GTAMulti.com - Türkiye'nin Türkçe GTA Sitesi

Red Dead Redemption GOTY & Undead Nightmare TR Yama (Xenia, Ryujinx & Yuzu)

Başlatan CriminaL277, 19 Temmuz 2023, 23:33:57

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CriminaL277

Emeği Geçenler:

Çeviri aracı, font ve Xenia versiyonuna klavye + fare desteğini veren: Deftones™

Ryujinx ve Yuzu versiyonlarının fontu için teknik destek veren: Xaltrone

Ana oyundaki kumar oyunlarını yerelleştirenler: Adını beyan etmek istemeyen 2 dostum.

Oyunlar tarafımca yerelleştirilmiştir.

İndirme Linkleri:

Xenia & Klavye + Fare Destekli Xenia İçin

Ryujinx & Yuzu İçin

Zip Dosyalarının Şifresi: criminal277_deftones

Sistem Gereksinimleri

Xenia

Önerilen:

• İşletim Sistemi: Windows 10 x64 veya üstü
  • İşlemci: AVX(2) destekli 4. nesil veya üstü i5/i7 64 bit x86 işlemci (CPU-Z ile kontrol edebilirsiniz)
  • Ekran Kartı: GTX 980 Ti/R9 390X veya üstü
  • RAM: 6GB veya üstü
  • Microsoft Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015, 2017 and 2019

Minimum:

• İşletim Sistemi: Windows x64 veya üstü
  • İşlemci: AVX(2) destekli 64 bit x86 işlemci (CPU-Z ile kontrol edebilirsiniz)
  • Ekran Kartı: Bu listeden Direct3D 12 veya Vulkan uyumlu bir ekran kartı
  • RAM: 4GB
  • 2017/2019 x64 Visual C++ Redistributable

Xenia Wiki'den alınmıştır.

Ryujinx

• İşletim Sistemi: Windows 10 x64 RS4 (Redstone 4, versiyon 1803) veya üstü
  • Ekran Kartı: OpenGL 4.5 veya üstü/Vulkan
  • RAM: 8GB
  • Microsoft Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015, 2017, 2019 and 2022

Ryujinx Wiki'den alınmıştır.

Yuzu

İdeal:

• İşlemci: Intel Core i9-13900K / AMD Ryzen 7 7800X3D
  • Ekran Kartı: NVIDIA Geforce RTX 3060 12GB / AMD Radeon RX 6700 10GB
  • RAM: 32GB
  • Microsoft Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015, 2017, 2019 and 2022

Önerilen:

• İşlemci: Intel Core i5-11400 / AMD Ryzen 5 3600
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1660 6GB / AMD Radeon RX 5500 8GB
  • RAM: 8GB veya üstü

Minimum:

• İşlemci: Intel Core i5-4430 / AMD Ryzen 3 1200
  • Ekran Kartı: Linux için NVIDIA GeForce GT 1050 4GB / AMD Radeon R7 240 4GB | Windows için NVIDIA GeForce GT 1050 4GB / AMD Radeon RX 550 4GB
  • RAM: 8GB veya üstü

Yuzu Wiki'den alınmıştır.

Yamanın Ryujinx Versiyonu İçin Kurulum Videosu

Projeye verdiği destek ve çektiği kurulum videosu için Mücahit Püren'e çok teşekkür ediyorum.

Notlar:

• Yamalar yalnızca Windows işletim sisteminde ve Xbox 360 emülatörü Xenia, Deftones™'in geliştirdiği klavye + fare destekli Xenia ve Nintendo Switch emülatörleri Ryujinx ve Yuzu'da çalışmaktadır. Konsollarda çalışmaz.

Yamanın Ryujinx ve Yuzu versiyonları yalnızca oyunun 1.0.3 versiyonunda çalışmaktadır. Oyuna nasıl güncelleme yapılacağını öğrenmek için Nintendo Switch emülatörleriyle PC'de oyanama rehberini veya zip dosyası içindeki "Beni Oku" adlı metin belgesini kontrol edin.

