Şu ana kadar GTA 6 hakkında bildiğimiz birtakım iddialar var. Şimdilik kaynağı resmi olan söylentiler: Take Two’nun harcama raporuna göre oyunu 2021’den önce göremeyecek olmamız ve Bloomberg yazarı, video oyun direktörü Jason Schreier’ın “oyunun daha yapım aşamasında olduğunu” söylemesi.

Bu iddialarla birlikte oyunculardaki merak iyice artmış durumda, her geçen gün GTA 6 hakkında yeni bir komplo teorisi çıkmakta. (Bazı teorilere sitemizde yer vermiştik.)

Kimi zaman yeni karakterler, oyunun geçeceği yerler hakkında etrafta birçok söylenti dolaşıyor. Hangisi gerçek veya hangisi değil tabi ki bilemeyiz, ancak GTA V gibi belki de yapım ücreti olarak dünyanın en pahalı oyunundan sonra GTA 6’nın yapımsal açıdan hangi boyutlara ulaşacağını tahmin etmek gerçekten güç.

Şu bir gerçek ki GTA V’in ulaştığı başarıyı yinelemek, hatta geçmek Rockstar Games için bile güç. Satış rakamı, oyunun maliyeti, online sunucuları, oyunun oynanışını sağlayan fizik motoru gibi etmenler dışında da oyunun senaryosu ve içindeki karakterler de GTA V açısından ayrı bir başarı konusu. Ve GTA V’teki ana karakterler de (Michael, Franklin, Trevor) özellikle de Trevor, oyuncular tarafından çok sevilmişti.

Geçtiğimiz günlerde GTA V’in Trevor’ı Steven Ogg, Looper sitesine verdiği röportajda oyunculara net olarak seslendi. Ve kendisinin deyimine göre Trevor Philips karakterini gelecekte herhangi bir oyunda göremeyeceğiz.

“Ben video oyunlarını takip etmiyorum, Rockstar’ın ne yaptığını da bilmiyorum. Ama bildiğim bir şey var ki GTA serisinde ana karakterler sadece bir defa görülür. Bu yüzden GTA 6’da GTA V’teki karakterleri geri getireceklerini sanmıyorum.”

Looper sitesiyle yaptığı söyleyişide Steven Ogg, diğer rol aldığı diziler (The Walking Dead, The Tick, Snowpiercer) hakkında da konuştu, oyuncu olmak isteyen gençlere tavsiyeler verdi. Röportajın tamamına Looper’dan ulaşabilirsiniz.

Onun dışında, söylentilere göre şimdilik geri dönmesi düşünülen karakter Sammy Bottino. Zira GTA IV oyununda da GTA V’te de görülmüştü ve gizemli bir karakterdi. Söylentilere göre GTA 6’da da kendisini görebiliriz.

Kaynak: gta.fandom.com/wiki