Gün geçmiyor ki resmi açıklama olmadan GTA 6 hakkında yeni bir bir söylenti orta atılmasın. Ancak, bu seferki söylenti doğrudan GTA 6 ile ilgili olmayıp, Amerikalı ünlü rap ve hiphop sanatçısı Snoop Dogg’dan geliyor. Geçtiğimiz gün Rolling Stone Music Now Podcast’ine konuk olan Snoop Dogg 29 Ekim’de yayınlanacak röportajda, arkadaşı Dr. Dre’nin yaklaşmakta olan yeni bir Grand Theft Auto oyunu için yeni müzikler üzerinde çalıştığını iddia ederek spekülasyonları alevlendirdi:

“I do know [Dr. Dre] is in the studio… I do know he’s making great f***ing music. And some of his music is connected to the GTA game that’s coming out. So I think that that will be the way that his music will be released, through the GTA video game.”

Kaynak: IGN’den Petey Oneto

“[Dr. Dre]’nin stüdyoda olduğunu biliyorum… Harika müzik yaptığını biliyorum. Ve yaptığı müziğin bir kısmı, çıkacak olan GTA oyunuyla bağlantılı. Bu yüzden onun müziğinin GTA video oyunu aracılığıyla piyasaya sürülme şeklinin bu olacağını düşünüyorum.”


Ne Snoop Dogg, bu GTA hakkında açıklayıcı konuştu, ne de Rockstar Games bu konuda resmi bir açıklama yaptı. Peki bu hangi GTA olabilir? GTA Trilogy’nin yeniden düzenlenmesi mi, yeni bir GTA Online güncellemesi mi, yoksa GTA 6 mı?

Dr Dre ve Grand Theft Auto denilince akla şüphesi Grand Theft Auto: San Andreas gelmekte. Özellikle bir nesil onu GTA San Andreas’taki parçaları ile tanıdı. Dr. Dre’yi geçtiğimiz sene GTA Online için çıkarılan büyük güncelleme olan The Cayo Perico Heist ile konuk oyuncu olarak görsek de bu, GTA San Andreas’taki etkisinin yanında çok küçük kalır.

Elbette, 11 Kasım’da piyasaya sürülecek GTA Trilogy: Definitive Edition ve GTA 5 hala 2022’de yeni nesil konsollarda geliyor. Dre’nin bu müzik çalışması, GTA Trilogy’nin remastered sürümü veya yeni nesillere gelecek GTA 5 için yeni bir güncelleme olabilir. Bir de Rockstar Games’in, GTA IV’den de bildiğimiz gibi oyun müziklerindeki telifleri yenilemek yerine müzikleri kaldırmaları ve yerlerine yeni parçalar eklemesi, Snoop Dogg’un “Yeni GTA” dediği, GTA Trilogy: Definitive Edition olabileceği ihtimalini de göstermektedir. Nihayetinde, Rockstar Games bu remastered sürümü yayınlarken, oyunların yeni sürümleri için orijinal radyo istasyonu müziklerinin ne kadarının lisanslandığı veya herhangi bir müziğin değiştirilip değiştirilmediğinden henüz bahsetmedi. GTA Online: The Cayo Perico Heist demişken, Dr. Dre’nin yeni bir GTA Online güncellemesinde yeniden, yeni müzikleri ile boy göstereceği ihtimalini de düşünebiliriz.

Resim: Dexerto’dan Michael Gwilliam

Belki de bu ihtimalleri bir köşeyi atıp, Snoop Dogg’un bahsettiği yeni Grand Theft Auto oyununun GTA 6 olduğunu varsayarak yeniden umutlanabiliriz. Ne olursa olsun, GTA’da Dr Dre’yi yeniden dinleyebilmek harika olacak. Bu yüzden bu GTA 6’nın yakında çıkacağına dair bir işaret olmasa bile, en azından yolda iyi bir müzik olduğunu biliyoruz.