• Xenia versiyonlarında ana oyunda birkaç tane görevdeki at yolculuğu sırasında yapılan muhabbetlerin alt yazısı ve duraklatma menüsündeki Yabancılar alt menüsünde olan birkaç tane metin boş olarak veya cümlenin yarısı ekrana gelecek şekilde gözüküyor. Bu küçük hatalar dışında bütün metinler sorunsuzca gözükmektedir.

• Klavye + fare destekli Xenia versiyonuyla oynayacaksanız fare bakışı ne yazık ki çok rahat değil. Oyun içinde bulunan Ayarlar menüsündeki Yapılandırma alt menüsünden hedefleme modunu "Acemi" veya "Normal" yapıp otomatik nişan almayı etkinleştirmeniz tavsiye edilir. Fare hassasiyetini aynı menüden değiştirebilirsiniz.

• Xbox 360 kontrolcüsüne sahip değilseniz veya oyunu başka bir kontrolcüyle oynamak istiyorsanız Xenia versiyonunun zip dosyası içindeki "Diğer Tuş İkonları" adlı klasörde mevcut olan tuş ikonları dosyalarından istediğinizi kullanarak oyun içinde o tuş ikonlarının gözükmesini sağlayabilirsiniz. Kurulum detayları için zip dosyası içindeki "Beni Oku" adlı metin belgesini, görüntüler için konudaki Ekran Görüntüleri bölümünü kontrol edin.

• Xenia versiyonlarıyla ana oyunu oynarken haritada "W" ikonuyla işaretli ve Armadillo kasabasında olan "Menfaat Yere Şahitlik Etmeyeceksin" adlı Nigel West Dickens görevine başlamadan önce "Num +" tuşuna üç kere basıp emülatörün hızını 8.00x seviyesine yükseltin, ara sahne başlayınca da "Num *" tuşuna bir kere basıp emülatörün hızını varsayılan hızına geri getirin. Bunları yapmadığınız takdirde göreve girince sonsuz yükleme ekranıyla karşılaşabilirsiniz. Yamayla hiçbir ilgisi olmayan, Xenia ile ilgisi olan bir hatadır.

• Çok Oyunculu modları çevrilmemiştir.

• ISO dosyaları paylaşılmamıştır. ISO dosyalarını temin etmek tamamen kullanıcının sorumluluğundadır.

• Kurulum talimatları ve diğer bütün detaylar zip dosyası içindeki "Beni Oku" adlı metin belgesinde yazmaktadır.

Ryujinx & Yuzu Versiyonları Ekran Görüntüleri

Klavye + Fare Destekli Xenia Versiyonu Ekran Görüntüleri

Red Dead Redemption Ekran Görüntüleri

Undead Nightmare Ekran Görüntüleri

Xenia Versiyonuna Xbox Kablosuz Oyun Kumandası Tuşları Uyarlanmış Hâlinden Bir Görüntü

Xenia Versiyonuna Renkli DualSense Tuşları Uyarlanmış Hâlinden Bir Görüntü

Xenia Versiyonuna Renksiz DualSense Tuşları Uyarlanmış Hâlinden Bir Görüntü

Xenia Versiyonuna DualShock 4 Tuşları Uyarlanmış Hâlinden Bir Görüntü

Xenia Versiyonuna DualShock 3 Tuşları Uyarlanmış Hâlinden Bir Görüntü

Son düzenlenme: 14 Mayıs 2024, 15:45:53 CriminaL277

Cerberus.

Sanırım Undead Nightmare'in da Türkçe yaması var. Ellerinize sağlık gerçekten mükemmel bir çalışma. Xenia'nın sürümünü yükselttiniz mi peki? Önceki versiyon yamada eski sürümü vardı.

GTATurk geçmiş nicklerim:
- ismailykhayrani, IroniQ, Alchol, Graphic Violence, Cerberus

GERÇEKLERİ TARİH YAZAR TARİHİ DE
"GALATASARAY"

CriminaL277

Alıntı yapılan: Cerberus. - 25 Temmuz 2023, 18:02:48
Sanırım Undead Nightmare'in da Türkçe yaması var. Ellerinize sağlık gerçekten mükemmel bir çalışma. Xenia'nın sürümünü yükselttiniz mi peki? Önceki versiyon yamada eski sürümü vardı.

