişi- TV şovu, film, anime veya video oyunundan favori bir karakter alır ve hatta fandomlarını ve hayranlıklarını belirtmek adına bir süre onlar gibi davranır. Sanırım bir karaktere ne kadar çok taptığınızı veya onlarla özdeşleştiğinizi göstermenin harika bir yolu olduğunu düşünüyorum.

Son birkaç büyük Rockstar oyunu nispeten geniş bir giyim yelpazesine sahip (ve yeterince iyi şeyler olmasa bile, insanlar yaratıcı olabiliyor.) olduğundan ve bu nedenle bazı hayranlar istedikleri başka bir karakter veya kişiden esinlenerek Red Dead veya GTA Online karakterlerini yapmaya çalışıyorlar.

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca hem Twitter’da hem de Reddit’te çok ilginç girişimler gördük ve hemen arkasından şu soruyu sorduk: Rockstar neden oyuncuların ortaya çıkardığı bu güzel paylaşımlardan bazılarını sergilemiyor? GTANet üzerinden derlediğimiz haberin detaylarına şöyle bir göz atalım.

RDR2’deki Scooby Doo Çetesi

Eğer siz de küçükken sıkı bir Scooby Doo hayranıysan bu görsele bayılacağından eminiz! “RedDeadFashion” alt başlığı yaratıcısı, ya da Rockstar topluluğunda bilinen adıyla Zoobs bu efsane çizgi filmi oyuna uyarlayarak eski ekibi yine bir araya getirdi.

Overwatch 2 Ashe’in RDR2 Uyarlamalası

Reddit üyesi Powerlato, görünüşe göre “yanlışlıkla” Overwatch’den Ashe kahramanına oldukça benzeyen bir karakter yaptı! Madem bu karakteri yaptınız, birilerinin de artık B.O.B’yi veya tüm Deadlock çetesini yeniden yaratması gerekiyor… İyi şanslar.

GTA V’de Frank Ocean’ın “Blond” albümünün pozu

GTAForums üyesi “LL Cool L” Frank Ocean’ın “Blond” albüm kapağının GTA Online karakteriyle olan oldukça güzel bir versiyonunu yaptı. Basit bir şey olduğunu düşünebilirsiniz, ancak oyunda böyle bir şeyi gerçekleştirmek çok havalı duruyor.

GTA V’de Breaking Bad’den Walter White

Aslında bu yapılması zor bir şey değil gibi. Biliyorsunuz, oyunda çölde bulunan meth laboratuvarları, meth satışları vs. bize çok yabancı bir konu değil. “@yamada_tarou211” rumuzlu Twitter kullanıcısı oldukça havalı duran bir fotoğraf çekimi paylaştı. Oyundaki karakter yaratma seçenekleri ve imkanlar göz önüne alındığında gerçekten güzel bir iş çıkartmış.

RDR2’de Hitman Oyunundan Agent 47

Reddit üyesi “captsplatter” RedDeadFashion alt başlıklarından birisinde yayınladığı görselde Hitman oyunlarından tanıdığımız Agent 47’nın saldırıya ve öldürmeye hazır görünen bir pozunun RDR2′ de inanılmaz bir rekreasyonunu yayınladı. Diana’nın muhtemelen Agent 47’nın iletişim kurmadan gerçekleştirdiği görevlerden sonra hayatta kalmasını umduğu çok farklı zamanları anlatıyor bize…

GTA V’de Life is Strange’den Chloe Pierce

Çok bariz belli, bu tamamen kişisel bir seçim değil mi? (spoiler – Ben büyük bir Life is Strange hayranıyım!) GTAForums üyesi “Veltrum” bu modu denemek için oyunda büyük yeri olan ve GTA V’de sadece bir tane bulunan deniz fenerine gidip bizlerle bir kare paylaştı. Arkadaki kayalar, dalgalar, deniz feneri ve daha da önemlisi Chloe… Aynı Arcadia Bay’deymiş gibi hissediyorsunuz.

RDR2’de The Techno Viking

The Techo Viking, 2000’lerin ortalarında mutlak bir sansasyon yaratmış ve YouTube’daki en eski viral videolardan biriydi. Aslında bunu görünce biraz şaşırmıştım. Çünkü yıl oldu 2020, bu adamı kimsenin hatırlayacağını düşünmüyordum. Eh, beni yanıltan kişi Reddit üyesi “Hymoller” oldu. Bunu yaparak da epey güzel iş çıkartmış.

Topluluk içerisinde çok, çok daha fazlası var; ama hepsini yazmaya kalksak yaklaşık 10 makaleye ihtiyacımız olacağını düşünüyorum. Bu yüzden, bu tarz içeriklere göz atarken en çok ilgi görenlerden ve ciddi manada beğendiklerimizden birkaçını seçmek durumunda kaldık. Tüm Topluluk üyelerine emekleri için teşekkür ederiz.

Kaynak: GTANet.com