Geçtiğimiz hafta duyurusu yapılan, Franklin ve Chop’u tekrar görünce hayranlarını sevindiren GTA Online: The Contract, çok sevdiğimiz karakterlerle birlikte yeni radyo istasyonları ve müzikleri Los Santos’a getiriyor. GTA Online’a, zaten mevcut olan iki hip-hop müzik radyo istasyonlarına özel yeni şarkıların da dahil olduğu, oldukça kalabalık yeni bir müzik dizisi geliyor. Dr. Dre’den özel yeni müzikler ve daha fazlası, 15 Aralık’ta The Contract güncellemesi ile geliyorlar.

ROSALÍA ile Arca’nın sunacağı, tamamen yeni bir radyo istasyonu olan MOTOMAMI Los Santos, Caroline Polachek’den Daddy Yankee, Mr. Fingers ve Aventura gibi sanatçılara kadar her türlü şarkıyı ve ROSALÍA’nın yakında çıkacak olan MOTOMAMI albümünden ilk parçası, “LA FAMA” with The Weeknd’i, Arca’dan parçaları ve Keinemusik tarafından üretilen Bad Gyal ve çok daha fazlasını GTA Online oyuncuları için çalacak.

Zaten mevcut olan iki radyo istasyonunun şarkılarına da büyük bir güncelleme geliyor. Radio Los Santos’a, Big Boy, Hit-Boy’dan parçalar da dahil olmak üzere bir dizi özel yeni müzikler, Freddie Gibbs, Pusha T, yapımcılığını Kenny Beats’in yaptığı TiaCorine, Rich the Kid, Offset, Mozzy’nin YG’nin yanı sıra Saweetie, Future, Tyler, The Creator, Kodak Black ve diğerlerinden müzikler geliyor.

Ayrıca, Nez tarafından üretilen Schoolboy Q’nun yepyeni parçası “Let’s Get It”in ilk gösterimi Radio Los Santos’ta çalacak. Radyoda çalan yeni parçaya ek olarak, EP’de de yer alan yeni bir Nez parçası olan “You Wanna”, resmi CircoLoco Records USB koleksiyonunda ve “Let’s Get it” içeren ikinci USB’de bulunabilecekler. EP’nin üçüncü parçası, Moodymann ve Gangsta Boo’nun yer aldığı Nez’in “Freaks”i, geçen yaz Los Santos Tuners güncellemesinin “Kenny’s Backyard Boogie Mix”inde yer alacaklar. EP, yeni yılın başlarında CircoLoco Records’ta yayınlanana kadar üç parçanın tümü yalnızca GTA Online’da dinlenilebilirler.

West Coast Classics’te DJ Pooh, Dr. Dre’nin şanlı kariyerini “Dre Day” ile anıyor – “The Next Episode” gibi klasik Dr. Dre kurgularını ve 2Pac, Snoop Dogg, Mary gibi efsanelerle yaptığı çalışmaları içeren bir devralma J. Blige, Blackstreet, Ice Cube, Nas ve JAY-Z’nin yanı sıra Dre’nin bazı arkadaşları ve iş ortakları da telefonla radyo programlarına katılabilecekler.

Bunlara ek olarak, West Coast efsanesi Dam Funk, Los Santos için klasik g-funk sesine yeni bir bakış açısı getiriyor ve hepsi GTA Online: The Contract‘daki en son hikayenin bir parçası olarak çıkış yapmaya hazırlanıyorlar.