Çok teşekkür ederim. Evet, dediğim gibi hem ana oyun hem de onun yaması şeklinde. Xenia'yı güncelledik. Önemli güncellemeler gelirse yine yazılımcı arkadaşıma güncelletip zip dosyası içine koyabilirim.

KamilPanpa37

Ben RDR1'i Xenia Xbox 360 emülatörü ile yeni bitirdim, Xbox'ın emülatörü Xenia optimizasyon anlamında ''RPCS3 PS3'' emülatörüne bakarak çok daha akıcı bir deneyim sunuyor. Hatta CPU ve GPU kullanımı açısından oldukça stabil çalıştı sistemimi hiç yormadı, ben oldukça keyif olarak bitirdim. Hatta sistem performansını merak edenler için SS paylaşayım.  :)

RDR2'den sonra oynamak tabi aşırı tatmin etmesede John Marston'un Western hikayesini takip etmek açısından keyifliydi. Eğer RDR2'yi oynayıp daha ilk oyunu 13 sene boyunca benim gibi deneyim etmeyenlerdenseniz, Spoiler yemeden oynamanızı şiddetle tavsiye ederim, BlackWater bölümlerinden itibaren ''Sony exlusive'' oyunları gibi hikaye sunumlarına sahip. Rockstar ilk oyun ile sağlam temel atmış kesinlikle  :helal:

Onun da Türkçe yaması tamamlandığına göre, fırsat bulduğum yakın bir zamanda ''Undead Nightmare'' DLC'sine de başlamayı düşünüyorum.  :)

RAGE motorunu kullandığı için, şu ana kadar emülatör proğramlarında deneyim ettiğim en dataycı ve akıcı grafikli oyun RDR 1'di  :helal:

Eski Gta serilerinde olduğu gibi oyun aslında konsollara 30 fps dizaynı ile geliştirildiği için, 60 fps'i geçince oyun teknik anlamda sapıtmalar yaşıyor, hedefe kilitlenmeme, atın saçma sapan yerlere takılması, çatışmalarda kare hızının yükselmesinden ötürü düşmanların çok hızlı saldırması ve ana karakterin ise çok hızlı bir şekilde hasar alması ve bazı kapalı alanlardaki gaz lambala ışıkların anlamsız bir şekilde yanıp sönmesi vs... gibi sorunlar yaşıyordum.

Ben de çözüm olarak, oyunu ''RTSS'' proğramı ile açıp Frame Limiter'i 50 Fps kilitleyerek teknik anlamda çoğu sorununu çözdüm.

Bu arada forumda oynayacak arkadaşlara tavsiyem, kesinlikle Gamepad ile oynayın, gamepadiniz yoksa eğer, ''Virtual Controller'' proğramı ile oyunun xbox tuş şemalarını PC için kodlayıp, Klavye mause için optimize etmeniz gerekiyor ve bu da gerçekten uğraştırıcı bir iş.

Tabi ben Xbox 360 için hazır oluşturulmuş tuş şemasını indirsem de, sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için neredeyse üç,dört saat uğraştım, tabi her şeyi çözdüm derken, her yarım saatte  bir kere ''Virtual Controller'' sürekli olarak klavye Mause ile ilgili algılamama gibi sorunlar yaşatması da ayrı bir sinir bozucu bir durumdu. Ben bitirene kadar gerçekten biraz işkence çektim, klavyede 300 tane tuş olduğu için yanlış bir tuşa basmamdan ötürü ''Virtual Controller'' anlık olarak jolistik kol gibi kesilip oyunu tanımlayamıyor. :D

Onun için kesinlikle Jolistik kol ile deneyim edin. Rockstar ilerde Remake veya Remastered sürümlerini çıkartırsa PC'de bu tarz sorunlar ile uğraşmayız, o ayrı bir konu tabi. :)

Pc'de emülatör ile  oyun deneyim edecekseniz Jolistik kesinlikle bulundurun derim.

