Bilindiği üzere Agent oyunu, Rockstar Games tarihinin en gizemli oyunudur. Uzun süre hakkında çok konuşulsa da oyuna dair herhangi bir tanıtım videosu olmayıp, sessiz bir şekilde iptal edilmesi hayranları tarafından merak uyandırdı. Agent’ın konusu hakkında tek bilinen, oyunun 1970’li yılların Soğuk Savaş’ında geçen, isminden de anlaşılacağı üzere ajan temalı, gizlilik ve aksiyon oyunu olacaktı.

Rockstar North tarafından geliştirilip Rockstar Games tarafından yayınlanacağı bilinen Agent oyunu, ilk kez 2009 yılının haziran ayında duyurulmuştu. Duyuruluşunun ardından hakkında başka hiçbir şey yayınlanmadan sessizliğe çekildi. 2013 ve 2017 yıllarında marka haklarının yayınlanmasıyla zaman zaman varlığını hatırlatsa da 2018’in kasım ayında resmi olarak iptal edildiği açıklandı. Ancak, 2018’in kasımından itibaren 2021’in ekimine kadar Rockstar Games’in resmi sitesinde, “Rockstar Games Oyunları” listesinde yer almaya devam etti.

Projenin iptal edilişinin ardından Rockstar Games sitesinde yer almaya devam edişi, haliyle hayranlarının merak etmelerine devam etti. Rockstar Games’in Agent’ı, 2021’in ekiminde sitesinden kaldırmasıyla oyunun artık gündeme gelmeyeceğinin haberini de vermiş oldu.