Son olarak, Criminal bey RDR1 için yapmış olduğunuz türkçe yamadan ötürü size ve türkçe yama konusunda desteklerini esirgemeyen bütün ekibinize içtenlik ile teşekkürlerimi sunuyorum. Sizin sayenizde RDR1 gibi efsane Rockstar klasiğini de full türkçe bir şekilde deneyim etmiş olduk. çok sağolun, varolun  :helal: 

DENEYİM ETTİĞİM SİSTEM ÖZELLİKLERİM

iŞLEMCİ: AMD RYZEN 7 2700X 3.70

RAM: 16 GB DDR4 3000 MHZ

EKRAN KARTI: GALAX GTX 1660 SÜPER 6GB 192 BİT GDDR6
[/b]
Son düzenlenme: 26 Temmuz 2023, 18:34:00 KamilPanpa37

CriminaL277

Alıntı yapılan: KamilPanpa37 - 26 Temmuz 2023, 16:22:21
Ben RDR1'i Xenia Xbox 360 emülatörü ile yeni bitirdim, Xbox'ın emülatörü Xenia optimizasyon anlamında ''RPCS3 PS3'' emülatörüne bakarak çok daha akıcı bir deneyim sunuyor. Hatta CPU ve GPU kullanımı açısından oldukça stabil çalıştı sistemimi hiç yormadı, ben oldukça keyif olarak bitirdim. Hatta sistem performansını merak edenler için SS paylaşayım.  :)

RDR2'den sonra oynamak tabi aşırı tatmin etmesede John Marston'un Western hikayesini takip etmek açısından keyifliydi. Eğer RDR2'yi oynayıp daha ilk oyunu 13 sene boyunda benim gibi deneyim etmeyenlerdenseniz, Spoiler yemeden oynamanızı şiddetle tavsiye ederim, BlackWater bölümlerinden itibaren ''Sony exlusive'' oyunları gibi hikaye sunumlarına sahip. Rockstar ilk oyun ile sağlam temel atmış kesinlikle  :helal:

Onun da Türkçe yaması tamamlandığına göre, fırsat bulduğum yakın bir zamanda ''Undead Nightmare'' DLC'sine de başlamayı düşünüyorum.  :)

RAGE motorunu kullandığı için, şu ana kadar emülatör proğramlarında deneyim ettiğim en dataycı ve akıcı grafikli oyun RDR 1'di  :helal:

Eski Gta serilerinde olduğu gibi oyun aslında konsollara 30 fps dizaynı ile geliştirildiği için, 60 fps'i geçince oyun teknik anlamda sapıtmalar yaşıyor, hedefe kilitlenmeme, atın saçma sapan yerlere takılması, çatışmalarda kare hızının yükselmesinden ötürü düşmanların çok hızlı saldırması ve ana karakterin ise çok hızlı bir şekilde hasar alması ve bazı kapalı alanlardaki gaz lambala ışıkların anlamsız bir şekilde yanıp sönmesi vs... gibi sorunlar yaşıyordum.

Ben de çözüm olarak, oyunu ''RTSS'' proğramı ile açıp Frame Limiter'i 50 Fps kilitleyerek teknik anlamda çoğu sorununu çözdüm.

Bu arada forumda oynayacak arkadaşlara tavsiyem, kesinlikle Gamepad ile oynayın, eğer gamepadiniz yoksa eğer, ''Virtual Controller'' proğramı ile oyunun xbox tuş şemalarını PC için kodlayıp, Klavye mause için optimize etmeniz gerekiyor ve bu da gerçekten uğraştırıcı bir iş.

Ben tabi Xbox 360 için hazır oluşturulmuş tuş şemasını indirsem de, sorunsuz bir şekilde çalıştırmam için neredeyse üç,dört saat uğraştım, tabi her şeyi çözdüm derken, her yarım saatte  bir kere ''Virtual Controller'' sürekli olarak klavye Mause ile ilgili algılamama gibi sorunlar yaşatması da ayrı bir sinir bozucu bir durumdu. Ben bitirene kadar gerçekten biraz işkence çektim, klavyede 300 tane tuş olduğu için yanlış bir tuşa basmamdan ötürü ''Virtual Controller'' anlık jolistik kol gibi kesilip oyunu tanımlayamıyor. :D

Onun için kesinlikle Jolistik kol ile deneyim edin.  :)

Son olarak, Criminal bey RDR1 için yapmış olduğunuz türkçe yamadan ötürü size ve türkçe yama konusunda desteklerini esirgemeyen bütün ekibinize içtenlik ile teşekkürlerimi sunuyorum. Sizin sayenizde RDR1 gibi efsane Rockstar klasiğini de full türkçe bir şekilde deneyim etmiş olduk. çok sağolun, varolun  :helal: 

DENEYİM ETTİĞİM SİSTEM ÖZELLİKLERİM

iŞLEMCİ: AMD RYZEN 7 2700X 3.70

RAM: 16 GB DDR4 3000 MHZ

EKRAN KARTI: GALAX GTX 1660 SÜPER 6GB 192 BİT GDDR6
[/b]

Güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Yamayı RPSC3'e çıkarmamızın sebeplerinden birisi de aslında Xenia'ya göre çok ama çok daha geride kaldığı içindi. Xenia kolay kullanımı, hafifliği ve performansı sebebiyle harikanın da ötesi bir emülatör benim gözümde.

Ben de RDR2'den RDR1'e geçenlerdenim, belki de eski oyunların âşığı olduğumdandır ama beni hiç rahatsız etmedi şahsen. Tabii ki daha az gelişkin ve aynı oyunun daha "light" versiyonunu oynadığım hissi vardı ama eski olmasından ziyade beni yılların bu oyunu eskitememiş olması etkiledi. Oyun bence hâlâ her şeyiyle taş gibi ve süper kaliteli. Tabii en sevdiğim oyun olunca belki hayranı olarak konuşuyorum ama bir de neden hayranı olduğuma bakmak lazım. :D

Acaba gözünüzden kaçmış olabilir mi? Yamayı verirken tamamen arkadaşımın yaptığı özel build Xenia'yı da yanında vermiştim. Onun sayesinde harici bir klavye + fare programı kullanmadan sadece verilen Xenia ile klavye + fareyle oynayabiliyorsunuz oyunu. Tek sorunu fare bakışının analogu taklit etmesinden dolayı rahat olmaması, ki onu da otomatik nişan almayla dengeleyebilirsiniz. Ama ideal deneyimin tabii ki de bir kontrolcüyle olduğu da gerçek.

Güzel yorumunuz için tekrardan teşekkür eder ve iyi oyunlar dilerim. Eğer söylentileri dolaşan Remake veya Remaster versiyonu gelirse çıkar çıkmaz yamayı ona da uyarlayacağımızın haberini de vermek isterim.

KamilPanpa37

@ CriminaL277 özel build Xenia'ya denedim ama bende Klavye ve mause tuşlarını yanlış eksen ile okuyor ve çoğu etkileşim tuşları da çalışmıyordu. Tabi tamamen benden kaynaklı bir sorun olabilir, Undead Nightmare DLC'sine oynayacağım geniş bir zaman da, en güncel versiyonunu tekrar indirip ayarlamaya çalışırım Criminal bey. Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.  :helal:

NOT DÜZELTME:Meğerse bitirene kadar ''Virtual Controller'' proğramı ile  boşuna uğraşmışım, Crimnal 277 detaylı kurulum rehberi yazmış, RDR1'i oynama heyecanı ile detaylı okumamıştım.  :D  Klavye + fare xenia güncellemesi ile klavye ve mause ile kaymak gibi oynanıyor, yani bundan önce yazmış olduğum kesinlikle Gamepad ile oynayın yorumunu kaldırıyorum, gamepad'e sahip olmazsanız bile RDR1'i Klavye mause ile rahat oynayabilirsiniz, tabi emülatörde başka oyunlar oynayacaksanız veya Gamepad'e alışkınsanız kesinlikle bulundurun o tamamen size kalmış, yapan kişi bunu sadece RDR1'e özel geliştirmiş.

Oyuna ayıracak 1 saat civarı zamanım vardı biraz test ettim, görev yaptım Klavye +Mause algıtında hiç bir şekilde kesilme ve bazı tuşları algılamama gibi  sorunlar yaşamadım. Klavye mause kurulumunu yaparken dosyaları xenia emülatörünün yanlış konumuna atmışım ondan dolayı klavye mause ayarlarını okumamış, yani şuan hiç bir sıkıntı yok, sıradan bir PC portuna sahip bir oyun gibi sorunsuz bir şekilde portlanmış adam kontrolleri.  :helal:

XBox 360 kontrollerini ve tuş atalamarını PC'ye kodlayan kişinin eline emeğine sağlık  :helal:  Bende bir kaç SS bırakıyım göstermek için.  :)
Binek üzerinde Oto Aim alması da aksiyon anlarında çatışmaya girerken mause ile çok çok daha büyük avantajlar sağlıyor.  :helal:

Son düzenlenme: 26 Temmuz 2023, 19:22:51 KamilPanpa37

Bilinmeyen Bey

Şu lanet oyunu bir PC'ye getiremedin Rockstar. Sadece Red Dead Redemption 2'yi oynayabiliyoruz. Çok iyi, bravo Rockstar..

Burada mükemmel bir yama olmuş @CriminaL277 , haritadaki mekanları bile Türkçe görebilmek çok iyi. Hele DLC'yi bile Türkçe oynayabilmek çok daha iyi. Helal olsun :helal:

KamilPanpa37

Remake veya Remastered sürümü geliştiriliyorsa PC'ye %1000 getirirler kaçışı yok. Hatta Undead Nightmare DLC'sini de dahil ederek bir kaç takım kozmetik kıyafetler, binekler ve silah skinleri falan ekleyip Gta 4 gibi Complete Edition etiketi ile paketleyip çıkartırlar diye düşünüyorum.

Bence ucuz yollu bir Remastered paketi yerine direk olarak RDR2 motoru ile Remake yapsalar çok çok daha mantıklı olur diye düşünüyorum. Malum RDR2'de John Marston'un Epilogue hikayesi için adamlar full bir şekilde RDR1'in haritasını ikinci oyuna tekrar aktarmışlardı.

Gta VI'yı daha duyurma gibi bir planları yoksa, RDR1'i Remake veya Remasted olarak daha cilalanmış grafikler ile piyasaya sürmeleri çok daha mantıklı olacaktır.

Sony bile Playstation exlusive oyunlarını PC için açtıysa, Rockstar'ın getirmemesi içn bir neden yok. Tabi RDR1 Remake olarak çıkartırlarsa yine aynı pazarlama taktiği ile PS5 ve Xbox Series x,s konsollarından yaklaşık bir sene sonra çıkartacaklarını düşnüyorum. Bir sene sonra da yine klasik bir şekilde PC'ye çıkışını gerçekleştirecektir.
Son düzenlenme: 27 Temmuz 2023, 18:15:05 KamilPanpa37

CriminaL277

https://twitter.com/RockstarGames/status/1688552977508806656?s=20

17 Ağustos'ta Nintendo Switch ve PlayStation 4 için bir port çıkacakmış. PC versiyonu duyurulursa yamayı yeni versiyona kesinlikle aktaracağız fakat konsol versiyonları için emeği çalacak kişi veya "örgütler" olduğu/olabileceği için herhangi bir çalışma yapmayacağız.

Yamaya bir güncelleme yapmıştım, sadece yayınlamadan önce Remastered versiyonun doğrulanmasını bekliyordum ve şimdi zamanı.

7 Ağustos 2023 Güncellemesi:

İstatistikler ve Yabancılar menüsündeki yazılar daha açıklayıcı hâle getirildi.

"Bir Fransız, Bir Galli ve Bir İrlandalı" adlı görevdeki at yolculuğunda yarıda kesilen diyaloğun tamamı bir şekilde tespit edildi ve çevirisi iyileştirildi.

Profesör MacDougal'ın görevlerinde yapılan birkaç çeviri hatası düzeltildi.

Görevlerdeki sayısız yazım ve noktalama hatası düzeltildi.

"Koyungözü" olması gereken çiçek adı "Koyun Gözü" olarak yanlış yazılmıştı, düzeltildi.

Bilek güreşi mini oyununda gözden kaçan rakibin kolunu masaya vurma hareket komutunun metni çevrildi.

Klavye + fare destekli Xenia versiyonunda fare bakışına çok hafif bir iyileştirme yapıldı.

Not: Klavye + fare destekli Xenia versiyonuyla oynuyorsanız, "xenia_canary.exe" uzantısının olduğu hedefteki "xenia-deftones.config.toml" adlı dosyayı silin. Aksi takdirde güncel versiyondaki fare iyileştirmesi geçersiz olur. Klavye + fare destekli Xenia'nın eski versiyonuyla oynuyorsanız sadece bir kere yapacağınız bir işlemdir.

Güncel versiyonu indirmek için Xenia ile oyunu açtığınızda çıkan güncelleme bildirisini olumlu cevaplayabilir veya zaten bu konudaysanız ilk sayfaya gidip indirme linkinden indirebilirsiniz.

Cerberus.

Hocam selam bu Yamayı Switch versiyonuna port etme imkanınız olursa X360 verisyonundan daha iyi olacağı kanaatindeyim çünkü Yuzu çok daha basit ve verimli çalışan bir emülatör.

RTX 4070 ve i9 13900h sistemli MSI Vector serisi laptopum olmasına rağmen korkunç fps droplar alıyorum xenia'da 1050ti ile oynayan adamla aynı fps'i alıyorum
Son düzenlenme: 18 Ağustos 2023, 05:02:26 Cerberus.

"GALATASARAY"

CriminaL277

Switch emülatörleriyle uyumlu bir versiyona bakma planımız var ama kesin bir şey de söylemek istemiyorum. Fontların hepsini baştan tekrar yapmak gibi tabiri caizse kanser işleri var. Performansına ve oynanışına bizzat hem Yuzu hem de Ryujinx emülatörü yükleyip baktım, Ryujinx daha performanslı ve bence daha iyi bir emülatör. Yapabilirsek ikisiyle ve Android'deki Switch emülatörleriyle de uyumlu olacaktır zaten ama Switch'in kendisinde çalışmayacaktır.

Cerberus.

Benim aklımda sadece Yuzu kaldığından Switch emulatörü olarak öyle dedim yoksa doğru Ryujinx daha performanslı bir emülatörmüş ama haberim yoktu tabi böyle bir emulatör olduğundan. Vallahi bakabilirseniz çok makbule geçer X360 emülatörlerinin stabil çalışması için 1-2 sene daha var gibi

"GALATASARAY"

CriminaL277

Xenia'dan daha iyi performans verdikleri için Switch emülatörlerinde çalışacak versiyonun çalışmalarına başladık. Arkadaşım Deftones™ bütün metinleri aktarmayı başardı. Henüz fontları eklemedi, o yüzden ekran görüntülerindeki metinler fontsuz olacak ama onun için de çalışmalara başlayacak. Biraz uzun sürebilir, doku dosyalarını eski versiyondan direkt alıp atmak imkânsız gibi gözüküyor ama bir çaresine bakacağız.

Dyternal

Eline sağlık PS3'te oynarken keyif alamamıştım bir de bunu deneyelim bakalım. GTA 4 yaması gelecek mi GTA V'den sonra?

CriminaL277

Geç cevap için affedersiniz. İyi oyunlar dilerim, umarım yamadan ve oyundan memnun kalırsınız.

GTA 4 için 2022'de 5 ayımı vererek kendi yaptığım Türkçe yamam var ama sadece eşe dosta vermiştim ve açıkçası halka açık şekilde paylaşmak istediğimi sanmıyorum. GTA 5 Türkçe yaması için konu açtığımda bile tamamen anlamsız ve cahilce, hatta gayri medeni tepkiler aldım, sanki eski yama kaliteliymiş de ben gereksiz yere uğraşmışım gibi, onun yerine başka oyunları çeviremez miymişim falan. Biraz kurunun yanında yaş da yanıyor, farkındayım ama üzgünüm. 2020'de yapılan "%200" adlı bir yama var ama kalitesi tartışılır.